Pytanie do cebulki bądź kogoś kto się orientuje.

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Zamierzam zrobić magistra, mówiąc kolokwialnie, na którymś z lepszych uniwersytetów w UK. W tym roku zaczynam studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim. Moje pytanie jest następujące: czy polski licencajat jest uznawany w UK jako ekwiwalent angielskiego bachelor`s degree. Na swoich stronach uniwersytety informują iż do studiowania na poziomie postgraduate (np. taught master`s courses) potrzebny jest good first degree albo honours degree. Czy ktoś może mi rozjasnić sytuacje? Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
jeszcze jedno mnie interesuje czy angielskie studia part tima wyglądają jak polskie zaoczne tzn. zajęcia odbywają się w wekendy?
weekendy sorry...
Na temat studiow (uniwersyteckich) to Ci pewnie RitaZKita lepiej odpowie. Ja nie probowalam nawet podchodzic z moim dyplomem bo w tamtych czasach to nie wiedzieli, ze Polska w Europie lezy ;o)

Kontaktowalam sie kiedys z jakas instytucja i mi "przetlumaczyli", ze moj magister to bachelor (bo to zara po maturze - cos jak A'levels). Z tego co sie orientuje to u nich studia sie koncza bachelor-em a potem sie dorabia przez 2 lata do MSc (lub inne M-sy), wiec pani stwierdzila, ze to nie mozliwe zeby MSc zara po szkole byl. Nie chcialo mi sie tlumaczyc, ze nie po to dyrdalam 7 lat (z przerwa) na uniwerku zeby mi wyjezdzala z jakims bachelorem. No ale ja to sie nie znam. Poczekaj na RiteSkicie.
:o)
Czy chodzi Ci o studia na uniwersytecie? Jak tak to sie moge dowiedziec (podejrzewam, ze maja rozne "patterns" i "modes of attendance") - pogrzebie najpierw w Internecie.
Jesli Ci chodzi o studiowanie takie nie na uniwerku (wieczorowo) to tylko w dni powszednie, bardzo rzadko szkoly otwieraja swoje podwoje w sob. (nigdy w niedz.).

:o)
dzięki wielkie:) masz może jakiś kontakt do osoby posługującej się nickiem RitaSkita.?
I meant RitaZkita of course...:)
Albo musisz cierpliwie czekac az sie tu pojawi albo kliknij na jej nicek (niestety musisz znalezc watek gdzie sie wypowiadala) zeby zobaczyc jej wszystkie wypowiedzi, moze gdzies znajdziesz jej numer gg.
[email]
nie mam GG
>czy polskilicencajat jest uznawany w UK jako ekwiwalent angielskiego bachelor`s degree.

No do konca tak nie jest , ale jest to uznawane za tzw college degree czyli tzw 3 letni tok nauczania. Bachelor degreejest jak najbardziej dobrowolny.
Podgraduate studies mozesz zaczac jesli masz odp ilosc godzin zaliczona w 3 letnim toku nauczania po high school. BA jako takie nie ma znaczenia bo to tylko tytul, i egzamin ktory jest opcjonalny.
Ale licencjat jest podstawa do podjecia studiow postgraduate czyli 1-2 letnich studiow prowadzacych do Master degree.
Musisz wziasc na za mowienie z archiwum twojego polskiego uniwersytetu odpis ilosci godzin kazdego przedmiotu na semestr, ocene i tytul uzyskany. To wszytko ma byc po ang. Najlepiej sam to sporzadz a kazda im sie tylko podpisac i zapieczetowac koperte.
Bedziesz musial tez zdac ktorys z egzaminow: SAT LSAT GMAT etc aby sie dostac na studia postgraduate studies.
Pytaj jesli masz jakies inne watpliwosci lub napisz emaila.
Ok niezbyt prosto na temat (troche z boku) ale moze sie usmiejecie :-) Mam kumpla ktory w Polsce skonczyl zawodowke spoleczno-prawna. Ciekawy wynalazek jak nawet na warunki polskie prawda? Wiec biedne NZ Qualification Authority mialo niezly orzeszek do rozgryzienia na co to ichniego przerobic... No i wpadli: kumpel ma wg nich zaliczone 3 lata studiow prawniczych!!!!!!!!!! Mnie to do tej pory rozsmiesza :-) :-) :-)
Dzieki wielki za ten wyczerpujący explanation:) Myśle, że korzystając z Twojej wyjątkowej i rzadko spotykanej zyczliwości jeszcze o coś zapytam mailem za którego adres dziekuje. Tymczasem pozdrawiam!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka