Szukam chętnych na studia na Heriot-Watt Uni (Edi)

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam aktualnych, byłych i przyszłych studentów Heriot-Watt University of Edinburgh. Właśnie dziś zacząłem drugą klasę liceum i chciałbym nawiązać kontakt z takimi osobami.
Ja właśnie tam aplikuję :D Dostałam conditionala (chcą średnią z matur 60% - z tym raczej nie powinno być problemu). Teraz się zastanawiam, czy iść tam, czy na Uniwerek Warszawski (mam tytuł laureata olimpiady).
Radze wybrac UW a potem jechac na erasmusa. U nas z pewnoscia wiecej sie nauczysz.No chyba ze planujesz zostac zagranica w Szkocji na cale zycie to idztam na studia.
U nas się więcej nauczysz ? Jasne, tylko że tak mówią jedynie zakompleksieni Polacy. To dlaczego zadnej polskiej uczelni nie ma w jakimkolwiek światowym rankingu ? Dlaczego przoduja uczelnie z USA, UK i innych krajow ? Dlaczego polskie studia niewiele mają wspólnego z rzeczywistością? Polskie uczelnie uczą wielu niepotrzebnych rzeczy, które nijak mają się do potrzeb na rynku pracy.
Poza tym studia zagraniczne rozszerzają horyzonty, pozwalają poćwiczyć język w wielu różnych sytuacjach, dają mozliwości usamodzielnienia się i nabycia ciekawego doświadczenia. Po powrocie do Polski osoba z zagranicznym wykształceniem będzie po prostu atrakcyjniejsza na rynku pracy, bo to ją wyróżni.