Wyjazd do szkoły i na stałe do Anglii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Kończe 17 lat w październiku i obecnie jestem w 2 klasie LO. Jednak chciałabym wyjechać do Anglii, aby tam dokończyć szkołę, następnie studiować (ewentualnie przed studiami podjąć się jakiejś pracy na jakiś okres czasu, żeby sobie dorobić na studia). Czy jest możliwość, żebym wyjechała sama (mam tymczasowy dowód osobisty) i oczywiście za zgodą rodziców? Mój angielski jest bardzo dobry (dużo oglądam filmów, rozmawiam z znajomymi zzagranicy i perfekcyjne sie dogadujemy, a mój akcent to chyba bardziej 'bri-ish') i ogólnie nauka języków to moje hobby (potrafię porozumieć się po hindi, urdu, czytam i trochę mówie po rosyjsku i arabsku, a do tego uczyłam się niemieckiego przez 3 lata i obecnie w liceum poznaję francuski).
Bardzo chciałabym w nieogległym czasie tam wyjechać. Tylko pytanie, czy mogę sama to zrobić? Czy to by były duże koszty (ponieważ nie chcę obciążać moich rodziców)? Czy bym mogła mieszczać w jakiejś bursie do póki nie pracuję? Czy ktoś bym w takiej samej lub podobnej sytuacji w jakiej ja się znajduję? Bardzo proszę o pomoc!!!
Majac 16 lat nie bedziesz mogla nigdzie wynajac zadnego pokoju, miejsca do mieszkania bo do tego musisz byc pelnioletnia tzn miec 18 lat.
Czyli jedynie muszę przeczekać rok?
Cytat: shasmeen
Czyli jedynie muszę przeczekać rok?

Tak, i uzbierac tyle pieniedzy zebys mogla gdzies zamieszkac.
Jako 18to latka to powinnas juz w Polsce miec dobrze zdana mature i dopiero wtedy starac sie na platne studia w Polsce. Pamietaj, ze jak GB wyjdzie z Unii, to trzeba bedzie placic za studia.
Mam baardzo bliską rodzinę w Nottingham. Wiem, że to bardzo ułatwi sytuację.

Dzięki za odpowiedź!