Najlepsze szkoły językowe w Warszawie- które ???

241-270 z 748
Cytat: poliglotka_87
a ja polecam Warsaw Study Centre. Są w Centrum na ul.Widok i na Ochocie. Ja akurat chodziłam na Widok. Drugi kurs miałam ze zniżką 200zł:D Duża szkoła i trzeba zobaczyć całą ofertę np na ich stronie, bo mają ciekawe mini kursy. No i przystojny i profesjonalny lektor!!!!

Fakt, szkoła z tradycją w Warszawie
Cytat: delfinaaa
I można tam od razu zdawać egzaminy, ja na przykład chodziłam na przygotowanie do FCE i od razu zdałam egzamin po kursie

Raczej lepiej wskoczyć na kurs do CAE, warto poczekać, ale ten certyfikat wiele znaczy. Oszczędność też kasy po co płacić za dwa egzaminy
FCE to jednak jakiś papier, zawsze lepiej mieć już coś w garści .Dlatego ludzie jednak zdaja FCE
Cytat: terri
Widac, ze jak cos jest za darmo, to ludzie po prostu tego nie szanuja.
Ciekawe, bo jak ktos dawalby mi lekcje ang. za darmo, to ja bym bardzo dziekowala za to, a nie traktowala to jako 'niezreczny' obowiazek.

Jak są kursy w firmach za darmo to słabo chodzeniem, jak ludzie płacą to generalnie chodza i wymagają
Cytat: 1kate122
Witajcie
Zastanawiam się nad wyborem szkoły angielskiego w Warszawie, generalnie biorę pod uwagę Profi Lingua, Archibalda i English For You. Może macie jakieś swoje propozycje, proszę o obiektywne oceny.

Z mojego punktu widzenia na żadej z tych szkół się nie powinnaś się sparzyć. Wszystkie reprezentują wysoki poziom, gdyż są już dostatecznie długo na rynku. Jeżeli zależy na kursie, gdzie przełamiesz się w gadce po angielsku to jak dla mnie dobrą opcją jest English For You, gdyż połowa kursu prowadzą osoby z USA/UK, prowadząc zajęcia na materiałach przygotowanych i objaśnionych przez polskich lektorów. Grupy są kameralne. Dużo pomagają w temacie jescze spotkania warsztatowe w kawiarence English For You . Dodatkowy plus to fakt, że ta szkoła uczy tylko angielskiego, jako jedna z ostatnich w Warszawie.
W kwestii nauki dodatkowo poleciłbym szkołę Linguaova, która także długo jest a ryku w Warszawie
edytowany przez folkisss: 05 lut 2014
Cytat: kasadd
Jestem zainteresowany kursami Legal English, jakie szkoły to organizują i które robią to dobrze

Tego typu kursy, czyli kursy specjalistyczne najlepiej robić z prywatnym lektorem, trudno jest dobrać grupkę na jednym poziomie
Cytat: Sheenaa
Witaj,
Wiele lat, już od podstawówki zawsze uczyłam się dodatkowo angielskiego w różnych szkołach. Efekt był zawsze taki sam: lata nauki, niewielkie postępy. Nie zawsze nauczyciele byli beznadziejni, ale brakowało "bata", dyscypliny. Każdy robił, co chciał, byle płacił. W końcu poleciły mi szkołę językową moje koleżanki, do której one same uczęszczały z b. dobrym skutkiem. W tej chwili trzy z nich są już po kierunkach filologicznych:) Mowa o niszowej (niereklamowanej, tak jak inne sieciówki) szkole Jeziorskiego znajdującej się na Żoliborzu - na Żeromskiego. Istnieją już z dobre 20 lat na rynku, uczą angielskiego metodą bezpodręcznikową, jest b. duża dyscyplina, częste testy, powtarzanie zwrotów do znudzenia. Żeby utrzymać się w grupie naprawdę trzeba b. mało opuszczać zajęć i duuużo się uczyć. Ale są efekty! Teraz jestem na kursie przygotowującym do CAE, jest b. intensywnie, ale czuje się zmotywowana i dobrze przygotowana. Nie znam osoby, która po tej szkole nie poradziłaby sobie na egzaminach certyfikatowych.. Ja polecam w każdym razie

Nie wiem, czy do CAE warto chodzić jakoś intensywnie, gdyż tutaj musimy obcować z całą strukturą egzaminu, wolę osobiście kursy systematyczne, a szkoła Jeziorskego to obiło mi się o uszy że jest raczej dobra, choć osobiście to jej nie znam
edytowany przez smack: 08 lut 2014
Witam,
Słyszał ktoś o szkole Clil, znajdują się przy metrze pole mokotowskie i metrze politechnika.
Cytat: folkisss
Cytat: 1kate122
Witajcie
Zastanawiam się nad wyborem szkoły angielskiego w Warszawie, generalnie biorę pod uwagę Profi Lingua, Archibalda i English For You. Może macie jakieś swoje propozycje, proszę o obiektywne oceny.

Z mojego punktu widzenia na żadej z tych szkół się nie powinnaś się sparzyć. Wszystkie reprezentują wysoki poziom, gdyż są już dostatecznie długo na rynku. Jeżeli zależy na kursie, gdzie przełamiesz się w gadce po angielsku to jak dla mnie dobrą opcją jest English For You, gdyż połowa kursu prowadzą osoby z USA/UK, prowadząc zajęcia na materiałach przygotowanych i objaśnionych przez polskich lektorów. Grupy są kameralne. Dużo pomagają w temacie jescze spotkania warsztatowe w kawiarence English For You . Dodatkowy plus to fakt, że ta szkoła uczy tylko angielskiego, jako jedna z ostatnich w Warszawie.
W kwestii nauki dodatkowo poleciłbym szkołę Linguaova, która także długo jest a ryku w Warszawie

Fakt English For You to szkoła z dużymi tradycjami na warszawskim rynku, jęzeli chodzi o naukę języka angielskiego. Dobre rezultaty daje właśnie to, ze na zajeciach zapewniani są dobrzy native speakers z różnych krajów anglojęzycznych - angielski w prakatyce. Wiem, ze szkoła ma dobre wyniki także jeżeli chodzi o kursy egzaminacyjne. Zajecia są z wyraznie podzeloną częścią, którą robi polski lektor od gramatyki i native prowadzący "speaking". Robią testy progresywne oraz Mock Testy - czyli egzaminy próbne w kursach FCE/CAE. W Warszawie English For You jest od roku 1999, nawet długo. Zawsze dobrze i starannie dobierają grupki, zarówno poziom, ale także wiek słuchaczy. Bardzo elastyczny system płatności. Jak się chce zawiesić kurs, albo zmienić grupę zero problemu. Uczciwa szkoła w Warszawie. Mnie przekonali, że angielski jest przyjemy w nauce. Polecam także British School na Bemowie, koleżnka po ich kursie bez problemów zdała FCE
Cytat: poliglotka_87
a ja polecam Warsaw Study Centre. Są w Centrum na ul.Widok i na Ochocie. Ja akurat chodziłam na Widok. Drugi kurs miałam ze zniżką 200zł:D Duża szkoła i trzeba zobaczyć całą ofertę np na ich stronie, bo mają ciekawe mini kursy. No i przystojny i profesjonalny lektor!!!!

Oczywiście, ze WSC to porządna szkoła, mają certyfiakty i konkretną kadre lektorów. Ceny do jakości ok
Cytat: folkisss
Cytat: kasadd
Jestem zainteresowany kursami Legal English, jakie szkoły to organizują i które robią to dobrze

Tego typu kursy, czyli kursy specjalistyczne najlepiej robić z prywatnym lektorem, trudno jest dobrać grupkę na jednym poziomie

Niektóre szkoły organizują takie kursy, warto poszperać w necie
Cytat: balbinka1990
te wsyztskie kursy przyspieszone są do niczego, najlepiej chodzić na zajecia do normalnej szkoły językowej zresztą w wawie wcale nie jest tak łatwo trafić na dobrego lektora coś o tym wiem bo przerabiałam różne szkoły i tak speak up super zresztą mają dużo bonusów np lekcje multimedialne /quote]

Ok, na czym polegają te zajęcia multimedialne, zawsze się na dtym zastanawiałem
Oczywiście każde uzupełnienie kursu ma sens, są jednak ludzie, którzy traktyują nowinki techniczne jako stratę czasu. Ja zwyczajnie lubię kontakt z lektorem, ćwicznia on - line itp nudzą mnie zwyczajnie.
A ja akurat to lubię korzystać z dobrych platform językowych, sporo wnoszą, zwłaszcza, jeżeli nie mamy czasu na regularny kurs językowy
Cytat: fonk11
Oczywiście każde uzupełnienie kursu ma sens, są jednak ludzie, którzy traktyują nowinki techniczne jako stratę czasu. Ja zwyczajnie lubię kontakt z lektorem, ćwicznia on - line itp nudzą mnie zwyczajnie.

Tak jak dla mnie to platforma on line super uzupełnienie kursu
Ja słyszałam same dobre opinie o szkole przy ul. Słomińskiego Długi Język. Osobiście nie byłam, ale koleżanka zdawała u nich TOEIC. Otwierają nowe kursy, gdy tylko zbierze się grupa. Chociaż też mają w ofercie kursy indywidualne. Zamierzam się zapisać, dam znać jak było :)
Cytat: tygrysekk
Ja słyszałam same dobre opinie o szkole przy ul. Słomińskiego Długi Język. Osobiście nie byłam, ale koleżanka zdawała u nich TOEIC. Otwierają nowe kursy, gdy tylko zbierze się grupa. Chociaż też mają w ofercie kursy indywidualne. Zamierzam się zapisać, dam znać jak było :)

A kiedy zaczyna się semstr w Długim Języku, czy warto chodzić indywidualnie, czy lepiej w grupie ???
Osobiście rozważam Profi Lingua, jest dobra oferta na dodatkowy język w promocji :)))
Nie wiem , czy uczenie się dwóch języków w jednym czasie to dobra opcja, lepiej dobrze nauczyć się posługiwać w jednym potem wskoczyć na drugi
Ja chodziłem do szkoły Verbica na Ursusie i było spoko, podobało mi się to, że nie było ciśnienia i bez umowy - dla mnie spoko.
Cytat: kondzio1123
Nie wiem , czy uczenie się dwóch języków w jednym czasie to dobra opcja, lepiej dobrze nauczyć się posługiwać w jednym potem wskoczyć na drugi

Myślę podobnie. Oczywiście z małym wyjątkiem. jeżeli jednego języka uczymy się od zera, a drugi mamy już opanowany na dosyć wysokim poziomie.
Całkiem dobre opinie słyszałem o TFLS, ale tak naprawdę wszytkiego trzeba przekonać sie samemu, najlepiej jak szkoły dają możliwość darmowej lekcji.
Zależy też czego człowiek oczekuje. Szkoły mogą się specjalizować. W Długim Języku na Słonimskiego jest np. bardzo dobry Business English. Byłam i sobię chwalę. A komuś może np. zależeć żeby grupy były małe, inny czuje się swobodnie w większych.
Nikomu nie polecam szkoły TFLS.... to jest jakaś porażka! 3 miesiące czekałam na to by kurs ruszył i oczywiście nie ruszył....czekają do ostatniego momentu (tak jak mają w umowie) żeby dopisało się jak najwięcej osób mimo że są już 4 osoby aby ruszył kurs, moim zdaniem to brak profesjonalizmu jeżeli nie informuje się kursantów o ilości osób w grupie, wszystko jest ŚCIŚLE TAJNE. Co więcej chcąc się przepisać na inną godzinę ( w nadziei że może o tej godzinie kurs ruszy) przez telefon zostałam poinformowana iż jest taka możliwość tylko trzeba napisać maila????? Po napisaniu maila dostałam odpowiedź, że jednak nie można się przepisać????!!!!! No kurdee...... Czy tak postępują profesjonaliści? SZOK!!!! nie polecam nikomu tej 'szkoły' !!!!! SZKODA CZASU I NERWÓW!!!!
Cytat: Cookie45
Całkiem dobre opinie słyszałem o TFLS, ale tak naprawdę wszytkiego trzeba przekonać sie samemu, najlepiej jak szkoły dają możliwość darmowej lekcji.

Nie wiem od kogo.... tragiczna szkoła, a sekretariat wygląda jak poczta....poza tym nie kompetentne Panie za biurkiem.....brak informacji.....porażka
Cytat: pafcio11
Cytat: lolagg
British Council to masakra! nie wiem jak bylo w 2007 ale teraz to jest po prostu porazka!!!

mega duzo osob w grupie, opierdalanie sie na zajeciach.... i czasami sie zdarza ze lektor jest polakiem!

NIE POLECAM!

najepiej poszukac sobie dobrego nauczyciela i uczyc sie prywatnie bo w british council tempo zajecia jest żółwie!

poza tym ceny;/// 25[tel]no blagam... za co?

Za ddobrą jakość czasami jednak wypada zapłacić

Oczywiście, jednak trzeba mieć tą jakość
Oczywiście dobrą jakość buduje się latami, dlatego szkoły 10 lat plus, budzą większe zaufanie, ale czasami te działające krócej też potrafią się ogarnąć
Chodziłam kiedyś na angielski do Profilingua w Krakowie i zajęcia nie były ciekawe. Nie wiem, jak jest w Warszawie. Później chyba nie miałam do czynienia ze szkołami angielskiego (bo nic sobie nie przypominam), aż do zeszłego roku, kiedy zapisałam się do Archibalda. Jestem bardzo zadowolona z zajęć w tej szkole. Każdy kurs (z trzech, w których uczestniczyłam) był prowadzony w sposób interesujący i motywujący do nauki. Szczególnie polecam lektorki Karolinę Witkowską-Szcześniak i Ewę Spirydowicz. Na standardowych kursach (nie wiem, jak na innych) nie ma za dużo zajęć z native'ami, co może niektórych zniechęcać do zapisania się do Archibalda. Mnie zajęcia z native'ami się podobały, ale niektórzy uczestnicy kursów wolą mieć zajęcia tylko z polskimi lektorami, bo uważają, że z tych z native'ami trudno coś wynieść. Właściwie nie wiem dlaczego. Ja nie widzę różnicy (jako że raczej nie używamy polskiego, a formy lekcji są podobne). Na zajęciach dużo dyskutujemy, na forum klasy lub w parach. Jako ze najczęściej są 2-3 pary, lektorowi udaje się wychwycić różne błędy, które popełniamy. Następnie (anonimowe) błędne zdania są zapisywane na tablicy i razem zastanawiamy się, jak można je poprawić. To jedna z moich ulubionych metod nauki. Uczęszczałam do innych szkół językowych by uczyć się innych od angielskiego języków (np. do Instytutu Austriackiego i Włoskiego Instytutu Kultury) i muszę przyznać, że Archibald się wyróżnia pod względem korzyści, jakie czerpie się z kursu.
Bardzo podoba mi się porzdni post, uporządkowany, można się sporo dowiedzieć, zresztą ogólnie wiadomo, ze Archibald to spoko szkoła. Według mojej oceny zawsze i na kązdym kursie dobrze jak są zajęcia z native speaker's. Podczas zajeć w English For You na moich kursach zawsze było wiadomo, którego dnia jest polski lektor, którego osoba z USA/UK. Jedniego dnia więcej zadańz książki i grmatyka, drugiego konwersacja z native speakers. To jest dobra metoda nauki-"podkład robi lektor polski, potem dużo gaadania. To jest zrównoważona metoda na przypomnienie sobie angielskiego i przełamanie oporów w mówieniu. Dodatkowo fajną formą spotkań był w English for you taki klubik konwersacyjny, gdzie można dodatkowo poćwiczyć mówienie. Tak czy inaczej istotne, aby w szkole był nadzór nad realizacją materiału
edytowany przez smack: 21 kwi 2014
Cytat: zamek01
Oczywiście dobrą jakość buduje się latami, dlatego szkoły 10 lat plus, budzą większe zaufanie, ale czasami te działające krócej też potrafią się ogarnąć

Niestety niektóre placówki, tak jak lektorzy popadają w rutynę, czasami młodsze placówki są mogą być super opcją, dodatkowo częst są tańsze i to jest w tym momencie atut.
241-270 z 748

 »

Studia językowe