Nauka angielskiego w kraju angielsko-języcznym

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.Interesuje mnie temat nauki języka angielskiego w Irlandii Szkocij czy też w Anglii.Chciałbym o ile jest to możliwe pojechac na taki kurs na rok lub dłużej(np.College kształcący przez kolejne stopnie znajomości angielskiego).Kurs najlepiej jak by był od np.poziomu per-intermidate lub intermidiate.A najlepiej jakby wszystko jeszcze zakończyć egzaminem np.IELTS LUB TOFEL.Czy ktos sie orientuje jak to można zorganizować i ile to kosztuje ? I czy mozna pogodzic z praca ? Wiadomo języka się nauczymy szybciej codziennie z niego korzystając.Za wszelkie info wielkie dzięki.
Czesc, lece na taki kurs w poniedzialek. Co prawda bedzie on trwac tylko 4 tygodnie, a nie rok, ale przy okazji moge Ci co nie co podpowiedziec.rnJesli chodzi o cene takiego kursu, to sprawdzasz ja sobie na stronie danej szkoly. W Oxford House College w Londynie kurs General English 48 weeks kosztuje niecale 2000 funtow dla zajec w godzinach 9 - 12. Dla zajec w godzinach 15:30 - 18:30 cena spada to niecalych 1300 funtow. W przypadku IELTSa najdluzszy kurs trwa 12 tygodni i kosztuje 950 funtow. Z reszta, zajrzyj na www.oxfordhousecollege.co.ukrnDo tej ceny doliczyc musisz oczywiscie koszt zakwaterowania (moze Ci je zalatwic szkola, ale w przypadku tak dlugiego wyjazdu prawdopodobnie wolalbym sobie wynajac cos sam. Z drugiej strony mieszkanie u rodziny brytyjskiej przez rok z pewnoscia bardzo przyczyniloby sie do rozwoju Twoich umiejetnosci i poznania angielskiej kultury), wyzywienia, transportu itp.rnJesli chodzi o prace to jak widac - zajec masz ok. 3 lekcji dziennie w godzinach wybranych przez siebie. W przypadku kursu intensive jest to 5 - 6 godzin zajec, ale przy tak dlugim pobycie to chyba nie ma sensu bo jak piszesz - jezyka nauczysz sie najwiecej codziennie z niego korzystajac.rnPrzy kursach trwajacych >= 12 tygodni otrzymujesz status studenta i mozesz korzystac np. ze znizek na londynskie metro. Przy krotszych taka znizka niestety nie przysluguje :(rnTo tyle tak po krotce. Wybieraj tylko sposrod tych szkol, ktore posiadaja akredytacje British Council. Odrzucaj te, ktore oferuja tez zajecia za bardzo niska cene, bo niska cena = niski poziom.rnI jeszcze - tydzien wynajecia pokoju u rodziny angielskiej w 2 strefie bez wyzywienia z dostepem do kuchni kosztuje 90 funtow. Ceny sa bardzo podobne we wszystkich szkolach.rnPo powrocie z Londynu opisze tu swoje wrazenia. Jesli masz mozliwosc wyjechac na taki kurs - jedz. Wszyscy, ktorzy juz byli twierdza, ze naprawde warto.rnPozdrawiam serdecznie!
Aha, i jeszcze. Nie zalatwiaj niczego przez posrednikow, wszystko mozna bez problemu zrobic samemu przez internet kontaktujac sie z uczelnia. Posrednik zedrze jeszcze z Ciebie troche kasy, szczegolnie przy tak dlugim kursie. Z tego co slyszalem licza sobie drozej za zakwaterowanie.
No, i to juz by bylo wszystko.
Znikam ;)
Heewer, wiec na ile jedziesz i ile cie wynosi caly koszt pobty wliczajac w to przejazd, szkoole, jedzenie, kiesoznkowe i inne pierdolki? Mozesz podac ogolny koszt tego?
Lece, jak juz napisalem, na 4 tygodnie, a jesli chodzi o koszt to zamknalem sie w 9000 PLN. Ale:
- biore ze soba o wiele za duzo kieszonkowego. Duza czesc przyniose z powrotem ale wole miec zapas
- samolot rezerwowalem bardzo pozno
- uczelnia ma mi zwrocic ok. 150 GBP nadplaty, bo zmienilem opcje zakwaterowania, nie byli mi w stanie zapewnic half-board w 2 strefie, wiec zmienilem na self-catering, roznica w cenie 35 GBP tygodniowo na moja korzysc.
--
Generalnie wyglada to tak:
- kurs 383 GBP (chyba, juz nie pamietam)
- mieszkanie 90 GBP za tydzien (bez jedzenia)
Do tego musisz doliczyc:
- jedzenie
- transport po Londynie (miesieczny travelcard, strefy 1 i 2 - 85 GBP)
- samolot
- ewentualne inne zachcianki ;)
No i uwzglednij kurs funta.
Za sam kurs + zakwaterowanie zaplacilem niecale 6000 PLN.
Witam.Byłem już w angli na pracach sezonowych (okres wakacyjny).Więc myśle z tego co sie orientowałem mieszkanie mozna wynająć za 50funtów na tydzień wyżywienie 20-30 funtów na tydzień.Najwięcej boje sie o prace ale mysle ze jakoś sobie poradze.Zastanawiałem sie własnie nad tą szkoła mają relatywnie niskie ceny i akredytacje.Opisz swoje wrażenia po przyjeździe.A wyjazd planuje za rok ale warto sie juz zorientowac o opiniach o szkołach.
Wynajac mozna tez taniej, z tym, ze zakwaterowanie zalatwiane przez szkole to pokoj u rodziny angielskiej. A mieszkajac z Anglikami mozna wiecej sie nauczyc ;)
Pozdrawiam i wrazenia po przyjezdzie opisze oczywiscie. A moze nawet i w trakcie cos tu wstukam ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Au Pair