Wykształcenie lektora języka angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawiam się nad pracą jako lektor w szkole językowej, ale nigdzie nie mogę znaleźć jasnych wytycznych co do kwalifikacji takiego lektora. W placówkach oświatowych jakiś papierek ukończenia kursu pedagogicznego jest potrzebny, ale czy tak samo jest w szkołach językowych? W końcu one nie mają za zadanie wychowywać powierzonych uczniów, tylko przekazać im wiedzę o języku...
Stąd moje pytanie do zorientowanych w temacie - czy szkoły językowe wymagają wykształcenia pedagogicznego (jakieś studium czy specjalizacja nauczycielska na filologii angielskiej), czy wystarczy znajomość języka - ukończone kursy, certyfikaty, studia językowe?
Chciałabym zrobić translatorykę na UG, ale zastanawiam się, czy po tym będę miała szansę na pracę w takiej szkole, i czy nie lepiej pójść na filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską (chociaż szczerze wolałabym tego uniknąć, bardziej na sercu leży mi translatoryka....) Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!

PS. Jak są jeszcze jakieś specyficzne wymagania dla lektorów, to też poproszę o wskazówki, czy trzeba może robić jakieś dodatkowe kursy metodologiczne czy coś w tym klimacie.
Ja poszlabym do szkoly i sie zapytala. Nie jest mi jasno z twojego wpisu, ale zrozumialam, ze chodzi Ci o prywatne szkoly jezykowe. Tam mozna isc i sie zapytac. Wiele razy to robilam i dostawalam rozne odpowiedzi. Zapytaj sie od razu ile placa za lekcje 45 min. Wiele szkol wymaga doswiadczenia, chociaz niektore wezma bez tego.

 »

Podręczniki językowe