aplikanci na studia w Manchesterze na 2010-piszcie

Temat przeniesiony do archwium.
Ktokolwiek planuje wyjazd na studia do Manchesteru w 2010....ja jestem w Polsce chwilowo- zaczelam tu studia, ale uznalam ze to nie dla mnie. Mam juz miejsce na Manchester Metropolitan University. Piszcie jesli rowniez wybieracie sie na studia do Manchesteru.
Hey, ja wlasnie o tym mysle, ale nie podjelam jeszcze konkretnych krokow, napisz do mnie na maila jesli chcesz nawiazac kontakt [email] pozdrowki
Ja też wybieram się na MMU, chociaż zabrałam się za rzecz trochę późno :/. Czekam, aż odpiszą, czy koniecznie chcą IELTS, czy wystarczy CAE albo CPE.

Orientujecie się może, jak to jest z wymaganiami maturalnymi? Czy to prawda, że na większość kierunków wymagają po 60-70%?
Wiesz co wydaje mi sie ze jesli chodzi o wyniki z matury to nie przykladaja tak bardzo do tego uwagi- najwazniejszy jest jezyk. Jesli przedstawisz im jakis dokument np IELTS zdany na min.6.0 to przyjma Cie napewno:)
do moosemonster a wyslaes juz aplikacje przez UCAS?
Wymagania maturalne sa napisane na ich stronie. Zaraz to znajde. I prosze nie sluchac ludzi ktorzy pisza, ze wyniki maturalne nie sa wazne.
wiesz dlaczego? ja przed wyjazdem do Anglii bylam noga z angielskiego i zdalam mature na malo pkt- mimo tego MMU przyjelo mnie z kiepskim wynikiem na maturze jedynie na jaki wynik patrzeli to wynik z IELTS- to byl jedyny wymog- zdac na min 6.0 No chyba ze chce sie zdawac na prawo albo medycyne to owszem wtedy wyniki matury sa b. wazne. Ale sama przeczytaj ze na zwyklych kierunkach takich jak turystyka czy ekonomia w wymganiach jest napisane IELST na 6.0 i zdana matura- ale nie pisze na jaki wynik.
nawet w Polsce, Unis ktore przyjmuja przyszlych studentow z 'kiepska' mature nie maja dobrej renomy. MMU to nie University of Manchester i nigdy nim nie bedzie.
tak to prawda University of Manchester jest lepszy od MMU...Ogolnie to wypowiadalam sie odnosnie MMU jak tam podchodza do wynikow z matury.
Tez zastanawialem sie nad studiami w Manchesterze. Jestem juz po maturze, a teraz zrobiłem sobie przerwe. Co do University of Manchester to z tego co kiedyś przeglądalem maja wysokie wymagania co do matury : 3 przedmioty na poziomie rozszerzonym powyzej 60-70%. W okolicach znajduje sie jeszcze Uni of Salfor i Bolton ktore podobno maja duzo nizszy poziom nauczania niz MMU i UniofMan.
:) no to fajnie ze chcesz studiowac w Manchesterze...a zlozyles juz aplikacje przez UCAS? ja osobiscie wybralam MMU....Salford jakos mi sie tak nie widzialo ;p no a Uni of Manch wiadomo wieksze wymagania rekrutacyjne....a tak jak pisalam wyzej moj wynik z matury z angielskiego nie byl za wysoki...Palnujesz jechac do jakis znajomych czy cos...? jak cos to pisz....moge Ci pomoc we wszystkim....ja aplikacje mam juz za soba...noi zylam 2 lata w Manchesterze takze wal smialo:)
>>>no i zylam 2 lata w Manchesterze
Jak wybierac to lepiej Uni of Mcr - jak sie dostaniesz.
Studia polegaja na tym, zeby nie tylko miec kawaleczek papierku, ale zeby tez miec jego z dobrego Uni. Za pare lat, gdy prawie wszyscy beda po studiach tylko to bedzie sie liczylo.
'Believe it or believe it not', but there are things I am never wrong about and this is one of them.
60-70% to nie jakieś makabryczne wymagania. Chociaż po dzisiejszej próbnej z historii nie powinnam tego powtarzać.

Nie, nie złożyłam jeszcze podania przez UCAS. Czekam, aż anglistka wróci z chorobowego, żeby mi podpisała referencje.
podanie w UCAS mozesz zlozyc (pamietaj ze np na Uni of Mcr sklada 60,000 osob-a tyle miejsc nie maja), referencje mozna pozniej wyslac.
To daj znac jak juz wyslesz i co Ci opowiedza....napisz do mnie na maila [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie