Polecana szkoła językowa

271-300 z 482
Cytat:
kate.newone
01 lip 2015
W wakacje jednak część osób woli sobie odpocząć od nauki, akurat dla mnie to czas kiedy mam więcej czasu. Dlatego zapisałam się na intensywny kurs w lipcu

Atutem takich zajęć jest możliwość realizacji całego semestru w jeden miesiąc. Oferuje to kilka szkół
Cytat:
irvette_
18 paź 2011
Cześć , mam ogromny problem , muszę koniecznie jak najszybciej zapisać się gdzieś na angielski (w Warszawie), bo wydaje mi się , że zaczęłam się już cofać w nauce (roczna przerwa, strasznie tego żałuję)... Obecnie w szkole mam zaledwie 2h angielskiego (szkoła jest nastawiona na francuski) , na dodatek nauczycielka wydaje mi się młoda i niedoświadczona..
Rok temu chodziłam do Petrius Speed School (metodą Callana) i generalnie mi się podobało, nieustanna konwersacja, nie przerabialiśmy jakiś monotonnych ćwiczeń z podręcznika, tak jak w większości szkół.

Wracając do tematu chciałabym zapisać się na jakieś przygotowanie do FCE, albo zwykły kurs, w sumie jeszcze nie zdecydowałam, najpierw muszę wybrać szkołę :) Fajnie by było mieć lekcje z navie speakerami w małych grupkach, , w poprzedniej szkole było kilku, którzy się zmieniali.

Dlatego proszę, abyście z własnego doświadczenia polecili mi jakieś naprawdę dobre szkoły w Warszawie , bo szczerze mówiąc zaczynam się już w tym wszystkim gubić, w internecie jest zbyt wiele ofert..

Czytałam, że The Tower jest uznawana za najlepszą w Warszawie, za to English For You ma bardzo dobre opinie. Tak jak Archibald (ale z tego co widziałam to ceny są tam dosyć wysokie).

Z góry dziękuję bardzo za pomoc :)

Rzeczywiście wymienione w tym poście szkoły są dobre. Jeżeli chodzi o atut English For You to specjalizacja wyłącznie w jezyku angielskim i fajny system nauki. Jest balans między tym co robi polski lektor ( gramatyka i struktura języka) i całe mnóstwo konwersacji z lektorami pochodzącymi z USA i Anglii. Wszystko to w małych grupkach, można więc sobie poćwiczyć mówienie i przełamać opory jednocześnie ćwicząc gramatykę. Jeżeli chodzi o szkołę The Tower, szkoła prowadzi dobre kursy specjalistyczne, mają spore osiągnięcia w kursach do FCE i CAE. Do grona dobrych szkół w Warszawie można zaliczyć Pygmaliona. Dobrze zorganizowane, kompaktowe kursy, fajnie prowadzą zajęcia dla dzieci.
Cytat:
banalny
03 sty 2012
Dzisaj jest tendencja do konsolidacji szkół językowych, taka sytuacja ma miejsce od 3 lat. Konsolidacja ta niestety sprawia, że w niedalkiej przyszłości na rynku pozostanie może 3[tel]procent obecnych placówek. Spowodować to może zmniejszenie konkuencyjności rynku, który jest jeszcze badzo szeroki. Dlatego też plecenie placówki moze być tudne, gdyż za parę miesiecy sytuacja się może zmienić.

Jeżeli chodzi o Warszawę to rzeczywiście nie otwiera się już tak dużo szkół jak kiedyś. Ale z drugiej strony wybór jest dalej spory. Można spokojnie wybrać coś dobrego. Oczywiście każda szkoła oferuje trochę inne metody nauczania, warto więc zastanowić się czego oczekujemy i zdobyć trochę info o szkołach.
Jeżeli chodzi o metody nauczania się języka to trzeba być ostrożnym, dzisiaj w necie pojawiają się oferty typu"Pan Gienek nauczył się języka w miesiąc" Trochę ciężko to sobie wyobrazić. Dlatego do tego typu propozycji dobrze podchodzić z zachowaniem ostrożności. Tak jak z dietami cud, tak i tutaj musimy pamiętać, ze nauka to proces długotrwały.
Cytat: Ziber
dzisiaj w necie pojawiają się oferty typu"Pan Gienek nauczył się języka w miesiąc" Trochę ciężko to sobie wyobrazić.

serduszko, chyba odkryles Ameryke....:-) Ten kto jeszcze wierzy ze jezyka mozna sie nauczyc w ciagu jednego miesiaca....ah, niech sobie w to wierzy. Wolna Amerykanka.....Inni znaja prawde....
Terii, ale jak "lookniesz" w net to aż posypie się ofert za dwa miechy na luziku gadasz, mówisz, śpiewasz po angielsku i wiele osób się na to łapie
Właśnie o to mi chodziło, że dostajemy czasami takie nierealne przesłanie ze szkół.
Do wszystkiego trzeba podchodzić z ostrożnością, nauka i szybkość zależy też od naszych predyspozycji. Jeden w jeden semestr opanuje to co drugi w dwa.
Cytat: bonzai
Terii, ale jak "lookniesz" w net to aż posypie się ofert za dwa miechy na luziku gadasz, mówisz, śpiewasz po angielsku i wiele osób się na to łapie

wiele osob lapie sie na 'cuda' - bo topiacy lapie sie brzytwy. Niestety w takie to ja sama juz dawno nie wierze. Nie wierze tez, ze mozna schudnac w ciagu tygodnia jak duzo firm oferuje, albo ze dany 'supplement diety' jest wlasnie tym cudem na ktore czekalam cale moje zycie. Bo gdyby tak bylo, to polowa lekarzy znalazlaby sie na bruku. :-)
Rozejrzałem się trochę po necie i znalazłem taki oto ranking szkół językowych, jak ktoś zainteresowany to link poniżej:

http://www.ocenwszystko.pl/r501,najlepsza-szkola-jezykow-obcych-w-warszawie.html
edytowany przez bonzai: 29 lip 2015
Cytat:
wiele osob lapie sie na 'cuda' - bo topiacy lapie sie brzytwy. Niestety w takie to ja sama juz dawno nie wierze. Nie wierze tez, ze mozna schudnac w ciagu tygodnia jak duzo firm oferuje, albo ze dany 'supplement diety' jest wlasnie tym cudem na ktore czekalam cale moje zycie. Bo gdyby tak bylo, to polowa lekarzy znalazlaby sie na bruku. :-)

Z drugiej strony, czy rozwój technologii nie przyśpiesza procesu nauki, np. dzięki tablicom intraktywnym lekcje są ciekawsze. Oczywiście nie jest to jakaś cud metoda, ale sprawia, że zajęcia są bardziej urozmaicone i przez to bardziej się nam chce uczyć, więc szybciej przyswajamy wiedzę
Miałem kiedyś takie tablice na kursie, fajny bajer dla dzieci
dokładnie ludzie myślą ze sama technika nauczy ludzi języka
Znaczy dobrze jest urozmaicić kurs, dać trochę nowinek. To oczywiście nie zastąpi naszej pracy
Cytat:
pafcio11
06 sty 2012
Widać jednak, że powinniśmy bardzo mocno weryfikować szkoły językowe. Te szkoły, które oferują możliwość płatności np. miesięcznej i mało restrykcyjne umowy są bardziej godne polecenia. Jeżeli ktoś nie zabezpiecza się mocno zapisami w umowach jest bardziej wiarygodny, gdyż oferuje dobrą usługę, a ludzie i tak nie będą rezygnować.

Umowa im krótsza tym lepsza, dziś jest świat konsumenta, ci co komplikują niech spadają na drzewo
Liczy się to co małym druczkiem, reszt można nie czytać
Cytat: lewiatanka34
Liczy się to co małym druczkiem, reszt można nie czytać

Lepiej jest gdy 'oni' to przeczytaja, bo akurat wtedy ty nie masz swoich okularow przy sobie.
Musze to zrobic (i nawet zrobie) nastepnym razem jak jestem w banku i cos mam podpisac. Poprosze o przeczytanie regulaminu zanim to podpisze, a to ze kolejka bedzie na 3 kilometry to mnie nie bedzie obchodzilo. ...:-)
Uważam, że ludzie są bardziej świadomi swoich praw, także dzięki takiemu forum :)))
Tak musi być jasno sprecyzowane jakie mamy obowiazki ale i prawa.
Dlatego czytajmy i jak nie rozumiemy to pytajmy zanim podpiszemy
Moim zdaniem, jeżeli idziemy do szkoły i czytamy umowę która m 7 stron i jest mało przejrzysta to mamy 2 wyjścia.
a) nie podpisywać
b)zabrać do domu i podpisać po przeczytaniu.

Unikniemy kłopotów
Cytat: Ziber
Moim zdaniem, jeżeli idziemy do szkoły i czytamy umowę która m 7 stron i jest mało przejrzysta to mamy 2 wyjścia.
a) nie podpisywać
b)zabrać do domu i podpisać po przeczytaniu.
Unikniemy kłopotów

Swieta prawda.
Prosilabym wszystkich ktorzy maja cokolwiek do podpisania (nie ma znaczenia co to jest), zeby kazdy dokument dokladnie przeczytali. Jak pomoze to nawet 'na glosno'. Jak wszystko jest ok, to wtedy i tylko wtedy mozna to podpisac. Inaczej prosze zadawac pytania o to i owo.
A może ktoś podpowie mi gdzie zapisać się w Krakowie? Od siostry słyszałam, że dobrze jest zapisać się do Callana. Za pół roku jadę na staż do Irlandii, a mój angielski jest taki trochę drewniany (typowa nauka w szkole).
Znam, chodziłam. Fajni lektorzy.
Witajcie,
Szukam kursu przygotowującego do matury rozszerzonej z j. angielskiego. Czy moglibyście coś mi polecić? :) Wiem, że jest dużo o tym, ale nie mogłem doszukać się opinii na temat kursów z matury rozszerzonej.

Miasto: Warszawa
Ja chodziłem co prawda na inne kursy (FCE, CAE i IELTS), ale mogę polecić TFLS w Warszawie. Byłem u nich na chyba 4 kursach i tylko na 1 nie odpowiadał mi lektor (native na konwersacjach...). Lektorzy są mili, kompetentni, dobrze doradzą odpowiedni kurs. Jednym słowem polecam.
Jeśli chodzi o wady, to mają jakiś chory system, gdy przy podpisywaniu umowy każą podpisać weksel na cenę kursu. Trochę dziwne zachowanie moim zdaniem, ale być może w ich przypadku skuteczne.
Pozdrawiam
Cytat: lewiatanka34
Rzeczywiście wymienione w tym poście szkoły są dobre. Jeżeli chodzi o atut English For You to specjalizacja wyłącznie w jezyku angielskim i fajny system nauki. Jest balans między tym co robi polski lektor ( gramatyka i struktura języka) i całe mnóstwo konwersacji z lektorami pochodzącymi z USA i Anglii. Wszystko to w małych grupkach, można więc sobie poćwiczyć mówienie i przełamać opory jednocześnie ćwicząc gramatykę. Jeżeli chodzi o szkołę The Tower, szkoła prowadzi dobre kursy specjalistyczne, mają spore osiągnięcia w kursach do FCE i CAE. Do grona dobrych szkół w Warszawie można zaliczyć Pygmaliona. Dobrze zorganizowane, kompaktowe kursy, fajnie prowadzą zajęcia dla dzieci.

Wymienione tutaj szkoły są rzeczywiście dobre. Jeżeli chodzi o fakt, że English For You specjalizuje się w angielskim to w dzisiejszych czasach dobra rzecz, aby być w czymś specjalistą. Mnie się spodobało u nich, że był stały nadzór metodyka nad prowadzonym kursem. Dzięki temu rzeczywiście była spójna współpraca między tym co robiła polska lektorka i Anglik. Materiał właśnie był między nimi podzielony. To się w moim przypadku opłaciło, dużo lepiej mówię i jakoś czaję gramatykę. Po kursie w English for You udało mi się zdać także CAE. W The Tower przygotowywali mnie do matury. Pamiętam lektorkę- Pani Kasia. Muszę napisać, ze starannie przechodziła kolejne sekcje. Tłumaczyła dokładnie, wszystko z lekcji na lekcję było bardziej jasne. Matura rozszerzona zdana bez problemu
edytowany przez Ziber: 19 wrz 2015
Cytat: terri
Cytat: Ziber
Moim zdaniem, jeżeli idziemy do szkoły i czytamy umowę która m 7 stron i jest mało przejrzysta to mamy 2 wyjścia.
a) nie podpisywać
b)zabrać do domu i podpisać po przeczytaniu.
Unikniemy kłopotów

Swieta prawda.
Prosilabym wszystkich ktorzy maja cokolwiek do podpisania (nie ma znaczenia co to jest), zeby kazdy dokument dokladnie przeczytali. Jak pomoze to nawet 'na glosno'. Jak wszystko jest ok, to wtedy i tylko wtedy mozna to podpisac. Inaczej prosze zadawac pytania o to i owo.

Widzę, że jest już całkiem sporo osób, które zaczynają rozumieć, że do umów trzeba podchodzić ostrożnie. Nie wolno podpisywać pod naciskiem pracownika, zwłaszcza, jezeli umowa jest wielostronicowa.
Cytat: Ziber
Moim zdaniem, jeżeli idziemy do szkoły i czytamy umowę która m 7 stron i jest mało przejrzysta to mamy 2 wyjścia.
a) nie podpisywać
b)zabrać do domu i podpisać po przeczytaniu.



Unikniemy kłopotów

Dobrze napisane
edytowany przez Bolo12: 24 wrz 2015
Tak cieszę się że świadomość wzrasta i forumowicze zaczynają zwracać uwagę co podpisują
271-300 z 482