studia w UK

Temat przeniesiony do archwium.
przejzalam troche starych katalogow, ale nigdzie nie znalazlam tak naprawde tego czego chce...chodzi mi o studiaowanie anglii, tylko, ze ja na ten temat nic kompletnie nie wiem...tak tylko po cichu marze, wiec mi nie mowcie o Cambridge, czy Oxford...studiowanie grziekolwiek i czegokolwiek w aglii byloby wyzwaniem dla mnie...najbardziej bym chciala studiowac jezyk-moze byc polski:)albo inny, ale od podstaw (oprocz ang.) czy musze miec te wszystkie cholerne certyfikaty??? ja zamierzam w grudniu zdac, ale dopiero FCE!!! jesli ktos moze mi pomoc : [email]

z gory dzieki:)
zapomnialam dodac, ze obecnie jestem au-pair w anglii (od wrzesnia do czerwca)
A powiedz ktokolwiek z jakiego biura jechałaś,jesteś w ogóle zadowolona z bycia au pairka?
jezeli chodzi o studiowanie-to z tego co wiem to nie jest trudno by dostać się do tamtych szkól.Ale lepiej popytaj expertów.Pozdroffka
A coz to za wielki problem? Jacy ci Polacy niezaradni....
Idziesz na jakakolwiek strone internetowa z wszytkimi uniwersytetami w UK- poszukaj w google.com. Albo jesli szukasz w ksiazce telefonicznej www.yell.com. Idziesz na strony internetowe kazdej ze szkol i zamawiasz emailem ich katalog. KAZDY universytem ma catalog i wysyla go za darmo.
WIekszosc stron internetowych danego uniwersytetu ma opcje Prospective Students, gdzie jest nawet forma do wyslania z prosba o ten kataog. Przysla i do Polski. Oni na tym zarabiaja.
tak CAE lub CPE lub IELTS musisz miec i nie tylko to...
,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..Jacy ci Polacy niezaradni....';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;';..,..;Jacy ci Polacy niezaradni.... Jacy ci Polacy niezaradni.... Jacy ci Polacy niezaradni....Jacy ci Polacy niezaradni....Jacy ci Polacy niezaradni....Jacy ci Polacy niezaradni....Jacy ci Polacy niezaradni....Jacy ci Polacy niezaradni....
zadowolona jestem bardzo (biuro 'nike' w zielonej gorze) naprawde wart, ale mialam duzo szczescia, bo z tego co rozmawiam z innymi dziewczynami, nietylko z polski, to ....bywa roznie, ja mialam farta, rodzina jest swietna, oplacili mi szkole, lot do domu na swieta i wszystko inne (bylismy juz na wakacjach nad morzem-nic nie placialm), mam duzo wolnego czasu-pracuje tylko w czwartki i piatki po 3 godz. po poludniu (zostac z 4,5 letnia dziewczynka po szkole) i...to wszystko! nie musze sprzatac bo maja sprzataczke, maja tez inna opiekunke do 1,5 rocznego chlopca:) mam ty RAJ!!!
Ja też bym chciała zostać au pair, ale jeszcze nie jestem pełnoletnia i mam maturę w przyszłym roku :( Ale jakoś to będzie:) Ma pytanie, wiem iż jest ono niezręczne (bo to tak niegrzecznie) ile płaci Ci twoja host rodzina??, bo nie wiem gdzie się bardziej opłaca jechać, do USA, czy do UK, bo chcę zarobić na studia w UK. Może napisz do mnie: [email]
pozdrowienia
ja bylam au pair w Szkocji.Niby bylo fajnie bo tez zabierali mnie na wycieczki (np 2 tyg w Norwegii i po Szkocji)i za nic nie placilam.Ale na dluzsza mete to nie zbyt fajna sprawa bycie au pair.Musialam pracowac 5 dni w tyg najpierw po 5 godzin(za 50 funtow tyg) i bylo okey bo mialam w zasadzie od 13ej wolne ,ale po jakims czasie pracowalam od 8 do 17-18stej za 70 funtow tyg i nie mialam prawie wcale czasu dla siebie.No ale jak na peirwszy samodzielny wyjazd za granice to przetarlo mi to szlaki:]
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka