UCAS - pisanie kolejnej matury ("poprawa" matury)

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim!
Mam pytanie, na które nigdzie nie znalazłam odpowiedzi. Jestem absolwentką liceum (skonczylam je w 2012 roku) - zdalam 2 matury rozszerzone i 1 podstawowa (z historii sztuki) + te obowiązkowe oczywiście. Na niektore uniwersytety wymagane sa 3 rozszerzenia, a na niektore 2 - stad moje pytanie: nie jestem pewna, czy jeżeli myślę o ewentualnym pisaniu dodatkowego przedmiotu na rozszerzeniu na maturze 2016 to w systemie UCAS lepiej bedzie zaznaczyć, że będę "poprawiać" maturę (w praktyce pisać kolejne rozszerzonie z przedmiotu, do ktorego wczesniej nie podchodzilam) i jakie beda konsekwencje, jesli do tej matury ostatecznie nie podejde, bo np. dostane oferte z uczelni, ktora akceptuje 2 rozszerzenia. Zastanawiam się też czy w ogóle dostanę ofertę od uczelni, która wymaga dwóch przedmiotów czy będą czekać aż będę miała wyniki tej trzeciej matury.
Po prostu nie jestem pewna, czy mówiąc krótko "opłaca mi się" podchodzić do trzeciej matury (deklarację muszę złożyć do lutego 2016), ale jeżeli ostatecznie się na to zdecyduję to przecież muszę to WCZEŚNIEJ zaznaczyć w UCAS...
Bardzo prosze o pomoc!