Jaki poziom????????

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :) Mam pewien problem, ukończyłam naukę języka angielskiego na studiach na poziomie b1, jednak nie czuje się mocna w bardziej skomplikowanych czasach i w mówieniu (zajęcia były mało wymagające, a ja za mało pracowita). Chcę zapisać się do szkoły językowej i nie wiem jaki poziom wybrać. Na początku chciałam iść na b2 żeby ruszyć z nauką do przodu, teraz jednak zastanawiam się nad tym, aby powtórzyć b1 i być pewna tego, że potrafię język na tym poziomie na 100%. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dziękuje z góry za odpowiedzi.
będziesz się nudzić na b1, być może wyćwiczysz mówienie, ale nie nauczysz się dużo słowek ani gramatyki.
Pojdz na B2 + zalatw sobie miesiąc-dwa korepetycji z naciskiem na te trudniejsze czasy oraz mowienie.
Iza odnośnie ustalenie poziomu sprawa wygląda następująco. Trzeba ustalić: jaka była przerwa po studiach, z jakiej książki korzystaliście i czy ją skończyliście (różne książki, różne poziomy nawet jak wszystkie piszą B1, bo nie każde trzymają się wymaganych standardów według ESOKJ), w jakiej szkole się uczyłaś i jak mniej więcej wyglądały zajęcia (bo mogą mówić, że chodzisz na B1 a tak naprawdę to było A2 +), czy zdawałaś jakiś egzamin wewnętrzny czy zewnętrzny a może międzynarodowy, ile czasu się w sumie uczyłaś języka (jak wyglądał cały przebieg od 0 do B1) no i również ważne jest czy uczysz się dla siebie czy masz w tym konkretny cel (np. wyjechać za granicę, pracować za granicą, pracować w Polsce tylko pracodawca chce język itd..). Ogólnie powiem, że tego typu wywiadu i egzamin sprawdzający wiedze + ewentualną rozmowa z lektorem powinna zrobić szkoła do której planujesz się wybrać, by mogli ustalić do której grupy najlepiej Cię dać, nie narzucaj konkretny poziom (chyba, że masz 100% pewność i wyczuwasz, że szkoła chce Cię uwiązać na dłuższe uczenie np chce cofnąć Cię o 1-2 poziomy i trzymać do C1)
edytowany przez Masterkek: 06 paź 2016

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie