Studia w UK

Temat przeniesiony do archwium.
Przede mną, po wakacjach, ostatnia klasa liceum i czas powoli zastanawiać się nad tym co dalej.
Przez większość czasu w liceum myślałem o UAM w Poznaniu, w końcu tylko niecałe 40km, ale zastanawiam się, czy może nie mierzyć trochę wyżej, jeżeli mam taką możliwość.
Może nie byłby to Cambridge czy Oxford, ale myślę, że z moimi wynikami spokojnie uda mi się dostać na większość pozostałych uczelni w UK.
Liczę na 95%+ z podstawy matematyka, angielski. Z rozszerzenia angielski myślę spokojnie 90%+, matematyka i informatyka 75%+.

Duża jest różnica między takimi studiami w Polsce, a w UK?
Nie mówię tu o pieniądzach, bo to nie powinno być problemem.
Teoretycznie studia w Polsce nie brzmią najgorzej, zawsze po nich mógłbym wyjechać, ale słyszałem, że różnie to z pracą bywa po studiach tutaj.
co
Język angielski rozszerzony jako trzeci przedmiot - brany pod uwagę podczas rekrutacji? Lepiej to sprawdź. Egzamin ten najczęściej wliczany jest do średniej z całej matury ("overall"), czasem tylko zastępuje stosowny certyfikat językowy. Matematyka i informatyka na 75% to za mało nie tylko na Oxbridge. Np. oczekiwane 85% w Edynburgu (z trzech przedmiotów) to minimum. A tak możesz nie dostać oferty.
Hej, czy ktoś studiował w UK i może powiedzieć coś więcej?
Jestem po licencjacie w PL, czy do czegoÅ› on mnie uprawnia w UK?
jak wygladaja studia w UK? pytanie do obecnych studentow