PERSONAL STATEMENT

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam wysłąc aplikacje to kilku Uniwersytetów w anglii. Chcę studiować Transport Design, jako ze na złożnie aplikacji w UCAS mam jeszcze 6 dni ( na art i design do 15 marca) wiec musiałem sie wreszczie wziać za PS ( trochę późno ale lepiej późno niż wcale) . I tutaj jest pierwsza "dziewicza" wersja mojego Personal Statement. Prosze o porady i komentarze na temat moich pierwszych wypocin . No i jeszcze oczywiście pozostanie mi go przetłumaczyć potem .

OTO moje wypociny:

Od kiedy byłem mały zawsze lubiłem rysować i interesowały mnie pojazdy , a w szczególności samochody. Jeździłem na wystawy samochodowe i fascynowały mnie nowe środki transportu który były na nich pokazywane. Z czasem zrozumiałem , że chciałbym iść właśnie w tym kierunku . Zaczełem rysować różnego rodzaju pojazdy.

Myśle , że Course który wybrałem jest idealny do powiekszenia mojej wiedzy o transport designie. Chciałbym powiększyc swoją wiedzę na ten temat ponieważ moim marzeniem jest zostać projektantem samochodowym. Ten kierunek jest ciekawy przede wszystkim ze względu na to ze projektowanie pojazdów jest moim zdaniem czymś bardzo istotym dla przyszłości świata. Nauka na Uniwersytecie w Coventry pozwoli mi się rozwinąć i da mi możliwośc tego co chce tak naprawde w życiu robić. Dodatkowo wiem ze Coventry Uni jest placówką na której uczą się studenci z różnych krajów . Uważam, ze dzieki temu można nabywać nowe znajomości i patrzeć na swój cel z różnych perspektyw . Myśle , że właśnie myślenie kreatywne, a nie szblonowe jest jedną z najistotniejszych wartości , które prowadzą do rozwoju.

Jako ze interesuje się własnie tematem projektowania pojazdów brałem udział w wielu konkursach sprawdzajacych kreatywność i sposób pokazania swoich prac . W 2007 roku wziełem także udział w Mistrzostwach Polski w Virtualnej przeróbce samochodu . Ostatecznie uplasowałem się na 7 miejscu w kraju choć wystartowałem tylko w 3 na 4 etapach. Moje prace były takżę pokazywane w polskich i międzynarodowych gazetach motoryzacyjnych. Obecnie biorę udział w konkursie na nową twarz samochodu Mikrus MR 300 , który kiedys jeździł po polskich drogach. Najlepsze prace z tego konkursu będą pokazywane na Miedzynarodowej wystawie Samochodów w Poznaniu. Do swoich projektów czerpie inspiracje różnych dziedzin co pozwala na szersze spojrzenie na temat.

W poprzednim roku pracowałem w Anglii co powiększyło moją wiedzę i doświadczenie. W tym roku przeprowadzam się do Anglii na stałe.

Moim ojczystym jeżykiem jest jeżyk polski dlatego też staram się także rozwijać moją wiedzę na temat różnych języków. W czerwcu będę zdawał FCE ,a potem mam zamiar zdawać IELTS. W szkole średniej oprucz języka angielskiego uczyłem się także języka niemieckiego. W przyszłości chciałbym nauczyć się jeszcze innych jezyków , gdyż uważam ze jest to bardzo przydatne. Uczęszczam także na kurs rysunku , który rozwija moje myślenie plastyczne i pomaga w jaknajlepszym przedstawianiu moich prac.

Interesuje się również sportem . Codziennie chodzę na siłownie i prowadzę aktywny tryb życia . Sport jest bardzo istotny w moim życiu , ponieważ daje mi motywację do działania, uczy koncentracji i cierpliwości . Udzielam się także sportowo w szkole. Wielokrotnie reprezentowałem w zawodach lekkoatletycznych jak i w zawodach pływackich szkoły do których uczęszczałem, choć chodziłem do klasy o profilu matematyczno-informatycznym.

Uważam, że aby osiagnąć sukces trzeba rozwijać zarówno ciało jak i umysł. Trzeba brać pod uwagę różne dziedziny życia i być odważnym aby móc wprowadzać w życie swoje pomysły. Nasze działania i sukcesy dadzą nam motywacje do dalszej pracy. Studiowanie na Uniwesytecie Coventry jest moim marzeniem ponieważ wiem ze jest on w stanie mi wiele zaoferować i pogłebić moje dotychczasowe doświadczenia.
po pierwze musisz mieć to napiane po angielsku, po drugie nie umieszczaj swoich PS na forum ogolnodostepnym, a po 3 wejdz na thestudentroom.co.uk i tam sa specjalisci od tych spraw, nikt nie widzi tego oprocz sprawdzajacych i Ciebie
boris-
Ten personal statement jest ZA dlugi, (powinno byc pol z tego) i polowa tego nie popiera dlaczego wlasnie Ciebie powinni przyjac na te studia.
Kazde zdanie (i kazde slowo) powinno sie liczyc i tutaj niema naprawde miejsca na pisanie 10 zdan, o tym i owym - napisz jedno ale streszczone i zeby sie liczylo.
Sa tutaj zdania, ktore nie maja nic wspolnego z kursem - np ...W poprzednim roku pracowałem w Anglii co powiększyło moją wiedzę - (o kim? czym? co to ma do rzeczy?)
Pamietaj, ze na kazde miejsce staraja sie tez inni studenci - pisz uzywajac 'active' verbs.
W personal statement tez nie pisze sie co ty uwazasz jako 'lekcje zycia'.
posluchaj terri i zastanow sie jeszcze nad udzielaniem informacji odnosnie znajomosci jezyka. z tego co sie orientuje fce jest chyba pierwszym poziomem a UCAS czy raczej poszczegolne uczelnie wymagaja chyba co najmniej poziomu drugiego. byc moze ten warunek nie musi byc spelniony w czasie rejestracji ale dopiero przed final enrolment ale sprawdz to jeszcze.
>>posluchaj terri i zastanow sie jeszcze nad udzielaniem informacji odnosnie znajomosci jezyka...(nie zauwazylam, ze to zrobilam). Moje info. bylo ogolnie-
Ale, tak, masz racje - prawie wszystkie uczelnie wymagaja drugiego stopnia znajomosci - z FCE sie nigdzie nie dostanie.
co? uspokojcie sie i nie straszcie chlopaka. Jak to sie nie dostanie? Dostalam sie jak do tej pory na kazdy uniwersytet na jaki skladalam w Londynie a nie mam zdanego nic z angielskiego < poza roszerzona matura >. Napisalam jedynie w PS ze jestem gotowa zdac IELTS. Dostalam sie warunkowo, warunkiem jest zdanie IELTS < na roznych poziomach zaleznie od uniwersytetu >. a z jednego nie mieli zadnego warunku, przyjeli mnie bez niczego, nawet bez FCE ( ale wole tamte uni. wiec podejde do tego IELTS ). Takze nie wprowadzajcie nerwowej atmosfery, bo chlopak jeszcze sie niepotrzebnie zestresuje przez niektorych bledne wyobrazenia. boris8 -> bedzie spooko! ;);)
otot odchudzona wersja mojego PS. ok.1900 znaków


Od kiedy byłem mały zawsze lubiłem rysować i interesowały mnie pojazdy , a w szczególności samochody. Jeździłem na wystawy samochodowe i ciągle rysowałem auta.

Brałem udział w wielu konkursach sprawdzajacych kreatywność i sposób pokazania swoich prac . W 2007 roku uczestniczyłem w Mistrzostwach Polski w Virtualnej przeróbce samochodu . Ostatecznie uplasowałem się na 7 miejscu w kraju, choć wystartowałem tylko w 3 na 4 etapach. Moje prace były też pokazywane w polskich i międzynarodowych gazetach motoryzacyjnych ( „Auto Tuning Świat” , „Maxi Tuning”). Obecnie biorę udział w konkursie na nową twarz samochodu Mikrus MR 300. Najlepsze prace z tego konkursu będą pokazywane na Miedzynarodowej wystawie Samochodów w Poznaniu. Inspiracje do swoich projektów czerpie z różnych dziedzin (świat zwierząt, rośliny, architektura, telefony komórkowe itp.) .

W tym roku mam zamiar zdawać IELTS. W szkole średniej oprócz języka angielskiego uczyłem się także języka niemieckiego. W przyszłości chciałbym nauczyć się jeszcze innych jezyków.. Uczęszczam też na kurs rysunku, który rozwija moje umiejętności plastyczne i pomaga w tworzeniu moich prac.

Interesuje się również sportem . Codziennie chodzę na siłownie i prowadzę aktywny tryb życia . Sport jest bardzo istotny, ponieważ daje mi motywację do działania, uczy koncentracji i cierpliwości . Udzielam się także sportowo w szkole- wielokrotnie reprezentowałem ją zawodach lekkoatletycznych i pływackich.

Myśle , że Course który wybrałem pozwoli mi spełnić moje marzenie o projektowaniu samochodów. Rozwinie moje zainteresowania i umożliwi mi pracę przy tym co tak naprawde chciałbym robić w życiu.

Uważam, że aby osiagnąć sukces trzeba myśleć kreatywnie. Rozwijaćzarówno ciało jak i umysł. Brać pod uwagę różne dziedziny życia i być odważnym aby realizować swoje pomysły. Studiowanie na waszym Uniwesytecie jest moim marzeniem ponieważ wiem, że jest on w stanie mi wiele zaoferować.
boris-
ale to trzeba po ang. (nie po polsku- przeciez bedziesz wysylal to do ang. Unis)- pogrzebaj cos na stronach 'personal statement' (na google) i wez cos z podanych tam wzorow.
Przeczytaj uwaznie co wyzej napisalam, taki statement 'musi' byc do tematu - tematem jest - dlaczego Ciebie maja przyjac a nie kogos innego.
A tak przy okazji, to wejdz na strone Uni ktore Ciebie interesuja i tam dowiedz sie o poziomie jez.ang., ktory dany Uni wymaga.
wiem, ze Coventry ma Transport Design - jest 20 miejsc.

http://www.coventry.ac.uk/courses/undergraduate-full-time-a-z/a/376
Hey,
zarejestrowałam się na thestudentroom.co.uk ale jakimś sposobem nie mogę wejść na wszystkie podstrony, m.in. "get your PS checked". Bardzo mi zależy, żeby ktoś ocenił to obiektywnie. Z Uni of W'hampton dostałam unconditional offer, ale nie jestem zadowolona z tamtego PS, więc prawie całkowicie je zminiłam.
Do kogo najlepiej się zwrócić?
Pozdr@w1am
Hey,
F.A.O Celcia
zarejestrowałam się na thestudentroom.co.uk ale jakimś sposobem nie mogę wejść na wszystkie podstrony, m.in. "get your PS checked". Bardzo mi zależy, żeby ktoś ocenił to obiektywnie. Z Uni of W'hampton dostałam unconditional offer, ale nie jestem zadowolona z tamtego PS, więc prawie całkowicie je zminiłam.
Do kogo najlepiej się zwrócić?
Pozdr@w1am
Składam aplikacje jeszcze na Nottingham Trent Uni, Uni ob Birmingham i może Uni of Leicester, bo Wolvehampton nie cieszy się dobrą opinią:-(
Ktoś studiuje może na ww uniwerkach?
Pozdr@w1am
Temat przeniesiony do archwium.