Architektura

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć Wszystkim!
Obecnie jestem w II klasie liceum ogólnokształcącego, więc niewiele pozostało mi czasu do matury. Jednakże, mam go wystarczająco, by zaplanować swoje studia i tu zaczyna się mój problem. Moja znajomość języka angielskiego jest bardzo dobra, trochę rysuje i szlifuje mój rysunek poprzez chodzenie na zajęcia architektoniczne (jestem dobrym i solidnym uczniem).
Rozważam studia architektoniczne za granicą, tylko jako osoba, której nie było danej się zderzyć z realiami dorosłego świata, mam poważny dylemat. Która z uczelni i krajów będzie najodpowiedniejsza? Wiem, że studia za granicą dają dużą przewagę na rynku, a także życie w innym kraju pokazuje inną perspektywę ( jak ludzie widzą świat). Gdybyście mogli przybliżyć mi koszt takich studiów, życia, ale także zapoznać mnie z możliwością ulg, stypendiów byłbym niezmiernie wdzięczny
Dlatego moja prośba jest kierowana do wszystkich z was, którzy mają jakieś doświadczenie, orientują się jak wygląda życie w innych krajach lub po prostu interesują się danym krajem. Li
Jezeli chesz byc wykwalifikowanym arch. bedziesz musial isc na studia nie ma watpliwosci. To co musisz wiedziec: Uni w Polsce daje ci prace w Polsce. Uni w UK/USA/Australia/Canada/New Zealand daje ci prace na calym swiecie. Zachodnie uczelnie kosztuja sporo i jeszcze utrzymanie kosztuje sporo. Ludzie zaciagaja kredyty na studia. Pieniadze sa numer 1 problemem jezeli chodzi o studia na zachodzie. Ceny sa niewyobrazalne...Anglia np: roczna oplata za studia to: £4,000 – £21,000 a zycie na rok:£9,000 – $12,000.
Nie bede wklejal juz innych krajow - powiem poporstu DUZO kosztuja.

Jezeli masz taka kase to musisz aplikowac o studencka Vise. Zeby ja dostac musisz miec dowod ,ze masz tyle pieniedzy zeby oplacic to wszystko ... oplate za cale studia i koszta utrzymania. I dostajesz Vise.

Jezeli nie masz tej kasy. To w talkiej sytuacji - studiowalbym w Polsce bo jest tanio i poziom krztalcenia prawdopodobnie lepszy ... Na zachodniej uczelni mialbys dobry papier* + nauczylbys sie angielskiego. Na polskiej uczelni bedziesz mial dobre wykrztalcenie ale sredni papier* - zero angielskiego.

Pisze tu z * bo uwazam ,ze patrzenie na edukacje przez papier jest nienormalne i placenie takich pieniedzy tez jest nienormalne.


Jezli nie masz kasy zostan w Polsce poprostu ... zachod to syf w 2017 ... ja wrocilem po 10 latach z UK nie chce tam zyc. to nie sa lata 80 czy 90 ... jest 2017 i swiat na zachodzie nie wyglada kolorowo... nie tracisz wiele...

Studiuj w Polsce ale ucz sie angielskiego. Problem z ang. jest taki : musisz lubiec angielski do tego stopnia zeby ... czytaj ksiazki o arch. po angielsku. Znajdz sobie ang. przyjaciol . czytaj , sluchaj muzyki, ogladaj filmy, mysl, pisz, rozmawiaj , po angielsku im wiecej tym lepiej...dzien w dzien... Czytaj ksiazki po angielsku ... angielski angiuelski angieslki angielski :D ... potem robi sie latwiej i latwiej i latwiej... na poczatku jest najtrudniej ...potem robi sie przyjemnie i lekko ... ale musisz przejsc przez to....

Jak bedziesz biegly w angielskim bedziesz mogl podrozowac i chodzic na rozmowy o prace i jak bedziesz dobrym architektem to nie powinno miec znaczenia ze masz papier z polski.

Najwazniejsze jest to zebys znal sie dobrze na arch. i dobrze mowil po ang. i to jest najwazniejsze...
Papierki pomagaja bardzo ale ... ludzie musza zrozumiec ,ze nie kazdy ma tyle pieniedzy zeby pojsc na prestizowe uczelnie ...
mala poprawka. Ceny w UK za rok sa juz 9,000 sterling. Na to bierze sie pozyczke, ktora trzeba splacic.
Ja widze tutaj tez taki problem. Pod kazdym zadaniem, uprawniony czlowiek musi podac swoje dane, ktore sa nadawane przez jakas organizacje. Bez tego, nikt nie bedzie Ciebie traktowal powaznie.
To tak samo jak jakis budowlaniec moze powiedziec, ze budenek jest zbudowany o.k. ale niestety musi to odebrac uprawniona osoba ktora za to odpowiada.
Trudno bedzie ludzi przekonac do swoich umiejetnosci i odpowiedzialnosci jak nie bedziesz na liscie w organizacji.
to jest zakres : £4,000 – £21,000... od 4 do 21 ...
Cytat:
mala poprawka. Ceny w UK za rok sa juz 9,000 sterling.

o co chodzi?
edytowany przez big.f00t: 07 lut 2017