dziennikarstwo w szkocji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
W tym roku zdaję maturę, więc zacząłem w końcu szukać jakiejś konkretnej uczelni. Wpadłem na pomysł studiowania dziennikarstwa w Szkocji. Problem wygląda tak, że na żądnej ze stron uniwerków nie mogę znaleźć takiego kierunku. Czy Brytyjczycy mają jakiś odpowiednik naszego dziennikarstwa, czy takie studia są możliwe dopiero na postgraduate, czy po prostu źle szukam? Pod co to może podchodzić? Jeśli ktoś się orientuje, proszę o pomoc, ewentualnie jakieś linki. Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
nie interesuje mnie dziennikarstwo wec nie sprawdzlam an uczelniach w szkocji, ale naprawd enie ma kierunku journalism? sprawdz jako dziennkarstwo np media and mass communication czy cos takiego albo creative writing..
sprawdziłem po kodzie UCAS i na niektórych uniwerkach jest taki kierunek, ale np. na uni of glasgow nie znalazłem. jednak chwilowo mnie to nie martwi bo natknąłem się po drodze na uni of stirling, który mi się spodobał i mam w związku z nim kilka pytań. byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał mi jakieś opinie na jego temat, polecił, który egzamin na znajomość angielskiego najlepiej sobie zdać (z tych możliwych do wyboru: http://www.external.stir.ac.uk/documents/english-language.pdf) i wyjaśnił, co oni dokładnie mają na myśli pisząc to: 'School leavers’ qualifications from the European Union (EU) or a degree from a university in the United Kingdom or European Union are recognised as satisfying the general entrance requirements.'. Jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc.

« 

Studia językowe