Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
1591-1614 z 1614
| następna
Uważaj z nimi i łap się póki możesz bo niebawem wszystkie studia w dk będą po duńsku. Już tną kierunki...
Nie ma ktoś informacji co do średniej wymaganej na studia magisterskie w Danii? Chciałem aplikować na kierunek "Fuel Cells and Hydrogen Technology" na Aalborg i DTU, z tym że są to dosyć dobre uczelnie, a moja niekoniecznie (POLŚl), jestem przeciętnym uczeniem. Właśnie obroniłem inżyniera, ale tylko na 4. Ta naprawdę to ze wszystkie mam ocenę 4 (średnia 4,1, projekt inż na 4, egzamin na 4), więc trochę słabo. Coś tam mnie broni fakt udziału w płatnym stażu i stypendium przez 3 semestry. Nic nie mogę znaleźć na temat osób tam przyjętych (z jakimi ocenami, z jakich uczelni itd.), jedynie jakieś zdawkowe aplikacje na DTU. Ma ktoś na ten temat jakieś informacje?
Hej, też składam aplikację na MA "Fuel Cells and Hydrogen Technology" do Aalborg, jednak nie będzie to mój priorytet. Według info zawartego na tej stronce:
http://www.en.aau.dk/education/apply/master/When+is+the+start/
dostaje się każdy, kto spełni ogólne wymagania. Z tego co wiem najbardziej liczy się list motywacyjny i referencje.
pozdrawiam :)
@allshe - Startujesz też na DTU? Martwi mnie to, że każdy się dostaje ... może to słaba uczelnia? Będę też próbował do Anglii na kilka uczelni, ale jednak wydaje mi się, że 2 lata magistra można sobie lepiej rozplanować (staż między 1, a 2 rokiem), ostatni semestr też gdzieś poza Danią (fajne programy wymiany tam mają). DTU jest dla mnie priorytetem, ale małe szanse mam.
Nie, aplikuję tylko na Aalborg University :) nic innego nie biorę pod uwagę. Ryzykownie, ale raz się żyje :D A o DTU szczerze mówiąc nie posiadam żadnej wiedzy
Witam,
Czy jest tu ktoś, kto aplikuje na studia magisterskie na University of Copenhagen, lub Copenhagen Business School ? :)

Proszę o kontakt:)
Hej,
W przyszłym roku zamierzam aplikować na studia w Danii. Moim priorytetem jest Aalborg, mam nadzieję, że się uda :). Oczywiście największą przeszkodą (przynajmniej dla mnie) jest język, ale mam jeszcze rok. Z chęcią poznam kogoś kto się udaje do Aalborg, albo kto już studiuje w Danii, bo im bliżej mi będzie do wyjazdu i całej tej roboty z rekrutacją tym więcej pojawi się niewiadomych. No i zawsze fajnie już kogoś znać i nie jechać zupełnie w ciemno.
Hej, jeśli ktoś z was wyrusza w tym roku na studia do Aalborga to mogę wam zaoferować moj pokój do wynajęcia na lipiec i sierpień żebyście mieli baze na początek. Ja jak przyjechalam do Aalborga to nie miałam żadnego mieszkania i musiałam spać w hostelu który nie miał dobrych standardów :D Jak coś to śmiało się odzywać :) Wiem jak ciężko jest znaleźć mieszkanie :/
@pam 8
Ja również mam zamiar w przyszłym roku aplikować na studia w Aalborg - z chęcią nawiązałbym jakiś kontakt. :)
Cześć.
Właśnie kończę studia licencjackie w Polsce.
Studiowałem Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, specjalność Biznes Międzynarodowy.
Chcę aplikować w przyszłym roku na Uniwersytet w Aarhus.
Od kilku dni czytam różne strony i rozmawiam z ludźmi w sprawie studiów w Danii.
Na pewno ten temat był już tu poruszany (sam widziałem parenaście stron wcześniej), ale chodzi mi o najświeższe informacje.
Czy naprawdę ze znalezieniem pracy w Danii jest tak ciężko, że zajmuje to aż 3 miesiące?
Zainteresowałem się Danią, bo widziałem, że można dostać SU.
Czy naprawdę to jest możliwe? Rozmawiałem ostatnio z kimś i powiedziano mi, że trzeba mieć na umowie o prace wpisane konkretnie 10-12h na tydzień.
Jest szansa, że taka umowę się dostanie? Czy to raczej tak, że obcokrajowiec jak już znajdzie pracę to przez agencję i w ogóle nie ma takiej umowy z ilością godzin?
Udało się komuś z Was dostać SU?
Myślę, że oszczędności na pierwsze 2-4 miesiące przeżycia w Danii mógłbym uzbierać, ale nawet gdybym znalazł pracę po 3 miesiącach, to nie ukrywam, że SU bardzo by pomogło.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Krzysiek
Hej ;)
Jestem w 3kl LO na profilu humanistycznym. Planuje się przeprowadzić wraz z rodzicami po maturze do Danii i nie mam pojęcia czego się tam spodziewać w kwestii studiów. Czy jest się ciężko dostać na studia i co jest głownie brane pod uwagę.Nie ukrywam, że interesują mnie takie kierunki jak prawo bądź resocjalizacja. Czytałam o studiach w Danii na wielu forach i stronach informacyjnych, ale szczerze przyznam, że niewiele z tego zrozumiałam. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś zechciałby wszystko mi wytłumaczyć ;)
Cześć :) Mam pytanie, czy rekrutował ktoś przy pomocy serwisu "Kastu.pl" i pisał tam test językowy? Jak on wyglądał? Czego wymagali? Bardziej jest to poziom B2, czy C1? Było jakieś wyszukane słownictwo? Zadania ze słowotwórstwa, czy typu: wstaw brakujący wyraz?
Hej :) test Kastu to coś pomiędzy B2 a C1 i jest przygotowany na podstawie CAE. Można napisać maila to prześlemy przykładowy test :)
Cześć,
Mam pytanie, czy jest sens w zdawaniu matury z jakichś dodatkowych przedmiotów np. geografii jeśli chce się dostać na studia w Danii? Z tego co wiem wystarczy żeby matura była zdania, a wynik nie ma tak wielkiego znaczenia.
Dzięki za odp.
A na jakie uczelnie chcesz składać papiery?
@karola1041
Chcę studiować coś związanego z logistyką i myślę nad VIA university college , University College Northern Denmark i ZIBAT(koge).

Biorę pod uwagę lokalizacje uczelni więc jeśli może ktoś doradzić gdzie najłatwiej o prace i mieszkanie, z tego co się orientuje to mieszkania w regionie stołecznym i ciężko znaleźć i są drogie ale znowu łatwiej z pracą, jak jest w Aarhus/Alborg?
Dzień dobry.
Postanowiłem zaaplikować na duńskie uczelnie. Jednak rodzą się we mnie wątpliwości. Mianowicie - nikogo tym chyba nie zdziwię - ocena z matematyki. Dwója, jednak ocena z wynik to 66%. Jeżeli chodzi o angielski: ocena - 4, matura 94%. Zdarzały się przypadki, w których ludziom z takimi wynikami udało się dostać? Dziękuję.
edytowany przez karog00: 29 sty 2017
66% - miałem oczywiście na myśli wynik na maturze z matematyki.
Hej,mam pytanie. Mój angielski jest bardzo słaby... Chciałabym wziąć się za naukę i w rok, może 1,5 nauczyć się go w stopniu komunikatywnym, a następnie wyjechać na studia do Danii. Co o tym myślicie? Czy jest w ogóle szansa, że dam sobie radę? Miał ktoś może taką sytuację?
mozna sie nauczyc kazdego jezyka w stopniu komunikatywnym w 1.5 roku. Ale musisz sluchac, mowic , czytac w tym jezyku caly czas. Ogladac filmy w tym jezyku itd. Zeby to zrobic bedziesz musial lubic ten jezyk i lubic sie uczyc. Zalezy jak bardzo bedziesz sie wystawisz na ten jezyk. Zapomnij o szkolach ...masz internet teraz wszystkie materialy sa za darmo ...probuj tez prowadzic konwersacje na skypie albo google hangout nz anglojezycznymi ludzmi ...itd...
Cześć!

Aplikował ktoś w tym roku? :)
Cześć,
ja aplikuję na Dania - academy of higher education w Viborgu za pomocą eduAbroad. Właśnie otrzymałem wyniki z testu angielskiego. Oczekuję terminu interview. Ma ktoś może jakieś wskazówki, czy uwagi, jak przeprowadzić dobrą rozmowę? Pozdrawiam.
ja również składałam w tym roku na studia w Danii na IT-Universitetet i Aalborg ale ta uczelnia w Kopenhadze. składałam prywatnie, a nie przez żaden portal, czy mam jakiekolwiek szanse? bo nie wiem czego się spodziewać
Cześć,
30 marca dostałem maila od człowieka odpowiedzialnego za rekrutację. Zapytał mnie o termin rozmowy na skype. Pogadaliśmy, rozmowa trwała ok. 15 min i tak jak pisaliście wyżej, była raczej luźna i dotyczyła tematów motywacji odnośnie studiowania tam. W trakcie rozmowy powiedział "I will admit you" więc myślę, że wszystko poszło zgodnie z planem. Czekam teraz na matury a następnie na oficjalne pismo ze szkoły o przyjęciu. Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.
1591-1614 z 1614
| następna

 »

FCE - sesja letnia 2004