Czy uda mi się zdobyć 90 pkt na TOEFL (poziom matura.rozsz)

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Od dawna marzyłem o studiach w USA, ale kurcze teraz dopiero podjąłem decyzję, że naprawdę będę składał papiery.
Jest trochę późno, bo do stycznia muszę zdać SAT i TOEFL.

SAT II już sobie ustaliłem na 5 grudnia. Teraz zastanawiam się jak to z TOEFL będzie.

Jestem w klasie maturalnej. Mam zamiar zdawać maturę rozszerzoną. Myślę, że ok. 80%+ zdobędę. Konkursowym uczniem nie jestem, ale od zawsze chodziłem na dodatkowy angielski.
Jak trafię na dobry temat to potrafię sporo gadać (częściej mam tak, że muszę się ograniczać, żeby nie wyjść za limit czasu), ale jak temat jakiś dziwny się trafi to czasami też nie wiem co powiedzieć.

No i teraz przyszedł czas na TOEFL.
Na jakim on poziomie jest? Chcę składać papiery na MIT - na ich stronie jest napisane, że minimalny próg z TOEFL to 90 pkt, a rekomendowany 100+.
Myślicie, że mam szansę zdobyć tyle punktów?

Nie bardzo mam jak siebie sprawdzić. Szukałem szybkich kursów w pobliżu Lublina, ale jakoś nic nie znalazłem.

Wczoraj zrobiłem jeden reading to miałem 27/30.

Heh, robiłem przed chwilą przykładowy speaking.
Słuchałem nagrania i mówiłem do siebie....
Trochę mało czasu na przygotowanie, właściwie od razu trzeba mówić - nie ma czasu żeby o gramatyce pomyśleć.

Ale mnie zaskoczyło, że wykraczam poza limit.... Minęło 60 sekund, a ja dopiero połowę tematu opisałem. W tych nagraniach dużo informacji jest podawanych. Wyłapuje wszystkie, ale żeby je wszystkie przedstawić to chyba 2x więcej czasu potrzeba. A mówiłem bez przerw.
Powinienem podawać wszystkie szczegóły czy tylko niektóre?

Jeszcze takie pytanie. Jeśli limit będzie 60 sekund, a ja będę mówił 65 sekund, to te 5 ostatnich sekund się nie nagra i nie będzie oceniona?

Edit:
Aha, czy bogactwo językowe jest w jakiejkolwiek części TOEFL oceniana?
edytowany przez achmes: 13 lis 2011
Hej, ja mam pytanie jak ci poszły SAT-y i TEOFL i czy dostałeś sie w końcu na MIT??