studia magisterskie w UK

Temat przeniesiony do archwium.
wiem że każda uczelnia ma swoją strone i że wszystko tam pisze, ale mam pytanie do Was, czy ktoś z was studiował w Wielkiej Brytanii ?? kończe teraz nauczycielskie kolegium języków obcych i chciałabym się dowiedzieć co biorą pod uwage przy przyjmowaniu na studia, jakie macie wrażenia i czy macie jakieś rady :))) za każdą odpowiedź bardzo dziękuje
Jak wszystko pisze na stronach - to co wyczytalas?
najczęściej wysyła się aplikacje, swoje referencje i odbywa się rozmowe kwalifikacyjną, ale mni enie chodzi o wymagania tylko o wrażenia, jakie sdoświadczenia i rady
bardzo prosze
Studiowalem w Aberystwyth na International Politics. Mam tez porownanie do studiow w PL, bo tu zrobilem mgr. Bardzo polecam Aber - fajny uniwerek, swietnie wyposazony, dobra i pomocna kadra. Studiuje sie przyjemnie i z mniejszym stresem jak w PL. Wykladowcy przesylaja np. notatki na mejla albo podcasty z nagranym wykladem :)

Na zaliczenie przedmiotu pisze sie esej na okolo 3000 slow i zdaje sie egzamin (jest 8 pytan, wybierasz dwa i piszesz esej). Niektorzy profesorowie biora takze pod uwage aktywnosc na zajeciach, jednak nie wiecej niz 10% oceny. Na ogol przedtsawia sie to tak:

10% aktywnosc
40% esej
50% egzam

Aber to mala, ale b ladna i urokliwa miejscowosc, mnostwo pubow i imprez - zycie studenckie jak na amerykanskich filmach :D
bardzo dziękuje :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie