Polecana szkoła językowa

301-330 z 482
Uczciwe firmy nic nie ukrywają. Oczywiście są obowiązki, ale także prawa.
Musiałem jakoś ogarnąć angielski w pracy ( wymóg pracodawcy), dostałem nawet dofinansowanie od szefa. Musiałem zdobyć jakiś certyfikat i przede wszystkim poprawić mówienie .Podpytałem tu i tam. Wybrałem ostatecznie dwie szkoły. Ponieważ zależało mi aby jak najszybciej polepszyć właśnie konwersacje uderzyłem najpierw do English For You. Sporo pomógł mi ich kurs. Podobało mi się, że każdy temat najpierw starannie wprowadzony był przez polską lektorkę( słownictwo, gramatyka) potem wszystko to kontynuowaliśmy w dyskusji z osobą anglojęzyczną. Dobrym wsparciem były warsztaty konwersacyjne z wykorzystaniem prasy anglojęzycznej. W English For You był duży nacisk na konwersacje. Po tym kursie zapisałem się do Cambridge na kurs do CAE. Uważam, że nasza lektorka potrafiła doskonale przeprowadzić nas przez wszystkie zakamarki związane z egzaminem. Widać, że miała doświadczenie. Płynnie przechodziła z tematu na temat. Zajęcia były spójne. Dobrze poznaliśmy strukturę egzaminu. W sumie udało mi się zdać na B, niewiele brakowało na A. Dlatego ogólnie polecam te dwie szkoły w Warszawie.
Cytat: terri
Cytat: Ziber
Moim zdaniem, jeżeli idziemy do szkoły i czytamy umowę która m 7 stron i jest mało przejrzysta to mamy 2 wyjścia.
a) nie podpisywać
b)zabrać do domu i podpisać po przeczytaniu.
Unikniemy kłopotów

Swieta prawda.
Prosilabym wszystkich ktorzy maja cokolwiek do podpisania (nie ma znaczenia co to jest), zeby kazdy dokument dokladnie przeczytali. Jak pomoze to nawet 'na glosno'. Jak wszystko jest ok, to wtedy i tylko wtedy mozna to podpisac. Inaczej prosze zadawac pytania o to i owo.

Czy ty Terri sparzyłaś się na jakiejś umowie, widzę, ze temat czytania i podpisywania umów jest jakoś Ci bardzo bliski. Ja powiem tak, kiedyś sparzyłem się podpisując złą umowę ( nie czytałem dokładnie) ze szkołą prawa jazdy. Miałem potem kłopoty. Od tego czasu czytam, czytam i jeszcze raz czytam. Jak nie mogę zrozumieć to proszę umowę "na wynos" i ogarniam temat w domu. W ten sposób parę razy uniknąłem problemów:)))
Trzeba wszystko czytać i po sprawie.
Co daję LCCI,czy warto ogarnąć ten egzamin
Cytat: kate.newone
Co daję LCCI,czy warto ogarnąć ten egzamin

Jeżeli zależy ci na kompetencjach biznesowych to ok temat
Najbardziej liczą się egzaminy Cambridge - CAE, FCE. Znane egzaminy na całym świecie.
>>>Czy ty Terri sparzyłaś się na jakiejś umowie, widzę, ze temat czytania i podpisywania umów jest jakoś Ci bardzo bliski.
Nie chce uzywac znanych powszechnie polskich wulgaryzmow, ale tak. Nie tylko tyle, ale zeby to pozniej odkrecic, to 2 lata nerwow i stos pieniedzy. To mnie (x) nauczylo.
Wiadomo, dobrze się zapoznać z tym co mamy podpisywać, nie tylko w kwestii umów ze szkołami
Cytat: helioska
Najbardziej liczą się egzaminy Cambridge - CAE, FCE. Znane egzaminy na całym świecie.

Różnych egzaminów potwierdzających nasz angielski jest całe mnóstwo
Speak up- nabijanie ludzi w kredyt! Splacasz pozniej kredyt za Lerning System . Musialam splacac 3 miesiace ta firme Speau Up za ich dlugi w banku Santander!! Za ich wlasne dlugi!!! Zerwalam kurs bo maja zle opracowany system. Czesto czekalo sie na zajecia w kolejce nawet 2 tyg bo nie bylo miejsca a oplacac trzeba bylo tak czy owak. To nie jest prawda ze jest plastyczny grafik i ze sie dostosowuja do ucznia. bzdura! Narzucali. Brales takie dni ktore byly u nic wolne! Tak wiec oplacilam kare ale szkola nie uregulowala z bankiem a wrecz nie informowala ich o tym ze uczen zerwal umowe i dostawalam wciaz info z banku o wplacie, pozniej mialam pogrozki ze wysla komornika, wiec musialam placic. Szkoa umywala rece, DZwoniam do Lerning System 500razy z prosba aby poinformowali bank o zerwaniu umowy a oni nic. Tak robia tylko dranie!! Moja kolezanka przeszla tem sam horror z nimi!! Ostrzegam wszystkich!!!
Co z tego ze jest umowa i trzeba ja przeczytac, skoro Speak up sam lamie wszelkie prawa i prawo swojej wlasnej umowy!!! ok, zaplacilam ta kare za zerwanie i w przeciagu 2 tyg szkola powinna byla zwrocic niewykorzystany limit do banku. Z racji tego ze maja problemy finansowe i sa to dranie to tego nie robia. Bank scigal mnie i wiele innych osob przez kilka miesiecy abym splacala ich kredyt. I kto tu powie ze umow sie nie czyta? Lerning system narusza wlasne zasady, powinni dostac za to stosowna kare. Powinno sie ich zglosic do mediow. To co oni wyprawiaja przechodzi ludzkie pojecie!
Cytat: kalika4
W sieciówkach mają wypracowane standardy. Tam wszystko jest spisane, wszystko wiadomo jak postępować w jakich przypadkach co robić, a w małych decyzje podejmuje dyrektor i wszystko od niego zależy.

Co to znaczy wypracowane standardy???
Cytat: muszt-ardka
Cytat: biurokrata1
Jeżeli nikogo takiego nie znamy sprawdzmy opinie na forach, ale pózniej zweryfikujmy to sami.
Zupełnie się z tym zgadzam, czasami tylko ciężkie w wykonaniu

Tu się zgadzam , liczy sie poczta pantoflowa

Sprawdza się jeżeli pochodzimy z danego miasta i mamy środowisko, inaczej musimy szukać w necie
Oczywiście opinia znajomych jest bezcenna, ale czasami warto wesprzeć się rzeczywiście tym co jest w internecie. Tak czy inaczej lepiej wybierać szkoły z kilkuletnim doświadczeniem na rynku.
Liczy się też zawartość merytoryczna strony szkoły
Cytat: kate.newone
Oczywiście opinia znajomych jest bezcenna, ale czasami warto wesprzeć się rzeczywiście tym co jest w internecie. Tak czy inaczej lepiej wybierać szkoły z kilkuletnim doświadczeniem na rynku.

Czasami dać warto szansę szkołą, które się otwierają. Może być dużo pasji ze strony organizatorów. Potem czasami zaczyna się liczyć ilość mniej jakość
Czsami wybór to ruletka, zresztą jednemu może odpowiadać coś co nam kompletnie nie odpowiada.
Cytat: korba1
Czsami wybór to ruletka, zresztą jednemu może odpowiadać coś co nam kompletnie nie odpowiada.

Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się szkole, poznać program, metody, podręczniki i zerknąć na referencje( niektóre szkoły zamieszczają na stronie www)
Cytat: korba1
Czasami wybór to ruletka, zresztą jednemu może odpowiadać coś co nam kompletnie nie odpowiada.

Jak to przeczytalam, to pomyslalam, ze to sa bardzo madre slowa, ladnie ujete, i nie tylko w szukaniu szkol, ale tez w calym naszym zyciu. Well done.
Zgadzam się z tym, że każdemu pasuje co innego i najczęściej trzeba się przekonać na własnej skórze ;) ale rady innych ludzi też są ważne i warto brać je pod uwagę. Można też skorzystać np. ze strony langzie.pl. To wyszukiwarka, która pomaga w odnalezieniu odpowiedniej szkoły językowej, w zależności od tego gdzie chcemy się uczyć albo jakiego języka. Można sobie też porównać ceny. Bardzo fajna stronka :)
STOP SPEAK UP To co napisze jest bardzo bardzo wazne, przeczytajcie wszyscy ktorzy chca sie zapisac do Speak UP! ostrzegam!! Nieraz ktos juz pisal na forum ze nalezy czytac umowe, tak, to jest oczywiste, tylko ze niestety Speak Up czyli Learning System Sp J sama nie trzyma sie praw swojej wlasnej sporzarzonej umowy i sama lamie prawa!! Otoz: po zerwaniu umowy, (niestety grafik nie jest w ogole elastyczny jak zachwala szkola a oplacalo sie niezaleznie od tego czy chodzisz czy nie na zajecia nawet z powodu braku miejsc, podobno jest problem z nauczycielami i nie ma wolnych godzin w godzinach wieczornych, oczekuje sie na wolne miejsce bardzo czesto kilkanascie dni!! a oplacac trzeba niezaleznie od tego ze z ich powodu nie chodzisz na zajecia!!) po 2 nie dopilnowuja tematow, mnie zdarzylo sie ze kilkakrotnie sie nalozyly. te same kserowki, ten sam temat. Strata pieniedzy i czasu bo gdy chcialam wyjsc z zajec, poinformowano ze i tak traktowane bedzie jako zaliczona lekcja wiec jest do oplacenia...)
Najwazniejsze w tym wszystkim: PO zerwaniu umowy, szkola wystawila kwitek do oplacenia za zerwanie i do oplacenia kolejny miesiac. Oplacilam jak nalezalo, ale PRZEZ KOLEJNE MIESIACE DOSTAWALAM PISMA Z SANTANDER DO OPLACENIA RAT!
Szkola nie wyslala wypowiedzenie do banku, A W UMOWIE JEST INFORMACJA ZE MAJA NA TO 14 DNI. SPEAK UP W TYM MOMENCIE NIE DOTRZYMUJE PRAWA, NIE WYWIAZUJA SIE Z WLASNEJ UMOWY! W konsekwencji, uczen pod naciskiem banku i grozb musi oplacac kolejne raty. Po setkach tysiacach upomnien w szkole i w siedzibie w Warszawie Speak up Oni lekcewazyli, nie chcieli nawet sie wytlumaczyc. POzwalali z pena swiadomoscia aby uczniowie splacali ich kredyt! to jest karalne! tak potraktowana zostalam nie tylko ja, jest bardzo wiele osob w calej Polsce. Czy Learning System poniesie konsekwencje?? to jest karalne, ja do tej pory nie dostalam odszkodowania- a raczej nieuzyskalam z powrotem moich nadplat za kolejne miesiace. Chodzilam na zajecia z kolezanka, ona tak samo byla zmuszona splacac kredys za Speak up, bo wiadomo ze z bankiem sie nei wygra, ich nic nie interesuje, bo na pismie maja ze jestes kredytobiorca. A szkola nie informuje o zerwaniu umowy wiec raty i druki nadchodza caly czas, lacznie z karami ze wykonane telefony i wyslane pisma przez bank! Za upomnienia i zwloki oplaca wszystko dodatkowo kredytobiorca.! Forumowiecze, bardzo was prosze nie piszcie ze nalezy czytac umowy. Przyczytalam i co z tego? kto by sie spodziewal ze to zlodzieje i oszusci? Zeruja na nieuczciwosci swoich wlasnycj uczniow. powinno sie sprawe zglosisc do programu UWAGA!!!!! Speak Up Learning System nie wywiazuje sie z wlasnej umowy i lamie prawo
Sporo informacji jak na jeden post:)))
Czasami forum to jedyne miejsce, aby wyrazić odczucia i refleksje.
W porządku jest Lincoln. Krakowska szkoła dobrych parę lat na rynku (tzn. na Karmelickiej) Zajęcia są prowadzone w interesujący sposób, tak że aż miałem ochotę zabierać głos... nie ma się czego bać czy wstydzić. Atmosfera jest przyjazna i sprzyja nauce. Zawsze jest czas, żeby pożartować,a przede wszystkim dobra jest równowaga między nauką gramatyki a słownictwa, rozmawianiem i słuchaniem. Lincolna polecił mi znajomy a teraz ja przekazuje dalej bo warto tam iść.
Cytat: kate.newone
Uczciwe firmy nic nie ukrywają. Oczywiście są obowiązki, ale także prawa.

Ważne, aby słuchacz był świadomy decyzji
Widziałam wczoraj raklame genesis w BUW w wawie. Mają tylko native speakerow i ceny całkiem spoko. Zastanawiam się nad tą szkołą, polecacie?
Nie znam, coś nowego na rynku ???
Cytat: kate.newone
Uczciwe firmy nic nie ukrywają. Oczywiście są obowiązki, ale także prawa.

Właśnie im mniej drobnym drukiem tym bezpieczniej
Cytat: bonzai
Musiałem jakoś ogarnąć angielski w pracy ( wymóg pracodawcy), dostałem nawet dofinansowanie od szefa. Musiałem zdobyć jakiś certyfikat i przede wszystkim poprawić mówienie .Podpytałem tu i tam. Wybrałem ostatecznie dwie szkoły. Ponieważ zależało mi aby jak najszybciej polepszyć właśnie konwersacje uderzyłem najpierw do English For You. Sporo pomógł mi ich kurs. Podobało mi się, że każdy temat najpierw starannie wprowadzony był przez polską lektorkę( słownictwo, gramatyka) potem wszystko to kontynuowaliśmy w dyskusji z osobą anglojęzyczną. Dobrym wsparciem były warsztaty konwersacyjne z wykorzystaniem prasy anglojęzycznej. W English For You był duży nacisk na konwersacje.

Ja właśnie w ten sposób nauczyłem się kiedyś całkiem biegle hiszpańskiego.Uważam, że sprawdzi się to spokojnie także z angielskim. Dobra opcja, gdy najpierw polski lektor objaśni gramatykę i przygotuje tło do konwersacji z osobą anglojęzyczną. Potem Anglik albo jakiś rodowity Amerykanin pokieruje dyskusją wykorzystując słownictwo przygotowane wcześniej przez polskiego lektora. Jak dla mnie metoda jaką uczą w English For You należy do pozytywnie sprawdzonych.
edytowany przez Wokal_99: 13 gru 2015
301-330 z 482