Studia - nie honorowana matura.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Od dluzszego czasu interesuje mnie wyjazd za granice. Nie wiem z jakiego powodu, ale bylem przekonany, iz po zdaniu zwyklej polskiej matury nie bede mial wiekszych problemow ze znalezieniem szkoly wyzszej poza krajem. Jednak po sprawdzeniu informacji w internecie okazalo sie, ze szkoly (uniwersytet,college) nie honoruja naszego egzaminu dojzalosci! Bylem ta informacja wstrzasniety (za rok czeka mnia matura i mam w planach wyjazd); dowiedzialem sie o mozliwosc iprzetlumaczenia polskiej matury u tlumacza przysieglego - podobno (nie znalazlem informacji na ten temat) niektore szkoly wyzsze w Anglii akceptuja wyniki maturalne jako ich 'A level'.
Chcialbym sie dowiedziec jak to jest z matura i akceptacja w szkolach na Wyspach? Jezeli niektore szkoly dopuszczaja wyniki egzaminu dojzalosci to prosilbym o ich wymienienie albo link do strony z informacja. Z gory dziekuje.
>>> po zdaniu 'zwyklej' (tz podstawowej?) polskiej matury
>>>uniwersytet,college) nie honoruja naszego egzaminu dojrzalosci! To ciekawe, bo w jaki sposob tysiace ludzi dostaje sie na Uni po maturze?
...Nie jestem przekonana, ze musisz miec mature tlumaczona.
Wg mnie, to wyslij email to Uni (tora Cie interesuje) w UK i zapytaj sie dokladnie, co potrzebuja (znaczy przedmiot i ocene) na dany kierunek. 'A' level to jest odpowiednik polskiej matury.
Wszystkie Univ znajdziesz w 'google'

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka