Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

451-480 z 614
Oj tak , bardzo się poprawił ;) zwłaszcza u naszych europosłów.
Cytat: Robbertoxx
Oj tak , bardzo się poprawił ;) zwłaszcza u naszych europosłów.

Ich jest stac na 4 godziny z dobrym nativem kazdego dnia....
Mnie się udało poprawić angielski, szczególnie w zakresie mówienia w następujący sposób. Przede wszystkim chodziłam do szkół językowych, które oferują dużą ilość zajęć z osobami z państw anglojęzycznych. Chodząc do English For You miałam w kursie połowę kursu z Anglikiem. Jonathan widać, ze posiadał doświadczenie i kompetencje. Dobrze dobierał materiał i współpracował z lektorką od gramatyki. Było nas tylko 5 osób.Kameralnie. Korzystnie wypadały warsztaty w klubiku dyskusyjnym English for You. Miło tez wspominam kurs w szkole, gdzie uczą sami Amerykanie.- Academy of New York. Poznałam parru gostków z USA i fajnie się z nimi gawędziło. Dużo też ostatnio skorzystałam z wyjazdu na kurs na Maltę. Nie było ze mną Polaków i musiałam gadać tylko po angielsku. To ważne, aby musieć mówić nie tylko na zajęciach, ale nawet w czasie wolnym. Stacjonarne kursy plus wyjazd to było dla mnie dobre rozwiązanie
Cytat: Robbertoxx
Oj tak , bardzo się poprawił ;) zwłaszcza u naszych europosłów.

Niektórzy europosłowie z Polski tak kaleczą angielski, ze szok. Moim zdaniem powinno się im przeprowadzać test poziomujący i poniżej B2+ nie dopuszczać do kandydowania. To czasami wstyd jak taki europoseł gada
Cytat: terri
Cytat: Robbertoxx
Oj tak , bardzo się poprawił ;) zwłaszcza u naszych europosłów.

Ich jest stac na 4 godziny z dobrym nativem kazdego dnia....

Część eurposłow to chyba jednak bardzo oszczędza, czy ktoś z Was kiedyś słuchał jak niektórzy kaleczą angielski
Nietrudno domyślić się , czemu te negocjacje dla kraju idą tak " pod górę"
Cytat: Robbertoxx
Nietrudno domyślić się , czemu te negocjacje dla kraju idą tak " pod górę"

:))))
Cytat: lewiatanka34
Cytat: Robbertoxx
Nietrudno domyślić się , czemu te negocjacje dla kraju idą tak " pod górę"

:))))

...i dlatego tlumacze zarabiaja kokosy. Jedno slowo (np. 'not') moze zmienic cala historie krajow.....
Cytat:
Niektórzy europosłowie z Polski tak kaleczą angielski, ze szok. Moim zdaniem powinno się im przeprowadzać test poziomujący i poniżej B2+ nie dopuszczać do kandydowania. To czasami wstyd jak taki europoseł gada

Niestety to prawda, niektórzy osiągneli szybko poziom C2= 'celująca umiejętność czytania z 2 prompterów' :). To nie jest jakiś " setback ' czy ' misunderstanding ' - to raczej " a total failure' i " a terrible letdown".
Cytat: Robbertoxx
Cytat:
Niektórzy europosłowie z Polski tak kaleczą angielski, ze szok. Moim zdaniem powinno się im przeprowadzać test poziomujący i poniżej B2+ nie dopuszczać do kandydowania. To czasami wstyd jak taki europoseł gada

Niestety to prawda, niektórzy osiągneli szybko poziom C2= 'celująca umiejętność czytania z 2 prompterów' :). To nie jest jakiś " setback ' czy ' misunderstanding ' - to raczej " a total failure' i " a terrible letdown".

Taki i test i 90 procent europosłów OUT
Jeżeli chcemy się nauczyć mówić to musimy starać się myśleć po angielsku, czasami to trudne
Cytat: stokroteczka528
Ja polecam Mobile Tutor. Uczę się u nich co prawda od nowego roku, ale bardzo mi się podobają zajęcia z moją lektorką, Magdą. Lekcje prowadzone są wyłącznie po angielsku, bardzo dużo rozmawiamy i zdaje mi się, że zaczynam przełamywać barierę. W szkole mówić się jeszcze trochę wstydzę, bo jest dużo ludzi, ale na korepetycjach nie mam już takiego oporu i widzę u siebie postępy, a to mnie bardzo motywuje, bo za rok matura:)

Często tak jest, lektora dobrze rozumiemy, nawet jeżeli jest anglojęzyczny. Przyzwyczajamy się do akcentu, wymowy i sposobu mówienia. Dlatego często jest tak, dogadujemy się z lektorem dość swobodnie, ale mamy problem aby zrozumieć film po angielsku
Tez tak mam potrafię zrozumieć lektora, gorzej z filmem czy wiadomościami
Cytat:
Tez tak mam potrafię zrozumieć lektora, gorzej z filmem czy wiadomościami

Dlatego nie należy się ' przyzwyczajać ' do jednego akcentu , ze zrozumieniem wiadomości ( zwlaszcza brytyjskich) nie mam żadnych problemów, choć dawniej miałem.
Jednak kontakt face to face to sprawa kluczowa, internet to dodatek.
Cześć też zastanawiam się nad podjęciem nauki, interesuję się trzema szkołami

1 - British School cena około 1500 złotych 56 H ( 1 H - 90 m ) W sumie 84 godziny
2 - English For You cena około 1000 złotych 70 H ( 1 H - 45 m ) W sumie 53 godziny
3 - Pygmalion cena około 1600 złotych za 60 H ( 1 H - 90 m ) W sumie 90 godzin

Zastanawiam się na poważnie nad pygmalionem, mam sporo zaległości do nadrobienia.
Czy ktoś miał styczność z tymi szkołami? Jestem na poziomie B1 . . . na samym początku. Czy w moim wypadku większe będzie miało to znaczenie. Czy każdy lektor przy tak niskim poziomie czegoś mnie nauczy :)

Proszę o wasze opinie.
Przede wszystkim idz i zweryfikuj swój poziom.
Cytat: Robbertoxx
Cytat:
Tez tak mam potrafię zrozumieć lektora, gorzej z filmem czy wiadomościami

Dlatego nie należy się ' przyzwyczajać ' do jednego akcentu , ze zrozumieniem wiadomości ( zwlaszcza brytyjskich) nie mam żadnych problemów, choć dawniej miałem.

Jakoś łatwiej mi zrozumieć Anglika
Generalnie standard English jest łatwiejszy do zrozumienia, gdyż bardzo dokładnie wymawiane są słowka i nie ma jakiś skrótów itd.
Cytat: kondzio1123
Generalnie standard English jest łatwiejszy do zrozumienia, gdyż bardzo dokładnie wymawiane są słowka i nie ma jakiś skrótów itd.

Mnie też jakoś łatwiej zrozumieć Anglika niż Amerykanina może dlatgo, ze uczyli mnie brytyjscy native speakers
Akcent to jedno, wymowa to druga sprawa
Najtrudniej zrozumieć gościa z Irlandii, ciekawi mnie dlaczego oni mają tak trudną do zrozumienia wymowę.
Cytat: maloln
Najtrudniej zrozumieć gościa z Irlandii, ciekawi mnie dlaczego oni mają tak trudną do zrozumienia wymowę.

bo oni zawsze sa po piwie...albo po Guinness..
Myślę, że Irlandczycy mają zwyczajnie naleciałości języka irlandzkiego w angielskim
Wiele zależy kto jest native speakerem podczas kursu, wówczas łapiesz dany akcent
Cytat: terri
Cytat: maloln
Najtrudniej zrozumieć gościa z Irlandii, ciekawi mnie dlaczego oni mają tak trudną do zrozumienia wymowę.

bo oni zawsze sa po piwie...albo po Guinness..

On rzeczywiście piją od rana
edytowany przez lewiatanka34: 10 kwi 2016
Cytat: kondzio1123
Generalnie standard English jest łatwiejszy do zrozumienia, gdyż bardzo dokładnie wymawiane są słowka i nie ma jakiś skrótów itd.

Przy tak duże liczbie osób anglojęzycznych, tylu odmianach angielskiego musi być jakiś łącznik w postaci standard English
Kiedyś bardzo dbano o czystość standard English , dzisiaj jest niestety zaśmiecony
Cytat: zamek01
Kiedyś bardzo dbano o czystość standard English , dzisiaj jest niestety zaśmiecony

To jest prawda, ale jedno przyslowie przychodzi mi do glowy 'jak cie widza i slysza tak cie pisza.' Gdy mowisz ladnie, uzywajac jezyka do przekazania swoich mysli, to wiecej ludzi bedzie zachwycony tym, a nie 'well, it was basically like I was basically there'.
Cytat: terri
Cytat: zamek01
Kiedyś bardzo dbano o czystość standard English , dzisiaj jest niestety zaśmiecony

To jest prawda, ale jedno przyslowie przychodzi mi do glowy 'jak cie widza i slysza tak cie pisza.' Gdy mowisz ladnie, uzywajac jezyka do przekazania swoich mysli, to wiecej ludzi bedzie zachwycony tym, a nie 'well, it was basically like I was basically there'.

Co to znaczy mówić ładnie??
451-480 z 614