Ide na studia do UK.

Temat przeniesiony do archwium.
31-42 z 42
| następna
a ja idę na studia do Polski i się z tego cieszę; mówisz że tu jest wyścig szczurów....hmm....masz rację, ale tylko dlatego, że za studia tutaj nie trzeba płacić (pominąwszy koszty utrzymania) łatwo jest mówić o "chorym wyścigu szczurów" (nawiasem mówiąc to pleonazm bo kto widział zdrowy wyścig szczurów) kiedy stać Cię na płatne studia, albo studia za granicą; a swoją drogą to uważam, że poziom edukacji w polsce nie jest taki zły, na pewno jest wiele do zrobienia, ale nie przesadzajmy, mamy lekarzy po polskich uczelniach i jakoś leczą, a ekonomiści jakoś liczą; a co do ojczyzny....hmm oczywiście że ja też chciałabym wyjechać za granicę, ale TYLKO na jakieś 2-3 lata nauczyć się języka, szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie tego, że nie miałabym kontaktu z polskim językiem; na pewno jest w Polsce dużo do zrobienia, ale ja wcale nie mam ochoty stąd wyjeżdżać i mam nadzieję, że sytuacja mnie do tego nie zmusi. pozdrawiam luthien_7_
No i jak zwykle Polak21 nic nie zroumiał. Jesteś taki przewidywalny kolego...
Tak,Ja, zdalam dopiero co maturę,a TY jestes taki dorosly już? Ile masz lat-30, 40? To trochę późno na studia idziesz. A moze 21 jak w Twoim nicku, to rzeczywiście jesteś BARDZO dorosły, całe 2 lata starszy ode mnie i masz ogromne doświadczenie życiowe i pokorę. Znasz też, na pewno, smak prawdziwego życia...
Kolego w jakim Ty świecie żyjesz?!
Jeśli nie znasz realiów w UK to nie wypowiadaj się, bo to prowadzi do dezinformacji- studia, niekoniecznie, są tam płatne.
Zdania o "maszynach z wbudowanym komputerem" nie bedę Ci tlumaczyć, bo skoro nie rozumiesz moich wypowiedzi, to po co tlumaczyć komuś, kto NIE CHCE zrozumieć.
Nawet nie zrozumiałeś zdania o dostępie do literatury....to już zaczyna być żenujące.
Na zakończenie ostatnia już sprawa- Tak, cierpię na przerost ego. Zawsze i z pełną świadomością piszę zaimek "Ja" wielką literą. Skoro inne zaimki osobowe (Ty,Wam) pisze się wielką literą, to dlaczego siebie pisać małą?!
A teraz dobranoc mówi Wam rozkapryszona, rozpieszczona, nie znająca życia maturzystka z wybujałym ego :)
No i jak zwykle Polak21 nic nie zroumiał. Jesteś taki przewidywalny kolego...
Tak,Ja, zdalam dopiero co maturę,a TY jestes taki dorosly już? Ile masz lat-30, 40? To trochę późno na studia idziesz. A moze 21 jak w Twoim nicku, to rzeczywiście jesteś BARDZO dorosły, całe 2 lata starszy ode mnie i masz ogromne doświadczenie życiowe i pokorę. Znasz też, na pewno, smak prawdziwego życia...
Kolego w jakim Ty świecie żyjesz?!
Jeśli nie znasz realiów w UK to nie wypowiadaj się, bo to prowadzi do dezinformacji- studia, niekoniecznie, są tam płatne.
Zdania o "maszynach z wbudowanym komputerem" nie bedę Ci tlumaczyć, bo skoro nie rozumiesz moich wypowiedzi, to po co tlumaczyć komuś, kto NIE CHCE zrozumieć.
Nawet nie zrozumiałeś zdania o dostępie do literatury....to już zaczyna być żenujące.
Na zakończenie ostatnia już sprawa- Tak, cierpię na przerost ego. Zawsze i z pełną świadomością piszę zaimek "Ja" wielką literą. Skoro inne zaimki osobowe (Ty,Wam) pisze się wielką literą, to dlaczego siebie pisać małą?!
A teraz dobranoc mówi Wam rozkapryszona, rozpieszczona, nie znająca życia maturzystka z wybujałym ego :)
No i jak zwykle Polak21 nic nie zroumiał. Jesteś taki przewidywalny kolego...
Tak,Ja, zdalam dopiero co maturę,a TY jestes taki dorosly już? Ile masz lat-30, 40? To trochę późno na studia idziesz. A moze 21 jak w Twoim nicku, to rzeczywiście jesteś BARDZO dorosły, całe 2 lata starszy ode mnie i masz ogromne doświadczenie życiowe i pokorę. Znasz też, na pewno, smak prawdziwego życia...
Kolego w jakim Ty świecie żyjesz?!
Jeśli nie znasz realiów w UK to nie wypowiadaj się, bo to prowadzi do dezinformacji- studia, niekoniecznie, są tam płatne.
Zdania o "maszynach z wbudowanym komputerem" nie bedę Ci tlumaczyć, bo skoro nie rozumiesz moich wypowiedzi, to po co tlumaczyć komuś, kto NIE CHCE zrozumieć.
Nawet nie zrozumiałeś zdania o dostępie do literatury....to już zaczyna być żenujące.
Na zakończenie ostatnia już sprawa- Tak, cierpię na przerost ego. Zawsze i z pełną świadomością piszę zaimek "Ja" wielką literą. Skoro inne zaimki osobowe (Ty,Wam) pisze się wielką literą, to dlaczego siebie pisać małą?!
A teraz dobranoc mówi Wam rozkapryszona, rozpieszczona, nie znająca życia maturzystka z wybujałym ego :)
Polak 21 nie musi nic rozumiec - najwazniejsze ze Ty to wszystko rozumiesz. Wystarczy ze ty masz doswiadczenie zyciowe i pokore.
A tak dla twojej informacji to pogardzanie starszymi ludzmi ktorzy ida na studia majac nawet 30 albo 40 lat - to jest nieladnie - moze to robia dlatego, ze w zyciu nie mieli takich szans na studia jak Ty teraz masz.
Moze i Polak 21 nie zna realiow w UK - ale moge Ci powiedziec, ze ja to napewno je znam i troszeczke lepiej jak Ty. A zanim sie wypowiesz o 'maszynach z wbudowanycm komputerem' to zwroc uwage na Chiny i ich system edukacji.
Zycze Ci wszystkiego najlepszego na studiach. Moze jak zaczniesz to napiszesz nam czy Twoje oczekiwania sie spelnily.
> Ile
>masz lat-30, 40? To trochę późno na studia idziesz.

Tylu lat nie mam, ale to nie argument aby ublizac komus, kto wlasnie zaczyna studia, poniewaz jak napisala Terri wczesniej nie mial takich mozliwosci jakie masz teraz. To dowodzi tylko, ze jestes rozkapryszonym dzieciakiem, ktory nie ma zadnego szacunku w ani juz w zupelnosci realioznawstwa.

>studia, niekoniecznie, są tam płatne.

Oswiec nas w jakich przypadkach sa one za friko?

>Zdania o "maszynach z wbudowanym komputerem" nie bedę Ci tlumaczyć.

Co? Wycofujemy sie z pierwszego postu, przykrywajac go para-inteligenckim belkotem? Zenujaca to jestes ty jako autorka tych postow.

>masz ogromne doświadczenie życiowe i pokorę.

Tak, mam i nie mam obowiazku ci sie z tego spowiadac.
Nudzi mnie już ta jałowa dyskusyjka. Nie ubliżyłam Ci w żaden sposób. Stwierdzenie, że 30, 40 lat na rozpoczęcie studiów to dużo nie jest żadnym ubliżaniem (jeśli tak uważasz, to gratuluję), to wyrażenie własnej opinii. Skoro jednak tak to odbierasz, to ja uważam, że Ty ubliżasz i wyśmiewasz mnie za to, że od razu po maturze, bez doświadczenia życiowego mam czelność iść na studia!
"Studia w UK są, niekoniecznie, płatne"-tak napisałam. Tak jest np. w Szkocji, odkąd Polska przystąpiła do UE jesteśmy zwolnieni z czesnego, gdyż pokrywa je za Nas organizacji SAAS. Słowo "niekoniecznie" oznacza tu, że po ukończeniu studiów undergraduate (które trwają w Szkocji 4 lata, nie 3 jak w Anglii) niektórzy muszą zapłacić jednorazową opłatę, tzw. Graduate Endowement w wys. ok 2 tys Ł. Niektórzy, bo w większość jest zwolniona z tego. Płacą tylko Ci, którzy osiągają wysoki dochód roczny po podjęciu pracy zawodowej (a taki dochód osiągają,conajwyżej, prawnicy, lekarze).
Nie chcę mi się już więcej pisać, bo cokolwiek bym nie napisała, jest odbierane przez Was jako atak i doszukujecie się zaimków, przydawek itp. które wskazują na moje rozkapryszenie i wybujałe ego :)
"Maszyny z wbudowanym komputerem" to ludzie, którzy są Olimpijczykami ze wszystkich przedmiotów, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na dany kierunek studiów. Tym sposobem uzyskują maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia. Takich ludzi jest, wbrew pozorom, całkiem sporo i zajmują oni pierwsze pozycje na dużej liczbie kierunków. Mówię tu, przed wszystkim, o Uniwersytecie Warszawskim. Na ten uniwersytet składałam i dostałam się, więc mam pojęcie o czym mówię.
Mimo sowjego wybujałego ego, mam również dystans do siebie i to pozwala mi z uśmiechem przyjmować porażki, które zdarzają się każdemu a także złośliwe komentarze (nie, Waszych za takie nie uważam).
I tego dystansu życzę również Tobie Polak 21 i Wam wszystkim.
Pozdrawiam :)
A wiec mamy happy end i wszyscy zyli dlugo i szczesliwie.
Nie ma zlych ani dobrych wyborow. Sa jedynie sluszne w danej sytuacji maksymalizujace stan zadowolenia.
Ublizenie drugiego nie polega na tym, co ty mialas na mysli mowiac te slowa, (40 lat na rozpoczecie studiow to duzo) tylko w jaki sposob one byly odebrane.
Masz racje co do Szkocji i zwolnienia z czesnego na studiach, ale troszeczke wprowadzasz w blad ludzi o Graduate Endowment. Cytuje:
"Liable students will pay the Graduate Endowment on the 1st April after they have graduated. This can be done by paying in a lump sum or by using the existing student loan scheme. For students who entered higher education in session 2005-06, the contribution to the Graduate Endowment was £2,216."
Z tego wynika, ze to £2216 (wiecej w 2006-7 roku) trzeba splacic 1szego Kwietnia po graduation. To nie zalezy od zadnych pozniejszych zarobkow. Z tego co przeczytalam, sa powody na zwolnienie, ale niemysle, ze to tak latwo.
Polak21-
'A wiec mamy happy end i wszyscy zyli dlugo i szczesliwie' - ciekawy cytat. W UK tak sie mowilo o Princess Diane i Prince Charles - ale sie dodawalo, ze 'i jeszcze jedna kobieta zostala wsprowadzona w blad'.
Terri, faktycznie z tą spłatą, źle napisałam. Płaci się w kwietniu po ukończeniu studiów (pomyliło mi się, ze student loans, bursaries itp. które SAAS przyznaje Szkotom). Są pewne okoliczności, które zwalniają, ale jak sama napisałaś raczej cięzko z tym bywa :) Jednak i tak lepiej zapłacić jednorazowo, po czterech latach 2 tys Ł (na rok 2[tel]to pewnie będzie jakieś 2.400Ł) niz płacic co roku przez trzy lata (na postgraduate jeszcze wiecej) po 3.000-3.500 tys Ł.rn"Ublizenie drugiego nie polega na tym, co ty mialas na mysli mowiac te slowa, (40 lat na rozpoczecie studiow to duzo) tylko w jaki sposob one byly odebrane"rnZgwałcoan dziewczyna tez jest sama sobie winna? Gwałciciel odebrała Ją jako "obiekt", to Jej wina?rn'i jeszcze jedna kobieta zostala wsprowadzona w blad'- Jako kobiecie, szczególnie nie wypada Ci tego mówić. Tego wątku nie będę rozwijać ani wyjaśniać, bo to doprowadzi do kolejnej dyskusji, a nie chcę się z Tobą sprzeczać, bo powinna istnieć solidarność między kobietami.rnZ mojej strony wszelka dyskusja na temat studiów w UK została zakończona.rnDobranoc i pozdrawiam.
ostatnie zdanie - ale z zycia. Byla sprawa w sadzie, gdzie 2 kolezanki sobie cos tam opowiadaly - i jedna mowi 'ze nie lubi foreigners' Druga powtorzyla to kobiecie, (ktora byla 'foreign') i to ja obrazilo. Kobieta dostala odszkodowanie za to i wiecej odszkodowanie z pracy - bo musiala sie sama zwolnic dlatego ze tam juz nie mogla pracowac i pani ktora tak sie wyrazila poszla na szkolenie tolerancji.
Po prostu sa inne reguly co to znaczy kogos obrazic.
Temat przeniesiony do archwium.
31-42 z 42
| następna

 »

Studia językowe