Studia w Anglii i Szkocji, pytanie o matury

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Mam pytanie do osób zorientowanych.
Ostatnio mocno interesuję się studiami w Anglii/Szkocji, ogólnie większość rzeczy ogarniam, ale nie jestem pewien jednej rzeczy. Mianowicie wszystkie uczelnie mają napisane dokładnie ile matur rozszerzonych wymagają oraz na ile % minimum. Moje pytanie, to czy rozszerzona matura z języka angielskiego jest uznawana przez nich jako rozszerzenie? Czy muszę zdać maturę z dwóch przedmiotów takich jak np matematyka i historia.

PS. Czytałem tu gdzieś wpis o tym, że podobno rozszerzone matury z angielskiego ustna i pisana są uznawane przez nich jako dwie osobne matury rozszerzone, co według mnie nie miało by sensu? Ale osobiście nie wiem, więc bardzo proszę o pomoc! :)
Przez niektóre uczelnie ang R jest uznawany, przez inne nie, tak samo z rozdzieleniem na pisemną i ustną - większość nie uznaje tego za dwie osobne, ale zdarza się, że uznają. Musisz pytać konkretnej uczelni, napisz do nich maila i na pewno Ci pomogą. Nikt Ci tutaj w 100% dobrej odpowiedzi nie udzieli, bo to uczelnie ustalają zasady i każda może mieć inne.
Niektóre uznają, niektóre nie - musisz pytać konkretnej uczelni, bo to one ustalają zasady, które mogą się nawet co roku zmienić. Napisz emaila, na pewno Ci pomogą.
"Czytałem tu gdzieś wpis o tym, że podobno rozszerzone matury z angielskiego ustna i pisana są uznawane przez nich jako dwie osobne matury rozszerzone".
Nie wiem skąd takie informacje... Matura ustna z języka angielskiego nie ma określonego poziomu - więc na pewno nie może być zdawana na poziomie rozszerzonym.
Gdy wymagana jest średnia ocena z matury (overall) - zazwyczaj wszystkie przedmioty i poziomy liczone są oddzielnie. Czasem uniwerek z UK podkreśla, że oceny z j. angielskiego wliczane są do średniej - nie są jednak świadectwem znajomości języka (tu wymagany jest stosowny certyfikat). W przypadku 2 lub 3 przedmiotów wymaganych na poziomie rozszerzonym - wszystko zależy od uczelni i kierunku. Warto pamiętać, że wstępne ogólne wymagania, oferta warunkowa z konkretnego uniwersytetu a wynik, z którym uczelnia jest gotowa Ciebie przyjąć - to czasem trzy różne sprawy. Znam przypadek kiedy oferta warunkowa nie została spełniona w przypadku żadnego z trzech wymaganych egzaminów maturalnych a uniwerek i tak przyjął kandydata. Nie ma reguły.