Polecana szkoła językowa

421-450 z 482
W sumie to ciekawi mnie czy prowadzenie szkoły językowej to dobry biznes??
W temacie szkół jezykowych. Jakiś czas temu miałem okazję brać udział w kursie w English For You. To co jest plusem szkoły to bardzo staranna weryfikacja wiedzy przy zapisie na kurs. Lektorka sprawdziła moją wiedzę w zakresie gramatyki, zrozumienia tekstu i oczywiście konwersacji. Moja grupa był dzięki temu dobrana. Zresztą trafiłem na fajnych ludzi, dogadywaliśmy się. Jeżeli chodzi o lektorów to muszę przyznać, że trafiłem bardzo dobrze. Uczyła mnie Pani Beata, która też była metodykiem w tej szkole. Każda sprawa była tłumaczona aż wszyscy pojęli co w trawie piszczy. Motywująca też była część prowadzona przez Nolana z USA. Wiedział jak kierować konwersacją aby wszyscy brali udział w dyskusjach. Tematyka dobrze dobrana do poziomu zajęć
Cytat: terri
Ja pamietam jak pare lat temu bylismy wszyscy przekonani ze Profi-Lingua musi upasc. Czy cos sie zmienilo?

W ostatnie wakacje chodziłem też do Profi- Lingua przy Jerozlimskich w Wawie. Uważam, że zajęcia sporo wniosły. Pani Magda z pasją tłumaczyła zadania z wielką pasją. Przynosiła bardzo dużo dodatkowych materiałów tak aby kurs był ciekawy. Zajecia były intensywne, ale dzięki zaangażowaniu lektora czas szybko mijał. Ja jestem na tak, ale oczywiście wszystko zależy od lektora. Ja trafiłem dobrze.
Cytat: kate.newone
W sumie to ciekawi mnie czy prowadzenie szkoły językowej to dobry biznes??

Moze dobry, ale niektóre się zamykają. Kiedyś była bardzo dobra szkoła Metropolitan i pomimo, ze cieszyła się dobrymi opiniami już jej nie ma. Może kwestia cen, drogiego lokalu itp.
Jeżeli szkoła działa kilka lat to sie ni zwinie tak sybko
Wszystko zależy jak szkoła jest zarządzana to są firmy nastawione na zysk
Każda szkoła to zwykła firma, która musi generować zysk
Cytat: smack
Każda szkoła to zwykła firma, która musi generować zysk

A jak ma być inaczej
Business jest business......Nikt nie martwi sie o zadnego kursanta w tych szkolach....
Wszystko prawda, ale szkoła szkle nie równa jak lektor lektorowi
Jeżeli jakaś szkoła nie będzie przejmować się słuchaczami to zwyczajnie upadnie, dziś jest duża konkurencja
Cytat: car321
Jeżeli jakaś szkoła nie będzie przejmować się słuchaczami to zwyczajnie upadnie, dziś jest duża konkurencja
Dokładnie na każdym osiedlu jest przynajmniej kilka
Cytat: kosma-nasza
Wszystko prawda, ale szkoła szkle nie równa jak lektor lektorowi

Dobre kursy to takie, gdzie jest realizowany spójnie materiał i jest nadzór metodyka
Cytat: terri
>>> wydaje mi się, że większość z nas podobnie rozumie słowo 'dobra' w odniesieniu do szkoły językowej. Przede wszystkim dająca efekty, motywująca, w której panuje przyjazna atmosfera (no cóż, bardzo dużo zależy od lektora).

...wlasnie, to nie szkola per se, ale dobry lektor zawsze robi roznice. No wiemy tez o takich ludziach, ktorzy mysla, ze lektor powinnien nauczyc, nawet jak sami w domu nic nie robimy, (bo przeciez place to musze miec certifykat czy inne)
Atmosfera sie okazuje, jak kazdy czlowiek jest traktowany z szacunkiem, studenci przez szkole, lektor przez wlasciciela...

Oczywiście dobry kurs to łańcuszek powiązań- kurant- lektor- dyrekcja- obsługa - dobrze dobrana grupa. Moze coś jeszcze dodać, ale jak jeden z tych elementów zawali to cały kurs idzie w łeb. Chyba mam rację
A co w temacie British School na Bemowie ???
Szkoła sieciowa z licznymi oddziałami w Polsce
Każdy oddział to oddzielny właściciel
Tak jak Żabka niby jedna firma, a każdy sobie rzepkę skrobie...
dobrą bazę angielskiego można uzyskać u tych nauczycieli -https://buki.org.pl/korepetycje/lublin/. mnie uczyli)
do moderatorów: nie uważam, że to reklama, bo to pasuje do tematu rozmowy. a ja po prostu dzielę się swoją opinią.
korki to tylko z polecenia, ale ja wolę szkoły jezykowe, gdyż jest jakiś nadzór metodyczny nad lektorami
Miałem fajną korepetytorkę, szkoda, że wyjechała.
Cytat: kingi09
Miałem fajną korepetytorkę, szkoda, że wyjechała.

Właśnie tak jest z korkami.
Cytat: kasia.mank
korki to tylko z polecenia, ale ja wolę szkoły jezykowe, gdyż jest jakiś nadzór metodyczny nad lektorami

Miałam kiedyś bardzo dobrą korepetytorkę, mam więc pozytywne odczucia w temacie
No właśnie, jaka jest dobra szkoła z jezykiem biznesowym w Wawie
Nie mam wielu szkół ze specjalistycznym językiem
Cytat: terri
Ja pamietam jak pare lat temu bylismy wszyscy przekonani ze Profi-Lingua musi upasc. Czy cos sie zmienilo?

Mają sporo oddziałów, kilka przejęli w Warszawie po British School
Cytat: bolko12
W temacie szkół jezykowych. Jakiś czas temu miałem okazję brać udział w kursie w English For You. To co jest plusem szkoły to bardzo staranna weryfikacja wiedzy przy zapisie na kurs. Lektorka sprawdziła moją wiedzę w zakresie gramatyki, zrozumienia tekstu i oczywiście konwersacji. Moja grupa był dzięki temu dobrana. Zresztą trafiłem na fajnych ludzi, dogadywaliśmy się. Jeżeli chodzi o lektorów to muszę przyznać, że trafiłem bardzo dobrze. Uczyła mnie Pani Beata, która też była metodykiem w tej szkole. Każda sprawa była tłumaczona aż wszyscy pojęli co w trawie piszczy. Motywująca też była część prowadzona przez Nolana z USA. Wiedział jak kierować konwersacją aby wszyscy brali udział w dyskusjach. Tematyka dobrze dobrana do poziomu zajęć

Moje doświadczenia jeżeli chodzi o English For You są też bardzo dobre. Najważniejsze, że szkoła stawia na praktyczne użycie języka. Rzeczywiście trzeba mówić. Z mojej perspektywy lektorzy są bardzo doświadczeni i potrafią przekazać wiedzę. Native speakers zachęcają do mówienia i fajnie uzupełniają to co wprowadziła polska lektorka. Na plus wyszło szkole, że specjalizuje się tylko w angielskim. Dziś trudno znalezć taką placówkę. Zawsze warto trafić do fachowca w danej dziedzinie
Znowu reklamy nie wiadomo czego. Ludzie, zlitujcie sie nade mna, bo moje nerwy juz tego nie wytrzymuja....
Cytat: terri
>>>>>Ja pier... 6 tysiecy za kurs??
Prosze sie zapytac w szkole ile to wszystko bedzie kosztowac. Nie wiem, czy nawet 6K pln to pokryje.

Właśnie ciekawi mnie dlaczego jeden kurs potrafi kosztować kilka razy więcej od drugiego za taką samą liczbę godzin, wielkość grupy
Bo nauka w szkole to jest to samo co 'towar' na sprzedarz w sklepie.
Zawsze najlepiej sie pytac o wyksztalcenie lektorow, ilosc nativow, lata istnienia szkoly i szukac opinii na internecie.
Jak ja kupuje buty za 50 pln, to nie oczekuje ze beda takie dobre jak te za 5K pln....
421-450 z 482