prosze poradzcie! (toefl)

Temat przeniesiony do archwium.
napisalam juz list nt. TOEFLa itp- moze jednak ktos ma jakies wskazowki.............? :)
Mam podobny problem. Rejestracja do tego testu jest dość skomplikowana. Może ktoś już zdawał ten test i wie jak to zrobić mieszkając w Polsce.
Najzabawniejsze jest to, ze wlasnie przegladam angielskojezyczne materialy na temat tegoz egzaminu i prawde mowiac nie moge w nich znalezc dokladnego adresu, gdzie sie powinnam zglosic. Wiem, ze takie egzaminy odbywaja sie w kilku miastach Polski, m.in. w Warszawie. Jestem w kropce. Szukam dalej. Gdyby ktos mial jakies informacje na ten temat, bardzo prosze o kontakt. Jesli ja cos znajde, na pewno sie tu odezwe.
>Najzabawniejsze jest to, ze wlasnie przegladam angielskojezyczne
>materialy na temat tegoz egzaminu i prawde mowiac nie moge w nich
>znalezc dokladnego adresu, gdzie sie powinnam zglosic. Wiem, ze takie
>egzaminy odbywaja sie w kilku miastach Polski, m.in. w Warszawie.
>Jestem w kropce. Szukam dalej. Gdyby ktos mial jakies informacje na
>ten temat, bardzo prosze o kontakt. Jesli ja cos znajde, na pewno sie
>tu odezwe.
ja zjadlem zeby zeby cos znalezc i nic. wkurzony poszedlem do ksiegarni i tak dostalem namiary z jakiejs ksiazki na osrodek egzaminacyjny w poznaniu. ten egzamin to jakias kpina. nie ma zadnych adresow a strona toefl.org. jest masakryczna. ameryka....
Probowalam cos wiecej znalezc, jedynie co wiem to miasta i daty kiedy mozna w Polsce zdawac http://www.toefl.org/toeflsup/papercenterlist0304.html

konkretnych adresow nie ma na tej stronie ale mozna wiecej sie dowiedziec cos o tym tescie, acha i w polsce jest tylko mozliwa wersja papierowa (nie komputerowa). Ale powodzenia
ja planuje zdawac TOEFL komputerowo w Pradze lub Berlinie w polowie grudnia. Jeszcze sie nie zarejestrowalem wiec to nic pewnego ale jak sa miejsca to wystarczy 3 dni przed egzaminem. jesli ktos planuje zdawanie lub juz zdal TOEFL chetnie wymienie sie informacjami.
cze jestem w klasie amturalnej i i chciałbym zdawac teofla jak naszbciej dash mia jakeis wskazowki
Najlprościej i najszybciej jest się zarejestrować na stronie www.toefl.org ale trzeba mieć kartę kredytową. Jeżeli takowej nie posiadasz lub boisz się podawac nr przez net to na tej samej stronei www.toefl.org zamawiasz bezpłatny biuletym, który przyjdzie do ciebie pocza (nie podawaj polskich liter tymu ąćź bo dłużej bedzie dochodziła poczta - zamiasn np Ł będize jakiś dziwny znak) i potem wypełniasz formularz rejestracyjny - zależy od wersji jakiej chcesz papier czy komputer dołączasz czek na 130 $ który możesz bez konieczności zakładania konta w banku wystawić na w PKO - czek bankierski dokłandie. Wysyłasz w kopercie i czekasz na odpowiedź ( zwykle koło miesiąca). Pytania napsiz maila [email] lub gadu 255741
Aż muszę sprostować te głupoty, które czytam na forach o TOEFL. Polska nie jest aż tak zacofanym krajem. egzamin TOEFL w wersji komputerowej JEST DOSTNY W POLSCE w terminie 6/7 styczeń 2004. Dowód: http://etsis4.ets.org/tcenter/cbtfrlst.cfm . Możecie mi zaufać, siedzę w tym sporo czasu. Przedstawicielstwo TOEFL na Europę znajduje się w HOLANDII i niemożliwe jest zgłoszenie do egzaminu inaczej niż przez internet lub pocztę tradycyjną (co napisane jest w biuletynie, który mozna ściągnąć w formacie PDF w trakcie rejestracji na stronie TOEFL.org) Koszt wynosi 130 $ i mozna im zaufać, to nie jest Polska biurokracja (na szczęście), wszystko dopiete jest na ostatni guzik. Po 4-6 tygodniach przysyłają Ci \"Ticket\", który należy uzupełnić samemu (wszystko w biuletynie, który trzeba obowiązkowo przeczytać, jeżeli chcecie spokojnie spać, gdyż jest wiele kruczków mogących Cię bezwzględnie pozbawić prawa zdawania egzaminu i/lub 130$ . Ja osobiście proponuję zdawanie egzaminu paper-based. Zdawałem już TOEFLA 2 razy. Raz na papierze i raz na komputerze. Polecam ten pierwszy sposób gdyż pozwala na większe skupienie i powrót do poprzedniego pytania, a zdarza się sporadycznie, że w kolejnych pytaniach są odpowiedzi do poprzednich. I muszę przyznać, że przydażyło mi się to (szczególnie w listeningu), w którym trzeba często zapamiętać sporą dawkę informacji. Jeżeli macie jakieś pytania to odpowiem [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne strony do nauki języków

 »

Pomoc językowa