Chcę zacząć wreszcie mówić po angielsku- które szkoły w Warszawie proponujecie???

241-270 z 614
Cytat: car321
Lokalizacja szkoły to nie tylko co się liczy, czasami warto dojechac dalej, aby dostać dobry kurs

Dokładnie, inwestujemy kasę i czas, więc trzeba uderzać do miejsc zaufanych, które długo są na rynku
Wybierając szkołę zawsze dobrze wybierać takie, które specjalizują się w konkretnym języku
Należy przede wszystkim wybierać dobre szkoły.
Cytat: fonk11
Po dwóch roku przerwy zdecydowałem się zapisać się do English For You, chodziłem do tej szkoły już jakiś czas temu i bardzo spodobał mi się układ, gdzie kursy prowadzone są w systemie polski lektor/native speaker. Mnie taka froma nauki bardzo się przydała, dzięki temu poprawiło się moje mówienie. Jestem pozytywnie nastawiony na powrót do tej szkoły. Liczę, ze znowu uda mi się coś poprawić z angielskim. Mam nadzieję, ze znowu pochodzę sobie na warsztaty do kafejki English For You, bardzo miłe miejsce, gdzie przyjemnie można spędzić czas.

Metoda fajna, można podszkolić różne element języka, zarówno gramatyka, ale przede wszystkim mówienie. Też uważm, że system z dwoma nauczycielami w jednej grupie i duży nacisk na speaking to atut English For You, oczywiście zajęcia w kafejce English for you to dalsze rozwijanie konwersacji po angielsku. Fajna szkoła w Wawie to także WSC oraz Angloschool. Dobrze uczą w British School na Bemowie, fajne biuro i dobra kadra.
edytowany przez bolko12: 21 mar 2014
Cytat: patryckab
Ile Waszym zdaniem potrzeba jest czasu na to zeby tak w miare na dobrym poziomie komunikacyjnym nauczyc sie angielskiego ?

Zależy od poziomu od którego zaczynasz, metody jaka jest stosowana w szkole i ile się ma native speakers
Generalnie udział native speakers w kursie jest bardzo ważną sprawą, gdyż zmusza to do używania języka w praktyce
Albo wybrać dobrą szkołę online :) Oczywiście z lektorem na żywo i nie przez skype ;) tylko z salami wirtualnymi :)

Cytat: car321
Lokalizacja szkoły to nie tylko co się liczy, czasami warto dojechac dalej, aby dostać dobry kurs
Zależy od poziomu zaawansowania. Na początku lektor polski uczy szybciej, bo konwersacje są jeszcze raczej niemożliwe, a za to gramatyki do wytłumaczenia sporo :)

Cytat: zamek01
Generalnie udział native speakers w kursie jest bardzo ważną sprawą, gdyż zmusza to do używania języka w praktyce
Języka trzeba się uczyć w praktyce, aby nie była tylko bierna znajomość języka, ja chcę mówić, bo przeczytać i napisać to dam radę
miałam dokładnie ten sam problem - kilka lat nauki jezyka, ale kompletnie nie mialo to przelozenia na swobode konwersacji. zainteresowala mnie metoda bezposrednia - face2face, pytania rzucane na twarz - rewelacja. odblokowałam się, zaczęłam konwersacje. rewelacja, nijak ma się to do, metody jaką uczą w szkołach tzw. metoda tradycyjna.
Cytat: ferdal
Języka trzeba się uczyć w praktyce, aby nie była tylko bierna znajomość języka, ja chcę mówić, bo przeczytać i napisać to dam radę

Jeżeli się robi kurs dla kursu, to owszem szybko zapomnimy. A przecież w praktyce można mieć kontakt z anielskim codziennie.
Cytat: zamek01
Generalnie udział native speakers w kursie jest bardzo ważną sprawą, gdyż zmusza to do używania języka w praktyce

Dokładnie, nic nie zastąpi konieczności mówienia po angielsku z osobą pochodzącą z kraju anglojęzycznego
Cytat: ferdal
Języka trzeba się uczyć w praktyce, aby nie była tylko bierna znajomość języka, ja chcę mówić, bo przeczytać i napisać to dam radę

Taki problem to ma każdy, najtrudniej mówić
Nie każdy, a raczej każdy do momentu, w którym przełamie się i zacznie mówić.
Cytat: kaktus12
Należy przede wszystkim wybierać dobre szkoły.

Ok, co to znaczy dobre szkoły ???
To takie, którym ludzie ufają, zazwyczaj te najpopularniejsze. Szkoła, która jest długo na rynku i nie upada, to dobry wybór, bo oznacza, że cieszy się przynajmniej przyzwoitą opinią.
A mozę mi ktos wyjasnic w szkole English for you ile trwa pełen kurs i ogolnie ile to kosztuje? Niby patrze na stronie ale jakos tego nie ogarniam..
Cytat: AguchaG
A mozę mi ktos wyjasnic w szkole English for you ile trwa pełen kurs i ogolnie ile to kosztuje? Niby patrze na stronie ale jakos tego nie ogarniam..

Ja nie wiem, właśnie wszedłem na cennik English For You i mamy 46 godzin kursu, który rozpoczyna się np. 7 sierpnia i trwa 4 tygodnie. Dla mnie jest to jasne i przejrzyste. Czyli pewnie kończy się koło 4 września.
Cytat: tomasz234
Myślę, ze jestem dość klasycznym przypadkiem. Uczyłem się angielskiego już jakiś czas, niestety dotychczas większość kursów była typowa. Ćwiczenie numer 1, 2, 3.... Gramatyka więc u mnie nie jest najgorsza. Mam problem kiedy przyjdzie mi coś powiedzieć, blokada i tyle. Potrzebuje szkoły, która uporządkuje trochę gramatykę, ale przede wszystkim zmusi i zmobilizuje mnie do mówienia.
Jakie według Was będą najlepsze kursy i metody.
Dzięki za informacje...

Wybieraj szkoły, gdzie są prawdziwi native speakers przynajmniej w 50 procentach kursu i zaczniesz siłą rzeczy mówić
O takich 'blokadach' juz pisalismy tomy. Musisz dokladnie sie zastanowic, dlaczego wstydzisz sie cos powiedziec. Chyba znasz pare slow, zeby cos tam wykstusic.
Ale moze boisz sie tego, ze jak cos 'zle wypowiez' to os razy, nawet bez sady,. bez zadnej obrony pojdziesz siedziec do wiezienia, a za kazde slowo jest 5 lat siedzenia. Ja wtedy tez bym sie bala ::-)
Tak sie balam, ze palce mi sie az trzasly. Tam ma byc:
Ale moze boisz sie tego, ze jak cos 'zle wypowiez' to od razu, nawet bez sadu, bez zadnej obrony pojdziesz siedziec do wiezienia, a za kazde slowo jest 5 lat siedzenia. Ja wtedy tez bym sie bala ::-)
Cytat: terri
Tak sie balam, ze palce mi sie az trzasly. Tam ma byc:
Ale moze boisz sie tego, ze jak cos 'zle wypowiez' to od razu, nawet bez sadu, bez zadnej obrony pojdziesz siedziec do wiezienia, a za kazde slowo jest 5 lat siedzenia. Ja wtedy tez bym sie bala ::-)

Oj ostro z tym sądem i wyrokiem
Cytat: kaktus12
To takie, którym ludzie ufają, zazwyczaj te najpopularniejsze. Szkoła, która jest długo na rynku i nie upada, to dobry wybór, bo oznacza, że cieszy się przynajmniej przyzwoitą opinią.

Wiele nowych tworów niestety szybko upada
Cytat: zamek01
Choć nie przepadam za Warszawą, to muszę przyznać, że zadroszczę ilości szkół w tym mieście. Jest w czym wybierać

W Warszawie ostatnio kilka sie zamknęło, kilka otworzyło
To naturalna "selekcja" zostają najsilniejsi
W Warszawie ktoś policzył jest około 150 szkół
Raczej koło 200, tylko ile placówek rzeczywiście jest rzetelnych i dobrych ???
Wybierajmy raczej nieco większe i bardziej sprawdzone szkoły
Trzeba uważa, jeżeli oferta jest za tania
Cytat:
Pamiętajmy, ze wybór metody musi być dostosowany do naszych indywidualnych predyspozycji

Ale jakoś możemy generalnie powiedzieć, ze małe grupki to opcja ta lepsze efekty
241-270 z 614