TOEFL

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Chętnie porozmawiałabym z osobą, która w najbliższym czasie planuje zdawac TOEFL.
Pozdrawiam
Moze wiesz gdzie organizuja dobre kursy przygotowujace?
jakie szkoly w pl. lub w anglii?
Nie wiem nic na temat kursow przygotowawczych. Slyszlam tylko o szkole z Warszawy http://www.toefl.pl/
Poza tym, na tej stronie sa wszystkie potrzebne inf na temat rejestracji do toefl\'a.
A skad jestes?
Jak wygląda speaking na egzaminie toefl?
Czesc Wszystkim!Czy ktos sie orientuje ile kosztuje egzamin TOEFL?Szukalam w wielu miejscach,ale nigdzie tych informacji nie podaja.Z gory dziekuje i pozdrawiam!
Czesc Speaking bedzie obowiazywala na egzaminie TOEFL od drugiej polowy 2005 , obecnie nie wymagana.
Witam! Czy moze ktos wie kiedy najwczesniej bedzie mozna przystapic do egz.TOEFL?
http://www.ets.org/toefl/

wszystkie informacje znajdziecie tutaj. Tutaj tez mozna zamowic darmowy bulletin i zarezerwowoac egzamin. Cambridge egzaminy sa 2 razy wroku, ALE Toefl jest caly rok dostepny i mozna go zdawac co najmniej raz na miesiac.
egzamin kosztuje $130
Dzieki za odpowiedz!
Zdawalem Toefla w ubieglym roku i byl to jeden z trudniejszych egzaminow w moim zyciu. Warto uczyc sie terminow fizycznych, matematycznych itd bo na speakingu tylko wyklady. Ja mialem cos o fizyce molekularnej czy cos w tym rodzaju a potem to juz tylko strzelalem bo pytano o terminy. A writing w 30 min to byl wyczyn- mialem napisaco filmach i o sensownych rzechach o ktorych mozna sie dowiedziec ogladajac je. Masakra ale dostalem 4. Best of luck guys!
correction : nie na speakingu tylko na listeningu
Mam pytanie, dostałam biuletyn i faktycznie wszystko jest tam napisane, ale dla mnie to wcale nie jest jasne.
Muszę się upewnić, bo nie chcę stracić kasy:
1. Formularz zgłoszeniowy wysyłam do Holandii ????
2. Czek bankierski wystawiam na Toefl Registration Office PO BOX 6152 etc.w USA (taki adres mam napisany na kopercie)???
Bardzo proszę o pomoc kogoś to już przeszedł przez to.
Najlepiej zadzwon do nich do Holandii i tam Ci wszystko powiedza. Mozna tez placic karta kredytowa. Powodzenia
LoL!!!

Bzdury. Nie musisz znac terminow matematycznych! Ani zadnych innych!
Na liteningu owszem dostajesz do sluchania wyklady z roznych dziedzin. Ale celem nie jest to, zebys rozumial pojedyncze slowka, tylko sens zdan :))
Zdawalam TOEFL\'a dwa tygodnie temu. Zdobylam 243 punkty na 300 mozliwych, bo zdawalam komputerowy :]. Chetnie sloze pomoca.

Pozdrowienia , Nika
http://www.tfls.com.pl/egzaminy.php

Tutaj macie informacje na temat terminow i wymagan do zdawania TOEFL\'a.

Jak juz pisalam wyzej, zdawalam TEOFL\'a dwa tygodnie temu, w sumie 3 :P .
Zdawalam komputerowy test, jednak w Polsce mozna zdawac tylko \"papierowy\". Ale w sumie nie roznia sie one tak bardzo. Egzamin ma 4 czesci:

- listening
- structure (gramatyka)
- reading
- writing.

Listening - pierwsza czesc to kilka krotkich rozmowek. Slyszycie rozmowe a pozniej dostajecie do niej pytanko, Zwykle rozmowka ma 2 - 3 zdania. Ale musicie uwazac, gdyz czesto uzywane sa idiomy lub tez sarkazmy itp. Ale w sumie nie jest to az tak trudne. Druga czesc listeningu to wyklady. Slyszycie bodajze 4 wyklady na rozne tematy. Po uslyszeniu kazdego z wykladow dostajecie pytania okolo 10 chyba. Wyklady moga byc z dziedzin takich jak biologia, matematyka, chemia, medycyna itp. Fakt tematyka jest trudna, ale to tylko zmylka ;) Wcale nie chodzi o Twoja znajomosc slowek z danej dziedziny, poniewaz nie jest to egzamin proffesional, tylko poprostu ogolnego angielskiego. Co jest wazne w tych wykladach to zrozumiec o czym on jest. Nie skupiajcie sie na pojedynczych slowkach tylko na oglonym jego znaczeniu i tym o czym on jest. Ja zawalilam jeden z wykladow, z botaniki, poniewaz wsloochiwalam sie w slowka i probowalam wykumac co one znacza i nie przysluchalam sie wykladowi dokladnie... I to byl blad ;) Bo wcale nie liczyly sie te slowka , tylko ogolny sens wykladu. Kolejne 3 (albo 2? :P nie pamietam juz) sluchalam uwaznie nie zwracajac za bardzo uwagi na slowka ktorych nie rozumialam, no i poszlo mi super :).

W czesci STRUCTURE, dostajecie zdania, w ktorych musicie wskazac bledy gramatyczne czy tez strukturalne. Nie musicie wyjasniac dlaczego cos jest zle, wystarczy pokazac blad. Ta czesc wedlug mnie jest najtrudniejsza , bo pytania bywaja podchwytliwe. Czasem bledem jest uzycie \"the\" zamiast \"a\" lub na odwrot, czy tez cos w tym stylu, wiec gramatyczke radze powtorzyc ;).

Reading - Wbrew pozorom wcale nie jest najlatwiejszy, aczkolwiek dla kazdego co innego jest proste. Jak dla mnie reading byl w miare trudny poniewaz pytania do tekstow byly podchwytliwe i dezorientujace czasami. Wiec tekst trzeba czytac uwaznie.

Writing - jak dla mnie to byla najprostsza rzecz, poniewaz zanim podeszlam do TOEFL\'a uczeszczalam na kurs ESL (English as a Second Language). Dostalam sie tam na poziom 5 na ktorym uczyli nas wlasnie pisac esseje, wiec sklecenie czegos w 30 minut bylo proste ;) i dostalam 6 :P . Co jest wazne w esseju to przede wszystkim:

- nie pisac zbyt dlugich zdan,
- zdania powinny byc tresciwe, ale bez przesady
- essej powinien zawierac wstep i zakonczenie (podsumowanie) ale wszystko rowniez nie przesadzone, ale tez niezbyt skape,
- jesli zapomnicie pisowni jakiegos slowa, uzywajcie innego ;)
- i co najwazniejsze... dajcie upoost swojej wyobrazni! :)))

Zycze powodzenia na egzaminie i przede wszystkim nie stresujcie sie za bardzo! :))
gdzie mozna zdawac test komputerowy? dzieki z gory
W pelni zgadzam sie z Nika22. Slownictwo bardzo tematyczne i pytania z tym zwiazane raczej scisle niz luzno. Pozdro i gratuluje doskonalego wyniku. Na najlepsze uniwerki w Stanach przyjmuja od 250( biegla znajomosc jezyka w mowie i pismie wg nich).
Ja skorzystałem z pomocy chłopaka we Wrocławiu. Zapłaciłem 50 zł za 60 minut konsultacji u niego w biurze. Pomógł mi załatwić wszystko ( zamówić biuletyn, wypełnić formularze, opłacić egzamin czekiem bankierskim i jeszcz doradził z jakich książek korzystać oraz dał cd-ka z fajnym programem do testu). Kontakt z nim http://toefl.geospace.pl . Zdaje się że oferuje tez konsultacje telefonicznie płatne symbolicznie. Jest to osoba która zdawała ten egzamin w obu wersjach. Jeżeli nie chcecie się męczyć z przeglądaniem setek stron to polecam jego. Pozdrowienia!
czy dla gimnazjalistów są organizowane testy-konkursy komputerowe z języka angielskiego?Ważne by testy były bezpłatne przeprowadzane w szkole i jako rezultat uczestnictwo potwierdzane byo certyfikatem uczestnictwa.
czy moge zdac test komputerowy w polsce i jak to wyglada
W Polsce nie można zdawać komputerowego egzaminu.
Gdzie sie zdaje TOEFL -a w warszawie? Gdzie sie rejestruje, blagam o odpowiedz...PLEASE!!! Pozdrawiam mego wybawce - ewe
słyszałem coś o demówkach CD z testami komputerowymi (podobno takie same jak na egzaminie komputerowym), gdzie je mozna dostac, czy ktos wie, czy ktos słyszał:)
pozdrowienia dla wszystkich.
obacny koszt to 140 dolarow
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka