Szkocja once again

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Jestem w drugiej klasie liceum i od około roku planuję studiowanie w Szkocji. Przeglądałam forum i widzę, że Szkocja to tutaj popularny (że tak powiem) dream destination, w związku z czym mam kilka pytań (mam nadzieję, że nie będą się za bardzo powtarzać, z tymi już tutaj wcześniej zadanymi).
  • Większość uniwersytetów, które mnie interesują (czyli nie jakichś elitarnych), pisze o wymaganych trzech rozszerzeniach. Chcę iść na computer science. Wybrałam matematykę, fizykę, i informatykę, i oczywiście angielski, ale teraz nie daję sobie rady z fizyką. Część osób pisze, że angielski również się liczy, więc postanowiłam wypisać się z fizyki. Myślę, że bez fizyki mam szanse na jakieś 75 - 85% z matematyki i informatyki, i liczę na 100% z angielskiego, ale nie wiem, czy przez porzucenie fizyki nie zaprzepaściłam swoich szans... Jeszcze mam czas na decyzję, możecie mi coś doradzić w tej kwestii?
  • Z tego co czytałam, deadline składania aplikacji przez UCAS to będzie dla mnie mniej więcej połowa stycznia 2018. Czy powinnam pamiętać o czymś wcześniej?
  • Moja nauczycielka przestraszyła mnie pytaniem "jesteś pewna, że nie musisz składać żadnych dokumentów już w drugiej klasie?". Chyba nie, prawda?

(to mój pierwszy post na forum, sorry za głupie pytania)
Dobra, to od poczatku.
1. Wiekszosc uniwerystetow wymaga od Ciebie 3 rozszerzenia i srednia overall. Dlatego dosyc wazne jest zeby wybrac tylko 3 przedmioty z ktorych najlepiej Ci idzie i na nich sie kupic, bo czwarty w niczym Ci nie pomoze i moze tylko obnizyc srednia. Ja mialem ten sam problem, planowalem na poczatku zdawac tez fizyke, ale postanowilem z niej zrezygnowac i w 100% skupic sie na informatyce / matematyce / angielskim
2. Na entry 2018/2019 podania sie zaczynaja we wrzesniu 2017, a koncza w styczniu 2018. I w sumie to tyle. Pozniej ewentualnie jak bedziesz juz blizej matury to ewentualnie wniosek o SAAS bedziesz musiala wyslac, ale to pewnie sama uczelnia Ci o tym przypomni :) Aha i niektore uczelnie wymagaja certyfikaty jezykowe (IELTS, CAE, czasem matura z ang), wiec dobrze by bylo jakbys mogla teraz w drugiej klasie go napisac zeby miec czas na ewentualna poprawe.
3. Tak jak pisalem wczesniej, dobrze by bylo rozwiazac kwestie egzaminu jezykowego, ale to juz zalezy od tego jaka uczelnie sobie wybierzesz. Ewentualnie jak masz taka mozliwosc to dobrze by bylo tutaj przyjechac i rozejrzec sie co i jak. Prawie wszystkie uczelnie zorganizuja Ci tour po kampusie, opowiedza Ci o wszystkich szczegolach i sprobuja do siebie zachecic. Ja tak zrobilem (w sumie troche pozniej, bo dopiero w trzeciej klasie, w kwietniu, ale przynajmniej rozwialo to wszystkie moje watpliwosci) i bardzo mi to pomoglo w wyborze.

Jak chcesz sie czego jeszcze dowiedziec to pytaj :)