Polecana szkoła językowa

331-360 z 482
Cytat: kate.newone
Nie znam, coś nowego na rynku ???

Czasami nowe szkoły mają całkiem sporo do zaoferowania, gdyż walcza o pozycję na rynku
Cytat: Wokal_99
Ja właśnie w ten sposób nauczyłem się kiedyś całkiem biegle hiszpańskiego.Uważam, że sprawdzi się to spokojnie także z angielskim. Dobra opcja, gdy najpierw polski lektor objaśni gramatykę i przygotuje tło do konwersacji z osobą anglojęzyczną. Potem Anglik albo jakiś rodowity Amerykanin pokieruje dyskusją wykorzystując słownictwo przygotowane wcześniej przez polskiego lektora. Jak dla mnie metoda jaką uczą w English For You należy do pozytywnie sprawdzonych.

Jeżeli chodzi o metodę podziału zajęć między lektora polskiego i native speakera to miałem możliwość korzystania z zajęć w English For You. Rzeczywiście opcja ta sprawdziła sie w moim przypadku zarówno w przypadku kursu ogólnego, ale także do certyfikatu. To co zyskałem to wreszcie zrozumiałem kiedy i jak użyć odpowiedniego czasu, mowa zależna czy strona bierna przestała być czarną magią. To zasługa polskich lektorów. Znacząco czuję po sobie, że nabrałem drygu do mówienia. Opanowałem stres. W tym aspekcie rola naszych nauczycieli z UK lub USA okazała się kluczowa. Zmuszali nas do mówienia i dbali o poprawność wymowy. Wreszcie udało mi się także zdobyć wymarzany certyfikat. Bez większych problemów zdałem CAE. Przed oficjalnym egzaminem został przeprowadzony darmowy Mock Test ( egzamin próbny). Dzięki temu wiadomo było co jeszcze należy poćwiczyć. Na egzaminie bardzo punktowane jest mówienie na co akurat w English For You można liczyć
Cytat: terri
Cytat: bonzai
Terii, ale jak "lookniesz" w net to aż posypie się ofert za dwa miechy na luziku gadasz, mówisz, śpiewasz po angielsku i wiele osób się na to łapie

wiele osob lapie sie na 'cuda' - bo topiacy lapie sie brzytwy. Niestety w takie to ja sama juz dawno nie wierze. Nie wierze tez, ze mozna schudnac w ciagu tygodnia jak duzo firm oferuje, albo ze dany 'supplement diety' jest wlasnie tym cudem na ktore czekalam cale moje zycie. Bo gdyby tak bylo, to polowa lekarzy znalazlaby sie na bruku. :-)

Do ofert typu nauczysz się języka w dwa miesiące, zbudujesz piękne ciało w dwa tygodnie należy podchodzić z dystansem. Chociaż niektóre nowinki z wykorzystaniem technologi mogą okazać się skuteczne. Prosty przykład jak 100 lat temu wyglądała kobieta 30 czy 40 letnia a jak dzisiaj. O 20 lat starzej.
>>>>Do ofert typu nauczysz się języka w dwa miesiące, zbudujesz piękne ciało w dwa tygodnie należy podchodzić z dystansem.
...Nie wiem co chcesz powiedziec przez slowo 'dystansem'. Czy masz na mysli ze to 'jest mozliwe', 'jest malo mozliwe' albo 'calkowicie niemozliwe' albo (i co jest najprawdopodobniej) calkowite KLAMSTWO.
>>>>>Prosty przykład jak 100 lat temu wyglądała kobieta 30 czy 40 letnia a jak dzisiaj. O 20 lat starzej.
Zeby to UDOWODNIC, to musimy dokladnie ustalic jak ma kobieta wygladac na dany jej wiek. Jak ta ktora ma 30 lat, 40 lat, 50 lat. Czy jest to mozliwe? Bo wedlug Ciebie, mozemy porownac teraz-zyjace kobiety danego wieku z kobietami z lat 1915...
Jakie masz na to dowody? A tak przy okazji to napisz jak ma wygladac kobieta teraz majaca 70 albo 80 lat. To mnie bardzo ciekawi.
Oj tam, oj tam o wieku kobiet się nie mówi :))), ale fakt jak kiedyś wyglądał 40 latek w filmie o tym tytule, a jak dzisiaj. Ten z przed lat jak ojciec wspólczesnego.
Ale trudno jest udowodnic jak kobieta czy mezczyzna powinni wygladac na dany wiek.
Wszystko zalezy od....tysiaca rzeczy.
Jedno co wiem, ze kobieta wyglada swietnie jak czuje ze jest kochana, a mezczyzna jak czuje ze jest pozadany.
Na szczęście na naukę zawsze jest czas w każdym wieku :)))
Cytat: maloln
Na szczęście na naukę zawsze jest czas w każdym wieku :)))

Byle mieć motywację, lepsza praca, wyjazd itp
Jaki według Was certyfikat jest najbardziej rozpoznawalny na świecie, szczególnie wśród pracodawców
Cytat: Wokal_99
Jaki według Was certyfikat jest najbardziej rozpoznawalny na świecie, szczególnie wśród pracodawców

FCE, CAE, CPE
Na czym polega dokładnie ta metoda ????
Cytat: terri
>>>>>Prosty przykład jak 100 lat temu wyglądała kobieta 30 czy 40 letnia a jak dzisiaj. O 20 lat starzej.
Zeby to UDOWODNIC, to musimy dokladnie ustalic jak ma kobieta wygladac na dany jej wiek. Jak ta ktora ma 30 lat, 40 lat, 50 lat. Czy jest to mozliwe? Bo wedlug Ciebie, mozemy porownac teraz-zyjace kobiety danego wieku z kobietami z lat 1915...
Jakie masz na to dowody? A tak przy okazji to napisz jak ma wygladac kobieta teraz majaca 70 albo 80 lat. To mnie bardzo ciekawi.

Dowodem są fotografie czy filmy, jak dzisiaj wygląda 40 latek a jak wyglądał 40 latek z filmu o tym tytule. Ludzie dzisiaj dłużej wyglądają młodziej i dłuzej czują sie młodzi
>>>Dowodem są fotografie czy filmy, jak dzisiaj wygląda 40 latek a jak wyglądał 40 latek z filmu o tym tytule. Ludzie dzisiaj dłużej wyglądają młodziej i dłuzej czują sie młodzi
...Rozumiem ze to odnosi sie do wszystkich...nawet to tych przepracowanych 30to latkow w korpo, ktorzy ledwo co wiaza koniec z koncem.
Nie widzialam filmu '40to latek', bo ja mam dopiero 25 lat......(tak, and pigs fly)
Jak szukacie szkoły, to znalazłam bardzo fajne rozwiązanie! Dla mnie osobiście największym problemem, żeby zapisać się do szkoły językowej, to problem z wyborem odpowiedniej. Tyle ofert, że nie wiadomo co wybrać! Ale trafiłam na stronkę, która zestawia nam oferty poszczególnych szkół, w zależności od języka, miasta, dzielnicy! Naprawdę duuuże ułatwienie! Co też mi się tam spodobało, to oceny klientów! Wcześniej nie wiedziałam o istnieniu takiej strony i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona! Jakby ktoś był zainteresowany, to podsyłam linka: http:www.langzie.pl
>>>>>Dla mnie osobiście największym problemem, żeby zapisać się do szkoły językowej, to problem z wyborem odpowiedniej.
to mi przypomnialo o dziewczynie ktora chce wyjsz za maz, i problem tylko polega na tym, zeby wybrac wlasciwego mezczyzne...
Cytat: terri
>>>>>Dla mnie osobiście największym problemem, żeby zapisać się do szkoły językowej, to problem z wyborem odpowiedniej.
to mi przypomnialo o dziewczynie ktora chce wyjsz za maz, i problem tylko polega na tym, zeby wybrac wlasciwego mezczyzne...

Czasami jak w zyciu warto pojechać na spontanie
W sumie decyzja o wyborze szkoły to sprawa kilku miesiecy zangazowania . Szkoda topić czas i kaskę w niesprawdzony ośrodek
Cytat: koczkodan5
W sumie decyzja o wyborze szkoły to sprawa kilku miesiecy zangazowania . Szkoda topić czas i kaskę w niesprawdzony ośrodek

No ale z drugiej strony to nie decyzja życia i śmierci, zresztą jak coś się nie będzie podobało zawsze można zrezygnować. Przyzwoite szkoły dają możliwość rezygnacji z miesięcznym wypowiedzeniem umowy. Za resztę jest cash back
No według mnie zanim wybierze się szkołę językową, na stronie http://www.langzie.pl możecie znaleźć różne szkoły w szybki i sprawny sposób.
Cytat: koczkodan5
W sumie decyzja o wyborze szkoły to sprawa kilku miesiecy zangazowania . Szkoda topić czas i kaskę w niesprawdzony ośrodek

Prawda, dlatego porównujmy, pytajmy, czytajmy
Cytat: Wokal_99
Cytat: kate.newone
Nie znam, coś nowego na rynku ???

Czasami nowe szkoły mają całkiem sporo do zaoferowania, gdyż walcza o pozycję na rynku

Niestety też czasami szybko się wywalają, wybór wymaga otrożności
Cytat: lewiatanka34
Cytat: koczkodan5
W sumie decyzja o wyborze szkoły to sprawa kilku miesiecy zangazowania . Szkoda topić czas i kaskę w niesprawdzony ośrodek

No ale z drugiej strony to nie decyzja życia i śmierci, zresztą jak coś się nie będzie podobało zawsze można zrezygnować. Przyzwoite szkoły dają możliwość rezygnacji z miesięcznym wypowiedzeniem umowy. Za resztę jest cash back

Z tym zwrotem to dobrze podpytać i poczytać zanim się zapiszemy
Rzeczywiście są sytuacje, że musimy zrezygnować. Zwykle dostaniemy zwrot ale ze stratą
Dla mnie nauka przez internet to jednak nie wszystko
Cytat: killo-millo
Dla mnie nauka przez internet to jednak nie wszystko

Czynnik ludzki to podstawa
Cytat: kate.newone
Cytat: killo-millo
Dla mnie nauka przez internet to jednak nie wszystko

Czynnik ludzki to podstawa

Tak, wszystko by bylo o.k. gdyby tylko nie ten 'czynnik ludzki' -
Cytat: koczkodan5
W sumie decyzja o wyborze szkoły to sprawa kilku miesiecy zangazowania . Szkoda topić czas i kaskę w niesprawdzony ośrodek

Szkoły, które są dłużej na rynku raczej gwarantują jakiś poziom. Choć czasami można dać szansę także tym nowym
tania.
Masz opcję lekcji próbnej i potem rezygnacji z zawartej umowy. Jeżeli są różne umowy wybierz droższą z rezygnacją maximum do miesiąca. Nie ma żadnej gwarancji co do jakości lektorów oraz ich umiejętności nauczania. Fakt, że ktoś zna angielski nic nie mówi o tym czy umie czy tez nie nauczać. Musisz jeszcze ocenić umiejętności lektora - jak masz znajomego, który zna j. ang. to wyślij go na kilka lekcji.

Co do samej nauki: jeżeli zaczynasz od podstaw do poziomu C1 ( czyli nie wliczając C1) - lepszy będzie dobry lektor nie native. Jeżeli władasz biegle językiem angielskim a chcesz sobie z kimś pogawędzić to wówczas ma sens native speaker.

Widzę, że poza wyborem również są i aspekty płatności poruszane:
- Płać za miesiąc z góry - będzie się to równało z wypowiedzeniem. Jak złożysz wypowiedzenie weź kopię z potwierdzeniem złożenia wypowiedzenia.
- Weź umowę do domu i przeczytaj - szkołom zależy na kliencie. Każda promocja czy inne obiecane g. będzie jak wrócisz.
- Jak masz wątpliwości co do umowy idzie czasami wykreślić niektóre punkty - uprzesz się powinno się udać. Możesz powiedzieć, ze chcesz u nich się uczyć, ale tych punktów nie rozumiesz i nie podpiszesz.
edytowany przez Nevercalled: 09 mar 2016
Fakt, ze nauczanie języków to usługa, to co się jednemu podoba nie na 100 procent spodoba się drugiemu
331-360 z 482