University of Wolverhampton studia

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!

Mam do was kilka pytań odnośnie tego właśnie uniwersytetu i byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy znajduję się w 3 klasie technikum za rok będę je kończył maturą i egzaminem zawodowym. Chciałbym studiować za granicą journalism (mowa oczywiście o University of Wolverhampton). Mam w planach maturę z języka angielskiego na rozszerzonym poziomie i dylemat jaki przedmiot wybrać jako drugi?

Wg. danych na Polskich stronach i tego co podaje CERO wystarczy angielski na advance 65% (aby się dostać oraz potem kontynuować naukę) czy jeśli uzyskam ponad ten wynik to muszę robić dodatkowo IELT?

Czesne to 3225£ i tyle otrzymuję pożyczki ponadto otrzymuję 1400£ stypendium skoro capmus wynosi rocznie ponad 2000£ znaczy się, że muszę znaleźć pracę. Pytanie brzmi czy cieżko studentowi z zagranicy znaleźć pracę i czy uniwerek w jakimś stopniu pomaga przy tym? Słyszałem gdzieś, że dla studentów z UK/UE studia są za darmo prawda?

No i ostatnie. Czy studiuje/ował na owym uniwersytecie? Może ma znajomych tam? Jak wygląda ogólny stan rzeczy dobrze/źle? Jakieś opinie?
Przeczytasj dokladnie co pisze na stronach Uni Wolverhampton.
Co do pracy podczas studiow, masz takie same szanse jak inni ludzie - tylko pomysl, ze w tym roku bedzie 3 studentow na jedno miejsce na lepszych Uni.
Nie czytaj co pisze na Polskich stronach, idz 'directly' do zrodla.
Niema czegos takiego jak darmowe studia w UK, one sa platne, to ze dostaniesz pozyczke, to znaczy ze kiedys berdziesz musial ja splacac.
Nie wiem, czy Wolverhampton jest najlepszy na 'Journalism'. To trzeba poszukac.
weszlam na strone. Na undergraduate studies nie oferuja 'Journalism'.
wg mnie poszukaj innego Uni.
dobrze w takim razie jeśli możesz mi wytłumaczyć wchodzę sobie w undergraduate i potem w courses i tam są typy BA, BSc, BSc/BA, FD, HND muszę patrzyć na któreś konkretne czy wybieram obojętne (wątpię).
i na dodatek albo ja czegoś nie rozumiem albo źle sprawdziłaś bo są studia w kierunku journalism na undergraduate w School of Law, Social Sciences and Communications dokładnie BA (Hons) Broadcasting and Journalism
masz racje, ja, bazujac sie na twoim pierwszym poscie napisalam 'Journalism' - i nic nie bylo, tak jest oczywiscie Broadcasting & Journalism (powinnienes byl tak napisac-bo wrozka to niestety nie jestem).
Kiedys te studia nazywaly sie 'Media Studies', ale z powodu ze to mialy niezbyt dobre konotacje to Unis zmienily nazwy.
Zalezy co chcesz w przyszlosci robic- jak byc Journalist (gazety) to nie jest dobre dla Ciebie. Jak pracowac w TV i media to ok.
żaden problem przecież, jak teraz czytam mój post to mógl przekazywać troszkę oburzenia i przepraszam, możesz mi jeszcze wytłumaczyć co z tymi literkami przed courses typu BA itd.
Od czego by tu zacząć. Najpierw powinieneś sprawdzić rankingi uczelni angielskich np:
http://extras.timesonline.co.uk/tol_gug/gooduniversityguide.php
według tego rankingu uni of wolverhamptn zajmuje 102 miejsce w uk z 114 notowanych uczelni.
Nie wiem jaki mają poziom dziennikarstwa, ten przedmiot w rankingu times'a nie jest notowany a innego nie chce mi się szukać. W kwestii pracy, szanse na jej znalezienie (jak to już ktoś napisał) masz takie same jak każdy inny student. Może warto zastanowić się nad Szkocją, która jest tańsza?
W sprawie tych "literek":
BA- Bachelor of Art- odpowiednik polskiego licencjatu, kierunki humanistyczne, nauki społeczne etc
BSc- odpowiednik polskiego inżyniera, kierunki biologiczne itp
BSc/BA- pytaj w admissions office, nie jestem pewien ale wydaje mi się, że to dotyczy niektórych przedmiotów. Np archeologia BA/BSc. BA masz wtedy gdy w twoim curriculum jest więcej przedmiotów teoretycznych (historia, historia archeologii etc.) a BSc gdy w curriculum jest więcej praktycznych (rekonstrukcja archeologiczna, metodologia wykopalisk etc)
FD- o ile dobrze pamiętam to foundations degree- pierwszy rok studiów, potem możesz kontynuować na HND albo BA/BSc
HND- pierwsze dwa lata studiów, możesz później zrobić rok tzw top-up' u i masz normalnego BA/BSc.
dzięki wielkie za wszystko a w szczególności za tą stronę z rankingiem. Pozdrawiam.
Witaj,

Zyje w Wolverhampton juz od 3 lat, jestem co prawda absolwentka Uniwersytetu w Birmingham, ale o studiach, zyciu i pracy w Wolverhampton wiem sporo. Od 2008 roku prowadze dzialalnosc jezykowo-consultingowa:
- doradzam w kwestiach formalnosci zwiazanych z praca w UK,
- pomagam w zalatwianiu niezbednych do pracy dokumentow,
- tlumacze,
- udzielam korepetycji jezykowych,
- a takze pomagam w wypelnianiu dokumentow na studia oraz w wyborze wlasciwego kierunku studiow.

Jezeli potrzebowalbys profesjonalej pomocy w powyzszych kwestiach, badz chcialbys uzyskac wiecej informacji, to prosze smialo pisz na email:
[email]
lub [gg] .

Pozdrawiam i zycze powodzenia,

Patrycja
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa