czy ktoś sie wybiera na Bocconi?

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich :) chciałem spytać, czy ktokolwiek z Was wybiera sie na uniwersytet Bocconi we włoszech? bo takie są i moje plany a wiadomo - w kupie siła :P Najbardziej fascynuje mnie w tej szkole poziom (wg Financial time 2 szkoła pod względem poziomu nauczania w Europie!) i sam profil..

ktoś jest zainteresowany tą szkolą? z checia bym o tym porozmawiał.. a moze ktokolwiek z Was ma jakieś inne pomysły co do studiów za granicą? zastrzegam, że w grę wchodzi jedynie Ekonomia.. i jedynie Ekonomia w wysokim, jeśli nie najwyższym wydaniu :>

pozdrawiam !
hey hey...tak ja sie wybieram wlansie konczye kompletowac papiery i wysylam w poniedzialek ;)

pozdrawiam
a powiedzcie mi czy trzeba wloski zdac zeby na Bocconi studiowac czy jest mozliwosc studiowania po angielsku?
jest mozliwosc studiowaniu po angielsku
i jak Ci cały dossier poszedł? :) ja sie wybieram w przyszłym roku, to mam czas.. ale słyszałem, że teraz już oprócz FCE trzeba będzie tą matematykę zdać po angielsku :( i jak oceniasz całe swoje szanse? :)?
no to jeżeli ktoś sie wybiera i ma dosyć sprecyzowane plany (mniej lub bardziej ;) ) to niech napisze, a z chęcią sobie z taką osobą pogadam na temat tego uniwesytetu (i nie tylko :P)

czekam na zgłoszenia! :)
Ja sie dostałem!!
jak wam poszło?
Moje gg jakby ktos chciał pogadac 1708623
tez sie wlasnie dostalem, moje [gg] :)
mysle, ze jakby ktos mial jakies pytania odnosnie uni, to zapraszam - chetnie pomoge, bo wiem jak duzo skomplikowanych rzeczy tam jest.. i lepiej zeby inni nie powielali moich bledow :) wiec jak sa jakies pytania - pisac na gg!
witam,
ja mam kilka pytań, które zapewne nurtują większą liczbę osób :)

1. ile wynoszą czesne oraz czy otrzymuje sie na ich pokrycie pozyczke ?( tak jak w UK)

2. czy pracą part-time mozna pokryc koszty utrzymania w Milanie ?

3. jakie egzaminy nalezy zdac ( poza jezykowymi ) oraz czy trzeba jezdzic w tym celu do Wloch ?

4. czy mozna sobie poradzic bez znajomosci wloskiego ? - wiadomo kurs jest po ang ale nie zawsze zapewne wystarcza sam angielski

5. kiedy jest deadline dla aplikacji na 2008?
czesne - zaleznie od dochodu rodziny (od 3-9 tys euro rocznie)

mozna otrzymac pozyczke

ale najlepsza opcja jest stypendium - ja sie na takie zalapalem, wiec moje studia sa for free + 4000 euro na zycie rocznie :) BEZZWROTNIE!!

part time jak najbardziej, ale nie za szybko, wpierw trzeba sie oswoic z uni. I poczatek, niestety, zawsze kosztuje dosc sporo - wiec trzeba miec przygotowane jakies pieniadze

egzaminy - SAT + ceryfikat jezykowy (chyba ze jestes z IB :) )

co do wloskiego.. ja dotad nie umiem mowic po wlosku, a jakos sobie radze :)

deadline, niestety, nieznany.. proponuje www.unibocconi.it = skarbnica wiedzy i odpowiedzi na wszystko ^^

jesli chodzi o konkretne pytania to zapraszam [gg] , tutaj jestem dosc rzadko i nie zawsze jestem w stanie udzielic odpowiednich odpowiedzi :(


pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa