Wymagania - proszę o pomoc ;)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Właśnie zaczęłam pierwszą klasę liceum (profil humanistyczny). Zastanawiałam się ostatnio gdzie i co chciałabym studiować. Prawdę powiedziawszy nie widzę dla siebie miejsca tu w Polsce. Myślałam o Wielkiej Brytanii, a ściślej o Uniwersytecie Cambridge.. Wiem, że wcale nie tak łatwo się tam dostać, ale jestem przygotowana na trzy lata ciężkiej pracy. Mam w związku z tym pytanie, jakie, na dzień dzisiejszy oczywiście, trzeba mieć zdane egzaminy z angielskiego i jakie przedmioty powinno się zdawać na maturze (bo chyba jest ona brana pod uwagę?). Konkretnie to myślałam o kierunkach:
- English
- Anglo-Saxon, Norse & Celtic

Ewentualnie proszę o adres strony, gdzie znajdę inf. ;) Z góry dzięki
a wiec jesli chodzi o wymagania to musisz poszukac sobie na konkretnej stronie uczelni do jakiej chcesz isc i na konkretny kierunek. wszystko zapewne pisze. jesli chodzi o angielski to na maturze jasna sprawa ze rozszerzony i trzeba miec certyfikat z anglika IELTS, TOEFL czy tam inne tego typu. to o dziwo tez wszystko pisze zapewne na stronie uniwerkow. wszystkich. camridge - z tego co mnie sluchy doszly to tak srednio matura nasza polska to trzeba na rozszerzonym zdac na 85 badz 90% minimum - zalezy jakie oni by Ci dali warunki w conditionalu (czyli takim liscie, pismie - jak zwal tak zwal, w ktorym informuje dana uczelnia jakie wyniki powinnas uzyskac aby dostac sie na ich uniwerek ot co). w sumie da sie zdac tak mature - tylko trzeba sie powaznie zastanowic czy sobie potem da potencjalny student zagranica na danym kierunku rade. bo dostac sie to jedno, a utrzymac to drugie. zreszta tak jest wszedzie hehe:PP mnostwo pracy, itd. przemysl dobze;) i naprawde - nie mowie tego ze zlosliwosci czy cos - ale pytanie jakie sa wymagania na dany kierunek studiow i uniwersytet to poprostu no jakby to ujac - brakuje mi slowa...no zeby ktos na to pytanie mogl odpowiedziec to albo sam tam musi studiowac, albo musi poszukac w internecie - tak jakby tego nie mogl zrobic pytajacy. zaliczylabym to jakby tak ujac - pod lenistwo. no wsjo. pozdrawiam.
wiesz co przydatne info znajdziesz na takiej stronce www.study4you.pl. Na twoim miejscu zastanowiłabym sie dwa razy zanim poszła na Cambridge gdyż tam musisz być nie tylko świetnie przygotowana językowo, ale i mieć pokaźny portfel ,koszt takich studiów to ok 30tys zł za rok nauki. Pozdrawiam.
>>koszt takich studiów to ok 30tys zł za rok nauki
Ale tez sa ludzie, dla ktorych takie (i napewno tez wieksze) koszty nie sa przeszkoda.
z pewnością są, ale dużo osób nie zdaje sobie sprawy że studia w UK to bardzo opłacalny, ale i kosztowny interes.
szkoda ze ja do takowych nie naleze... ale to nie ma zwiazkow z tematem:P
ponoc w walii daja na jakims uniwerku 'duzo' stypendiow (nie umiem znalezc zamiennego slowa z duzo, a nie calkiem o to mi chodzi... elokwencja nie grzesze niestety). najlepiej to poprostu poszukac po stronach uniwerkow samemu wtedy sie najlepiej kazdy dowie. popatrzec czy sa jkaies stypendia itd itp. napewno wszystko pisze.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie