Studia w UK

Temat przeniesiony do archwium.
Hey , aplikuje w tym roku na studia w UK :)
Ktoś z Was aplikuje moze do University of Liverpool lub Coventry ?
Pozdrawiam
Masz jakieś pytania? Pytaj śmiało. Mój syn studiuje na pierwszym roku Uni of Liverpool.
Dziękuje bardzo , tez tam aplikuje , chciałabym się spytać na początek o to ile kosztuje akademik lub mieszkanie ( bo na stronie starają się wmówić ze z praca i zamieszkaniem nie ma problemów , a słyszałam , ze są . Szczególnie ze znalezieniem pracy ( na pół etatu )
Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz :)
Rzeczywiście, z zakwaterowaniem problemu nie ma. Studenci pierwszego roku spokojnie mogą liczyć na miejsce w akademiku - nawet jeśli aplikują w sierpniu. Inna sprawa, że wskazać można trzy akademiki - a uczelnia przydzieli miejsce wg sobie tylko znanego klucza (niekoniecznie w jednej ze wskazanych lokalizacji). Budżetowym rozwiązaniem jest Carnatic (pięć akademików), gdzie za cały rok (39 tygodni) płaci się 5651 £. Ale uwaga - w tej cenie jest już wyżywienie! Dwa posiłki dziennie. Niestety, dochodzi w tym przypadku koszt sieciówki na autobus (zdecydowanie ponad 300 £ za rok) - lub wynajem/kupno roweru. Akademiki położone blisko campusu są bez wyżywienia (kuchnie do dyspozycji studentów). Ile kosztują? 5040 £ (Melville Grove) lub 5413 £ (Crown Place).
Oczywiście można zamieszkać na mieście. Tu ceny są różne. Należy liczyć się z wydatkiem 75 - 85 £ na tydzień. Oczywiście jeśli zamieszkasz ze współlokatorkami w domu/mieszkaniu. Jest oficjalny portal dla studentów wszystkich trzech uniwerków z Liverpoolu z ofertami lokali do wynajęcia. W tej chwili "wisi" na nim ponad 900 ogłoszeń.
No i sprawa pracy. Nie wiem jakie zajęcie Ciebie interesuje ani jakie masz doświadczenie. Ale oferty pracy w sklepach lub barach/restauracjach pojawiają się dość regularnie...
Dziękuje , mam pytanie odnośnie wakacji , czy powinnam konciecznie przebywać w Anglii ?
Oraz czy powinnam załatwić mieszkanie czy akademik juz przed znaniem wyników matur !( nie wiem jak będzie u mnie z matematyka , jedyny przedmiot którego nie umiem pojąć )
Zamierzasz starać się o status "EEA migrant worker" i dodatkową pożyczkę? To skomplikowana procedura - i wcale nie jest powiedziane, że zakończy się sukcesem. W takim przypadku trzeba przez dłuższy czas PRZED rozpoczęciem studiów (ok. 8 miesięcy), bez przerwy, przebywać w UK i pracować przez co najmniej 16 godz./tydzień. Przyjazd do UK po zdaniu matury i podjęcie wtedy pracy może nie wystarczyć aby przekonać urzędników... Sama procedura trwa także długo, nawet kilka miesięcy. Ale przyjechać do Anglii - i pracować w wakacje - nikt Tobie nie zabroni :)
Oczywiście, "zwykłą" pożyczkę na pokrycie kosztów czesnego otrzymasz bez problemu - wysyłając wniosek z Polski: www.gov.uk/student-finance-forms
Co do terminów. Aby aplikować o akademik - musisz dostać ofertę z uniwerku (unconditional). Dopiero wtedy masz możliwość zalogowania się na platformę Liverpool Life. Ale tu nie ma się co spieszyć. Wyniki egzaminów w angielskich szkołach ogłaszane są dopiero w połowie sierpnia - i wtedy też rusza procedura przydziału miejsc dla pierwszoroczniaków. Spokojnie zdążysz.
Co do mieszkań - rozejrzyj się na www.liverpoolstudenthomes.org. Przed maturą nie ma jednak sensu troszczyć się o lokum...
Ok i tak wątpię czy bd tam w wakacje , a jeżeli chodzi o IELTS? Podobno jest cięższy od matury rozszerzonej . Ja zdaje rozszerzenie z angielskiego , jednak Liverpool wymaga egzaminu ...
Chciałabym się tez spytać czy istnieje możliwość przeniesienia się po licencjacie w Polsce do Anglii na studia po magistra ?(tak na wszelki wypadek pytanie :)
Ps. Podobno ciężko o nostryfikowanie dyplomu z psychologi do UK
IELTS Academic jest... inny. Nawet jeśli uważasz, że dobrze znasz język - to bez specyficznego treningu będzie trudno w modułach reading lub writing. Trzeba po prostu przećwiczyć schematy i nauczyć się panować nad czasem. Trudno być jednak gotowym na teksty z różnych "bajek": ornitologia, cybernetyka, archeologia... Na dodatek podczas rozmowy możesz usłyszeć pytanie o ulubiony obraz :) Czy ten egzamin jest trudniejszy od nowej matury? Na pewno jest inny. I bardziej wymagający. Bez względu na to kiedy (BSc/MSc) zamierzasz rozpocząć studia w UK - jest jednak obowiązkowy. Uwaga! W UK - na potrzeby rekrutacji - jego wynik jest ważny tylko przez dwa lata. Warto też zaznaczyć, że na magisterkę wyników IELTS-a oczekują wyższych niż na BSc/BA (overall 7-7,5 to raczej standard). Aha, jeszcze jedno. Jak zapiszesz się na egzamin - dostajesz dostęp do materiałów edukacyjnych. Warto je przeanalizować.
Oczywiście, jak otrzymasz dyplom ukończenia studiów licencjackich - możesz się starać o przyjęcie na MSc/MA w UK. Musisz jednak mieć na nim dobre/BARDZO DOBRE oceny. Będziesz musiała się również zareklamować poprzez swoje działania i aktywności. Referencje też będą niezbędne. Sam tytuł licencjata - to stanowczo za mało.
Jeśli dalej nie wiesz co robić - zainteresuj się studiami w Irlandii. Mówię szczerze. Aplikuje się tam później i dużo łatwiej, uczelnie nie wymagają żadnego personal statement ani referencji. Oczywiście IELTS niezbędny jest. Koszty studiowania dużo niższe niż w UK... To mało popularny kierunek wyjazdów na studia - a szkoda. Przy rekrutacji biorą pod uwagę również wynik z matury z języka polskiego :)
Zasadniczo - w Irlandii wymagają 6 różnych przedmiotów zdawanych na maturze. Np. na psychologię na UCD potrzebny byłby j. polski, j. angielski, inny język obcy, matematyka i dwa inne przedmioty...
Matematyki napewno dobrze nie napiszę , jestem typowym humanistą:)
Liczę na wysoki wynik z matury rozszerzonej i podstawy z polskiego
Wiadomo może Panu jak to wygląda procentowo z maturą w Irlandii ?
Irlandia... Wyjaśnię na przykładzie psychologii na uniwerku w Galway. Uniwerek podaje minimalne wymagania:
Minimum Grade H5 in two subjects and passes in four other subjects at O6/H7 Grades in the Leaving Certificate, including Irish, English, another language, and three other subjects recognised for entry purposes.
Zasadniczo, potrzebujesz zdać rozszerzenie z dwóch przedmiotów na 50-59% oraz cztery inne przedmioty na poziomie co najmniej 30-39% (rozszerzenie) lub 40-49% (poziom podstawowy). Irlandzkim się nie przejmuj, polski jest jak najbardziej OK. Dodatkowo, można otrzymać kolejne punkty za dobrze zdaną matematykę To jednak minimum, które niczego nie zapewnia.
Oceny te są przeliczane na punkty. Ich suma dopiero ukazuje, czy dostaniesz się na wymarzony kierunek. W 2016 roku na psychologię w Galway trzeba było ich uzbierać 495.
Możesz się pobawić kalkulatorem na stronie: www.cao.ie/index.php?page=points_calc
Zobaczysz jakiego wyniku potrzebujesz... Oczywiście, wcześniej musisz znaleźć limity punktowe z ubiegłego roku w interesujących Ciebie uniwerkach.
Ważne!
W przeciwieństwie do UK - w Irlandii nie musisz aplikować tylko na 5 kierunków. Możesz stworzyć o wiele dłuższą listę marzeń. Ponadto - nie muszą to być nawet kierunki ze sobą związane. Ważne, abyś ułożyła je w kolejności swoich marzeń. Dostaniesz informację o przyjęciu tylko z jednej uczelni - pierwszej w kolejności, której wymagania spełniłaś. I nie ma już później żadnego wybierania!
Ale przyjechać do Anglii - i pracować w wakacje - nikt Tobie CI nie zabroni...
...znaleźć limity punktowe z ubiegłego roku w interesujących Ciebie CIĘ uniwerkach.
Moze byc tak, ze w innych regionach Polski inaczej sie mowi. Nie jestem specjalista od tego, chociaz to warto zbadac.
Ja zawsze wychodze na pole, ale inni na dwor.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie