Roehampton University

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich :) od września będę sudentką na uniwersytecie Roehampton i chcialam zapytac czy ktos może sie tam wybiera, juz studiuje lub ewentualnie mogl by cos powiedziec o uni
pozdrawiam
Hej! Tez mysle o pojsciu na ten uni, intersuje mnie specjalnosc English Education (postgraduate course), powiedz mi czy wymagany jest egzamin TEFL lub inny potwierdzajacy znajomosc angielskiego jesli ma sie licencjat z filologii angielskiej.Bardzo trudno jest tam sie dostac?bede niezmiernie wdzieczna za info xxx
ja ide na undergraduate i skladalam w tym późniejszym terminie do 30 czerwca. nie wymagali ode mnie zadnego egzaminu co mnie zaskoczylo bo w pierwszym liscie jaki od nich dostalam napisali ze moga mnie poprosic na rozmowe przed podjeciem decyzji. zdawalam na maturze angielski podst. pisemny zdalam na 98% a ustny na 95% . mysle ze sprobowac mozesz a jezeli chodzi o egzamin z angielskiego to tam wymagaja chyba 6.0 z IELTS'a a po filologii angielskiej nie powinnas miec zadnego problemu :)
pozdrawiam
Wielkie dzieki za info.. pozdrawiam
hej:) a na jaki adres wysylalas wyniki z matury? i czy to bylo normalne ksero swiadectwa przetlumaczonego przez tlumacza przysieglego, czy oryginal?? i tylko tyle wysylalas czy cos jeszcze? z gory dzieki za odpowiedz:))
wyniki matury napisalam im w dziale "personal statement" w formularzu ucas a pozniej napisali mi zebym im zeskanowala wyniki matury swiadetwo i wyniki testu gimn. i wyslala mailem wiec zesknowalam (przetlumaczone u tlumacza przysieglego) i wyslalam i po kilku dniach dostalam wiadmosc ze mnie przyjeli ale i tak musialam im pozniej wyslac orginaly (te przetlumaczone) i ksero orginalow polskich, zalaczylam jeszcze ksero dowodu osobistego tak na wszelki wypadek ale oni sami o to poprosza jak beda chcieli :)
dzieki, wyslalam juz i mam unconditionala a powiedz mi, czy bedziesz mieszkala w akademiku? kiedy tam aplikowalas, itd, itd? bo ja sie spoznilam na ta cala aplikacje do akademikow i nie mam jak narazie dachu nad glowa....
to super a jaki kierunek jezeli mozna wiedziec? bo ja na psychology&counselling :) ja skladalam w tym spoznionym terminie aplikacje zlozylam chyba 30 czerwca :) a jak jest z akademikami to nie wiem bo bede mieszkac u rodziny... :) kurcze juz myslalam ze nie bedzie nikogo z Polski na tym uni bo sie nikt nie odzywal...a tu taka mila niespodzianka :)
a co do akademika to mysle ze jeszcze mozesz do nich napisac...tu masz link do strony na ktorej jest wyjasnione wszystko i podany mail...
http://www.roehampton.ac.uk/admissions/accommodation/oncampus/applying/index.html
dzieki:) pisalam ale nie wiem czy mam szanse...ech... ja na biological science one sa w whitelands jesli dobze wyczytalam:PP a powiedz mi czy Ty zalatwialas sobie jakies stypendia itd? czy cos? chodzi mi o np socjalne stypendium, albo cos takiego - nie o pozyczke za oplaty za same studia:) aa sorki ze tak pozno odpisuje:PP a jestes juz w Londynie jesli mozna wiedziec?
hej, to jeszcze raz ja:) powiedz mi, ktorego sie Twoj kurs zaczyna? bo jan ie mam pojecia ktorego przyjechac:P bo na tych listach od UCAS to widnieje 1 september...a tu patrze na strone roehampton i pisze cos ze z lotniska odbieraja ludzi 15 wrzesnia...juz nie rozumiem:PP kiedy wogole sie te studia zaczynaja? wiem, wiem, jestem ciemna masa:P a wogole znasz tam kogos juz na tym uni? bo ja kompletnie nikogo:P
no ja tez przepraszam ze tak pozno...to bedziemy na tym samym wydziale bo ja tez na whitelands jestem :) tak jestem juz w londynie od 9 sierpnia. co do swiadczen socjalnych to obywatelom krajow unii europejskiej oprocz uk przysluguje tylko pozyczka na pokrycie czesnych ewentualnie mozesz jeszcze otrzymac stypendium za dobre wyniki w nauce bo zeby strac sie o pozyczke na utrzymanie czy dofinansowanie na utrzymanie trzeba mieszkac w uk 3 lata przed rozpoczeciem roku akademickiego a dofinansowanie na czesne otrzymuja tylko samotne matki osoby niepelnosprawne itd.
co do rozpoczecia to ja dostalam juy jakis czas temu taki informator od nich kiedy sie zaczyna wszystko...taka ksiazka to sie nazywa first week guide i tak np ja musze tam byc 22, 23, (24chyba tez)25, 26 i 29 wrzesnia tego ostatniego dnia z tego co wiem zaczynaja sie juz wyklady a wczesniejsze dni to jakies takie wyklady wprowadzajace rejstracja i papierkowa robota a 15 to rzeczywiscie odbieraja z lotniska bo ja tez dostalam od nich takiego maila ale mnie to nie dotyczy...nie wiem czy to nie chodzi o te osoby ktore maja u nich juz akademik...
co do tego czy kogos znam to bylam tam na uni tydzien temu bo daostalam zaproszenie na pogadanke taka i poznalam 3 dziewczyny ale tylko jedna jest z mojego kierunku...jak maszy pytania to pisz
pozdrawiam
heh to spoko, ze tez na whitelands studiowac bedziesz:) moze sie kiedys spotkamy:PP aa i dzieki za info w sprawie finansow:PP
hej chcialam sie Ciebie o cos zapytac...chodzi mi o liste ksiazek jakie trzeba zakupic, wiesz moze skad mamy to wiedziec...? slyszalam ze wysylaja ta liste poczta czy cos takiego ale ja nic takiego nie dostalam...a Ty? no i jeszcze chcialam zapytac o list z uni ktory przyszedl do mnie na adres angielski bo taki podalam w aplikacji ale bylam wtedy jeszcze w polsce i rodzinka mi go wyslala do polski ale niestety nie doszedl... :/ i nie wiem co w nim bylo...podobno jakies dwie kartki A4...moze dostalas cos takiego? bede wdzieczna za pomoc
pozdrawiam
hmmm nic jeszcze takiego nie dostalam... a wyslali Ci go jakims poleconym do polski czy cus? bo jak zwyklym to moglo sie zagubic na poczcie czy gdzies.... co do ksiazek to wogole nic nie wiem...hmmm mam nadzieje ze mi cos wysla. do teraz bylam przekonana, ze na miejscu sie dowiem i ze dopiero to beda oglaszac, a tu widze zonk XD no nic, moze mi jeszcze co przysla:P
Witam,
Własnie zastanawiałam się,czy będę sama na Uniwerku Roehampton,ale wygląda na to,że nie z czego bardzo się cieszę.Od września rozpoczynam F/T Human Rights.Mam nadzieję,że niedługo się spotkamy.
Pozdrawiam.
Asia
hej Asia:) a gdzie bedziesz mieszkala? on czy off campus?:)
Hey. Widze, ze znalazlo sie troszke osob wybierajacych sie na Roehampton University :))))
Bardzo milo :)))) Pozdrawiam i zycze powodzenia !!! :)))))
u siebie w domku na Greenford,a Ty?
ja bede w akademiku bo nie mam nikogo w Londynie, wogole to pierwszy raz w Anglii bede:PP bedziesz chodzic na fresher's week?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Programy do nauki języków