Pro Futuro Opinie

Temat przeniesiony do archwium.
Teraz wiele osób stawia na szkoły prywatne dlatego też zastawiam się nad tego typu rozwiązaniem. Chciałabym zapytać co myślicie o szkole Pro Futuro http://profuturo.pl/ mieliście kiedyś z nią styczność ? Bo z opinii ludzi wyczytałam, że dzieci się tam bardzo dobrze czują i chętnie chodzą. Przekonuje mnie tez fakt, że mogę zapisać dziecko po 2 tygodniach próbnych gdzie i ja i dziecko możemy się przekonać, czy otoczenie i sposób nauczania nam odpowiada. Co o tym wszystkim myślicie?
Mam podobny dylemat. Chciałabym wysłać córkę do szkoły prywatnej, najlepiej właśnie takiej dwujęzycznej. Nawet nie wiedziałam, że jest taka możliwość, żeby decyzję o zapisie podjąć po 2 tygodniach. W innych szkołach tak chyba nie ma? A nie wiesz, czy kładą też nacisk na aktywność fizyczną, sport itd.? Bo w sumie fajnie by było.
Myślę, że o takie szczegóły można już dopytać na miejscu. Z tego co czytałem oferta ProFuturo jest naprawdę imponująca, więc jeśli tylko cena nie jest dla was przeszkodą to warto rozważyć tego typu prywatną szkołę :)
Z tego co wiem w tej szkole kładą duży nacisk na aktywność fizyczną mają naprawdę wiele zajęć sportowych do wyboru i myślę, ze każde dziecko znajdzie coś co mogłoby zostać pasją na całe życie. Ogólnie cała oferta edukacyjna tej szkoły jest ciekawa więc warto zerknąć na stronę.
To prawda szkoła ma duży nacisk na zajęcia z wychowania fizycznego . Mają spory wybór zajęć różnego rodzaju więc dzieci z łatwością znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Do mnie bardziej przemawia nauczanie dwóch języków bo mało która szkoła to oferuje, a w dzisiejszych czasach języki to podstawa.
To prawda w dzisiejszy czasach język to podstawa co oferuje jeszcze ta szkoła?
Jeżeli chodzi o ich ofertę edukacyjną to szkoła Pro futuro duży nacisk kładzie na aktywność fizyczną oraz zajęcia dodatkowe. Myślę, że jest to dość istotne bo by dziecko prawidłowo się rozwijało trzeba działać na różne jego bodźce :) Chciałabyś się jeszcze czegoś o tej szkole dowiedzieć?
A jakie zajęcia sportowe można u nich znaleźć? No i jakie języki są do wyboru?
W Pro futuro są zajęcia takie jak: judo, karate, piłka nożna pływanie, taniec, tenis stołowy i tenis ziemny. Jeżeli chodzi o języki, to jest na pewno jest angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Jest ich więcej jednak musiałabyś zajrzeć sobie na ich stronę, znajdziesz tam wszystkie informacje.
Ja jak wyglądają opłaty związane z czesnym? Generalnie najbardziej interesuje mnie to, czy można tutaj płatności regulować np. co miesiąc, czy też od razu trzeba uiścić całość. Poza tym powiedźcie mi proszę, czy czesne jako takie to wyłącznie opłata za naukę, czy może dochodzi do tego coś jeszcze, jakaś powiedźmy np. opieka lekarska?
Lena z tego co pisze na stronie, to można uiścić opłatę raz na miesiąc do 5 dnia miesiąca lub cało roczne czesne z góry. Na stronie wszystko jest wypisane, warto się z nią zapoznać. Fajnie, że dzieci odsyłacie do szkół prywatnych, to pomoże im znaleźć w przyszłości lepszą pracę :)
Faktycznie, teraz dopiero doczytałam. Od dawna zastanawiam się, czy faktycznie posłać dziecko do szkoły prywatnej i teraz jestem już przekonana, że będzie to właśnie Pro Futuro. Nie znam, nie kojarzę lepszej placówki w okolicy, a jednak jakby nie patrzeć, na edukacji dziecka na pewno nie ma co oszczędzać.
A wiecie coś na temat adaptacji w szkole? Np jakieś dodatkowe zajęcia te kreatywne i te sportowe by się przydały. Nie chciałabym by moje dziecko czuło się wyobcowane na niektórych zajęciach.
Żałuję, że za moich czasów nie było takich prywatnych szkół i takich możliwości jakie są teraz, bo dwujęzyczność teraz to praktycznie podstawa w niemal każdym zawodzie. Nigdzie nie można się tak nauczyć dobrze angielskiego, niż stosując go cały czas w praktyce. Zwykłe szkoły uczą języków poprzez wykonywanie nudnych ćwiczeń, po których nic nie zostaje dzieciakom w głowie. A kluczem do sukcesu jest właśnie to, żeby jak najwięcej języka używać i rozmawiać. Słyszałam, że w Pro Futuro dzieci mają dwóch wychowawców i po wypowiedzi wnioskuję, że jeden całkowicie porozumiewa się z nimi tylko po angielsku? Jak to dokładnie wygląda?
Ja niestety mogę tylko zazdrościć tym rodzicom, którzy posłali swoje dzieci do tej szkoły. Moje 10-letnie bliżnięta chodzą do szkoły samorządowej. Czesne na dwoje dzieci przerasta moje możliwości. W państwowej szkole, język jest na bardzo niskim poziomie i to odbiera dzieciom szanse na dobry start w przyszłość. Mam nadzieję, że uda mi się je tam wysłac do gimnazjum. Rozwijanie kreatywności, indywidualne podejście do ucznia, język na wysokim poziomie, to coś co zaprocentuje w przyszłości.
Wszystko zaprocentuje w przyszlosci tylko wtedy kiedy bedzie praca dla tych ludzi. Gdy nie bedzie nowych miejsc pracy zeby to wszystko wykorzystac, to co wtedy?
A powiedzcie mi, czy szkoła ma jakieś rekomendacje? Czy współpracuje z jakimiś autorytetami? Wydaje mi się to ważne, żeby prestiżowa szkoła miała takie rekomendacje.
Temat przeniesiony do archwium.