Studia w Glasgow, polska matura+ielts wystarczą?!

Temat przeniesiony do archwium.
31-44 z 44
| następna
te 20,00 funtów to przybliżona kwota ale za 4 lata :-)
Słuchajcie... dostałam właśnie maila od chłopaka który studiuje w szkocji. Napisał że bez wzgledu na studia w Pl mózna tam studiować za darmo. Artykułom w necie faktycznie lepiej nie wierzyć, ale człowiekowi, który tam studiuje? Szczerze mówiąc to nie wiem co jest grane... czekam na maila od SAAS
możliwe że studiuje za darmo, bo zaczął studia przed wprowadzeniem tego przepisu!!
No to teraz mam rozumiec, ze chlopak ktory tam studiuje zna sie lepiej na przepisac jak Uni of Glasgow - od ktorych dostalam rzetelna odpowiedz.
Ty to lepiej wierz temu chlopakomi, bo przeciez Uni of Glasgow nie mozna wierzyc. Chlopak sie zna dobrze na przepisach, a Uni oczywiscie nie.
Z tego co się orientuje to za studia sie placi w szkocji ale pokrywa to saas. Wydaje mi sie,że to normalne, że przysłali taki cennik. Dofinansowanie z SAAS trzeba załatwić we własnym zakresie. Poza tym zarobki rodziców muszą być odpowiednio niskie a w przeliczeniu na pl walute wszystkie zarobki Polaków są niskie w stosunku do zarobków Szkotów (prawie wszystkie:). Terri, nie wiem co dokładnie napisałaś w mailu. Jeżeli dokładnie opisałaś sytuacje: że w PL magisterka itd. to zwracam honor. Jednak cały czas siedzi migłowie ten SAAS, od którego dostaje sie dofinansowanie, ale dopiero po napisaniu odpowiedniego podania i chyba nawet przedstawieniu zarobków rodziców ( to podobno musi być udokumentowane, pewnie tak jak w przypadku akademika w Pl czy stypendium socjalnego). Nie bede sie sprzeczać, bo tak juz pisalam nic nie wiem na 100%, ale pewności co do tego, ze za studia tam musiałabym płacić również nie mam. Pozdrawiam!:)
>>>Terri, nie wiem co dokładnie napisałaś w mailu. Jeżeli dokładnie opisałaś sytuacje: że w PL magisterka itd. to zwracam honor.
...dokladnie tak napisalam, dzisiaj jeszcze jak dam rady to wkleje ten caly email co im wyslalam.
Prosze zrozumiec, ze nikt nie chce na twoje zlo, ale przeciez lepiej wiedziec zanim cos sie zacznie, jak wtedy dowiadywac sie ze moze calkowicie lepiej byloby studiowac licenc i mgr w Szkocji.
Kochana, nie lodz sie, ze ja sie pomylilam, i nie szukaj czegos innego. Dalam Ci rady cp zrobic ze studiami, napisalam do Glasgow, odpisali, wkleilam ich odpowiedz, - wiecej nie moge Ci podac --- a Ty dalej swoje.
>>>Terri, nie wiem co dokładnie napisałaś w mailu.
przypomnialo mi sie - prosze przeczytac (i to juz mowie drugi raz) uwaznie odpowiedz ktora dostalam z Glasgow.
Faktycznie przepraszam, napisała ze jak sie ma ukonczone undergraduate to są platne. Ale nie napisala gdzie mozna miec ukonczone bo jesli w uk to rzeczywiście a jesli w Pl? Ja nie mam pewności cały czas...
sorry, nie zauważyłam poprzedniej odpowiedzi:)
Mogę rozwiać Wasze wątpliwości- w tym roku dostałam się na szkocki uniwersytet, mając skończoną filologię angielską (licencjat). Aplikowałam o pomoc finansową do SAAS. Dostałam 1820 funtów, jednak całe czesne wynosi 3400 funtów, nie mówiąc o kosztach utrzymania. Koleżanki, które nie miały dyplomu dostały większą kwotę, w całości pokrywającą czesne (one jednak starały się na miejsce na ostatnim roku licencjatu). Chyba lepiej zdawać jeszcze w trakcie studiów!
mylene-na jaki uniwersytet się dostałaś, czy mogłabyś mi powiedzieć? nie wiesz przypadkiem czy na wszystkie MA trzeba mieć wysoką średnią? Ja w tym roku obroniłam licencjat z anglistyki ze średnią końcową 4.0 i planuję w przyszłym roku aplikować do Stirling ...tylko nie wiem czy jest sens z taką oceną na dyplomie...
Mylene czy mogłabyś podać swój numer gg lub maial, bo chciałam Ci zadać kilka pytań w związku ze studiami w Szkocji oraz pomocy z saas. Też aplikuję w tym roku i chciałabym pogadać z kimś kto już tam studuje.
Pozdrawiam
Witajcie, przylacze sie do dyskusji dotyczacej dofinansowania SAAS, jestem na studiach magisterskich w Polsce i chcialabym studiowac pielegniarstwo W szkocji.
Napier University w Edynburgu i UWS w Paisley odpisalo mi, ze moge dostac dofinansowanie z SAAS bez problemu . (czekam jeszcze na odpowiedz z Uniwersytetu w Glasgow i Ednyburgu). Nie kwalifikuje sie jednak na bursary, stypendium, poniewaz nie mieszkam przynajmniej 3 lat na terenie Wielkiej Brytanii.
Na stronie internetowej SAAS nie znalazlam informacji o tym ze musza to byc twoje pierwsze studia (chociaz slyszalam tak od znajomych gdy bylam w Szkocji, ale kazdy mowil tak naprawde cos innego). z pewnoscia sa dofinansowane wylacznie studia undergraduate
WItam ponownie,, wyslalam emaila do SAAS czy z tytulem magistra uzyskanego w Polsce moge sie ubiegac o dofinansowanie studiow undergraduate w UK,
otrzymalam odpowiedz twierdzaca, ze moge otrzymac dofinansowanie jesli podejme studia ale wylaczenie undergraduate. Mysle ze odpowiedz rozwiewa wszelkie watpliwosci
Temat przeniesiony do archwium.
31-44 z 44
| następna