Ryanair

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 382
Z tego co wiem musi być wykształcenie wyższe.Mój znajomy chciał tam sie zgłosić i też ma rok do licencjata, ale sie okazało że musi najpierw skończyć studia!
Hej witam
poszukuje kompetentnej osoby ktora udzieli mi odpowiedzi na pytania dotyczace pracy stewardesy w anglii albo w polsce. z gory bardzo dziekuje. moj nr [gg] .
hej,czy coś wiecie na temat egazaminów na stewardesy do PLL LOT lub EUROLOT w Warszawie?i jakie są zarobki?? jak się pracuje...moze są tu jakieś stewki..z LOTU
Z tego co wiem to obecnie ELO przeprowadza rekrutację na stanowisko stewardessy
czy ktos wybiera sie do Wrocławia na rozmowe teraz tj.30.11.2005. Proszę o kontakt lub opinie czy warto. [gg]
Witam wszystkie obecne i przyszle stewardessy.
Widze ze czesc z osob wypowiadajacych sie w temacie wogole nie ma pojecia o czym pisze. Moja dziewczyna skonczyla kurs w Ryan'ie i teraz pracuje w Dublinie (mieszkamy tutaj)

A teraz fakty :
1) Kurs rzeczywiscie 2000 EUR (platne gotowka lub zalatwaiany kredyt w Irlandii)
2) Kaucja 200 EUR (jesli zrezygnujecie z trakcie kursu to przepada
3) Wyplata od lotu - stawki inne n Irlandii i Anglii oraz zroznicowane za tzw. krotkie i dlugie loty
4) Praca systemem 6/2/6/3 czyli 6 dni pracy 2 wolne 6 pracy 3 wolne
5) Wyplaty SA NA CZAS
6) Nie wiecie do konca do jakiej bazy was wrzuca - daja tam gdzie jest potrzeba
7) Do wyplaty dochodzi prowizja
8) Wyplata nie jest jakas super ale i tak sie zarabia wiecej niz wiekszosc polonusow w Irlandii

Przyszle stewardessy z Ryana w Dublinie zapraszam na www.PolskiDublin.com aby zapoznac sie z warunkami zycia w tym kraju
PolskiDublin: czy mozesz sie ze mna skontaktowac przez GG...tez mi sie udalo zostac przyjeta do Ryainaira
i faktycznie czesc rzeczy ktore sa opisywane na stronce sa bzdura az zal czytac. Po pierwsze przed rozmowa wszystko jest wyjasnione nie ma tzw malutkich gwiazdek - wyciagaja kawe na lawe.... Niektore opinie , ktore tu poczytalam swiadcza o tym, ze osoby wypowiadajace sie nie byly na prezentacji przed rozmowa lub jej nie zrozumieli bo byla w jezyku angielskim...... ehhhhh
Kasiu byłaś na prezentacji we Wrocławiu 30 listopada? Skontaktuj się proszę ze mną, ponieważ po przeczytaniu tego wszystkiego mocno się zastanawiam. Może wiesz coś, co pomogłoby mi podjąć decyzję. Pozdrawiam,
Jeśli ktoś ma jakieś wiarygodne informacje na temat tej pracy proszę o kontakt, podaję maila: [email]
probowalem ale bylas niedostepna - napisz maila na [email]
Hej Fuga1 , czyżbyś była na rekrutacji 10 sierpnia ? PLIZZZZ Odezwij sie jak tu bedziesz, jak latasz dla Wizz to na pewno sie znamy, ale nie wiem która to Ty.
Pozdrawiam
czesc! i co byłaś na tym spoptkaniu 30.11? ja bylam, dostałam sie i teraz zastanawiam sie co zrobic. odezwij sie [gg] , pozdrawiam
Monika
podnoszę wątek:)
hello all :) dla wszystkich zainteresowanych praca w Ryanair - 2 tyg temu wrocilam z Londynu, po tym jak po 9 miesiacach pracy odeszlam z firmy. Mowiac krotko - nie polecam. Moj nr gg to 3599903, moge odpowiedziec na Wasze pytania i rozwiac watpliwosci, ktorych sama z poczatku mialam tysiace. A za wszystkicyh tych ktorzy wlasnie wyjechali zeby sprobowac swoich sil - trzymam kciuki i zycze powodzenia oraz wytrwalosci, bo to na pewno sie przyda :) Pozdralki cieplutkie
Isałęm już wcześniej że sie zdecydowałem na kurs Ryana i napisze opinie!!!!
a więć- z całego serca odradzam!!!!Odszedłem po 1 tyg kursu w Dublinie, co tam sie działo, to można książke napisać!
To co pisza na ryan-be-fair.com to prawda!
Na temat samego kursu, we Wrocłąwiu masakra!Siedzielismy od 9-18, czyli po 9h dziennie (nasz instruktor Paul- bedzie mieć z nim grupa co teraz kurs zacznie) wiec mieliśmy instruktora sadyste trzymajacego nas po tyle godz, kiedy grupa wczesniejsza konczyla przecietnie o 15, a potem spotkalismy grupe pozniejsza, ktora rowniez konczyla w normalnych porach!
MAteraiłjest bardzo ciężki i trudny, nowe słownictwo, zwlaszcza 1 pomoc jest masakryczna, i fakt ze juz nastepnego dnia nasz cudowny instruktor wymagal od nas bysmy umieli co bylo dzien wczesniej!Nie umial zrozumiec kiedy mu mowilismy ze nie jestesmy w stanie opanowac tak duzego materialu, w o bcym jezyku, kiedy siedzimy po 9 h, wracamy do domow ok 20, a trzeba tez coś zjesc, odpoczac itp....
Sam z niego madrala bo po polsku ni słowa nie umie a kursy we Wrocłąwiu prowadzi od roku!
Co do polskiej agencji KMHR - porażka!Mowia ze tzraba zasw o niekaralnosci, akt ur referencje, wszystmko przetlumaczone przez tlumacza przysiegłego!
A sie okazuje ze Dalmac nie potzrebuje tłumaczen zasw, tylko oryginał, akt ur miedzynarodowy mozna sobie pobrac w urzedzie miasta za DARMO!!!, a referencje w ogole sa generalnie dla niektorych zbedne bo Ci co trafia do Londynu- a zdecydowana wiekszosc trafia dostana druczki i beda musieli raz jeszcze przyniesc je wypelnione z uczelni i od wszystkich swoich pracodawcow, co jest tym bardziej kłopotliwe jak sie pracowalo za granica!
Oczywiscie panie z KMHR poinformowane przez nas o tym co sie dzieje , kolejnym grupą dalej opowiadaja to samo, i narazaja na setki złotych za tłumazcenia przysięgłe!
Aha!Bedzie potzreba wiecej zdjec niz 4, u nas zgubiono nasze zdjecia, odnalazly sie po 3 tyg, ale co niektorzy zdazyli dorobic juz nowe!

Co do agencji DALMAC- kłamią i wprowadzaja w błąd na każdym kroku,
np, na 1 spotkaniu bylo owiedziane ze bedzie 29 dni urlopu, tymczasem sie okazuje ze jest 19, loty dla pracowników miały kosztowac kolejno...najpierw 7eur,potem 15-potem 30, a ostatecznie skończyło sie na 33 ale funtach!
I same stewardesy mówiły ze opłąca im sie kupić poprostu ze strony intern i wyjdzie im taniej, mówili o tanszych przelotach dla rodziny i znajomych-----najpierw miały byc od razu, potem po pól roku, a ostatecznie okazało sie ze po roku zdaje sie.
Comiesieczne oplaty za mundur podano w eur, a jak ktos ma baze w Anglii to musi zaplacic oczywiscie odpowiednio więcej,bo zarabia w funtach, nieważne ze generalnie tyle samo co jakby placili w euro!
W Rush, bo tam bylismy zakwaterowani trafiliśmy do rodzin irlandzkihc, ja trafilem akurat z 2 innymi osobami świetnie, na wielki dom, z dost do netu, wanna z hydromasażem, mozna bylo jesc co sie chcialo!
Ale niektorzy -generalnie dziewczyny trafiły tragiv\cznie, nie mogly wiecz brac prysznica bo to budzi dziecko, bylo zimno w domu, do jedzenia dostawaly codziennie to samo, i jadły zupelnie rózne rzeczy niz gospodarze, ktorzy np jogurty chowali w miejscu niedostepnym!
Co mądrzejsze osoby sie poskarzyly i sie przeniosły, ale niektore przez 2 tyg tak mieszkaly!

mógłbym tak długo pisac i pisac.....
na sam koniec....podczas kilku lotów rozmawialiśmy z 5 stewardesami , z Polski, 2 nich pracujace po 9 miesiecy,na pytanie czy raz jeszcze by sie zdecydowaly na ta prace - zgodnie odpowiedziały NIE!
NIE udalo im sie zaoszczedzic przez ten okres czasu praktycznie nic!-baza w stansted!
rozmawialem tez z 2 dziewczynami ktore juz latały z kursu z Wroclawia, jedna z nich poznalem juz na kursie...była twarda i dobrze jej szło....powiedziala....że póki sie nie wpakowałem w kredyt, ona mi z całego serca życzy stad uciekać!
Tak wiec zrobiłem....szkoda ze tak pożno!
Aha...oczywiscie powrót na włąsny koszt....chociaż mowili co innego!

Pozdrawiam!
Uczcie sie na cudzych błędach!!!!+
Hej! Sorry, ale dopiero teraz ponownie weszlam na to forum. Mozesz mnie lapac na [email] pozdrawiam serdecznie!
PS. KTW czy WAW?
Czesc!

Tak jak obiecalam, sprobuje obiektywnie opisac prace Stewardessy w Wizzair:
Baza w Warszawie mala i rodzinna, Cabin Crew bardzo fajni, piloci (wbrew obiegowym opiniom) supermili i pomocni:)) Kasa dokladnie taka, jaka nam obiecywano na rekrutacji. Samoloty nowe, pasazerowie, hmm.. rozni. Czasami jest oczywiscie meczaco albo skacze cisnienie, ale pracowalam juz w 3 innych zawodach i zaden z nich nie byl bezstresowy.
Polecam wszystkim, ktorzy nie chca pracy 9-5 i lubia kontakt z ludzmi!
P.S. M., xxx :-) J
Marcin, nic sie nie zmieniles, tupetu to Tobie nigdy nie brakowalo. Napisz lepiej ze sam nie zdecydowales sie na opuszczenie kursu tylko zostales z niego wywalony!
ok nie wszytko na kursie bylo cudowne, fakt trzeba bylo sie duzo uczyc, ale za to teraz nie mamy problemow w pracy i wiemy jak zareagowac szybko jak ktos zemdleje i jak podac tlen
Firma warszawska jest wyjatkowo niepoinformowana, ale jak juz to wszystko sie przejdzie to praca jest ok.
za 10 dni pracy dostalam 500 euro a czesc osob nawet 600 bo pracowali wiecej, latwo tez mozna wyliczyc ile do sie w miesiacu zarobic,
jestem wqiec zadowolona. co prawda zostalam wyslana do Szwecji, a tu jest a niebo lepiej niz w Londynie, jednak i tam da sie troche kasy zarobic.
acha, co do powrotu to tez napisz, ze nie chcieliscie wracac na drugi dzien, tylko chcieliscie szukac szczescia w Irlandii a ze sie Wam nie powiodlo to skruszeni przyszliscie do Dalmacka prosic o bilet powrotny:) to bylo zalosne
pozdrawiam
Hania
fajnie ze jakas pozytywna opinia jest :D
chialabym zaczac pracowac dla lini lotniczych i ide na rekrutacje do ryanair'a
Troche wbija w ziemie koszt kursu no i to ze musisz przeciez miec za co zyc przez pierszy miesiac
ajk mozesz to napisz mi cos wiecej o kursie i pracy
[email]
Mam male pytanko!!!!!! Marze o zostaniu stewardem! Czy mlody , atrakcyjny chlopak z biegla znajomoscia 2 jezykow ( angielski i grecki) ma jakiekolwiek szanse na ''dostanie sie'' sie na poklad?
No więc to tyle o pracy w Ryanair:
Wymagania:

biegła znajomość j. angielskiego

miła aparycja

dobry stan zdrowia

dobry wzrok bez używania okularów (soczewki są dopuszczalne)

wiek powyżej 18 lat

wzrost: 1,57-1,85m.

łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi

doświadczenie w obsłudze klienta mile widziane

umiejętność pływania

gotowość do zmiany zamieszkania w innym kraju w Europie

aktualny paszport



Informacje dodatkowe:

Praca na zmiany

Pensja: uzależniona od ilości lotów

Lot krótki (poniżej 1h. 45 min.) - 15 €

Lot długi (powyżej 1h. 45 min.) - 27 €

Prowizja: od sprzedaży w barku na pokładzie samolotu

Umowa: 3-letnia z możliwością przedłużenia i jednocześnie z możliwością przerwania jej bez dodatkowych konsekwencji dla pracownika



Kandydaci zakwalifikowani po rozmowie rekrutacyjnej biorą udział w kursie dla stewardess/stewardów, który trwa ok. 5 tygodni. W celu zagwarantowania miejsca na kursie należy wpłacić depozyt 200 €, który zostaje zwrócony kandydatom po ukończeniu kursu. Po zdaniu wszystkich egzaminów na kursie kandydaci otrzymują Certyfikat uprawniający ich do wykonywania zawodu stewardessy/stewarda w danych liniach lotniczych. Każdy kandydat po zakończeniu kursu ma zagwarantowaną pracę na powyższym stanowisku. Kurs jest płatny.



Są dwie możliwości zapłacenia za kurs:



1. przelew przed rozpoczęciem kursu

lub

2. kredyt w Banku Irlandzkim, z którym współpracuje pracodawca.



Raty kredytu spłacane są poprzez comiesięczne odciągnięcie ustalonej kwoty od pensji w ciągu 1 roku.



Cena kursu rozpoczynającego się w Polsce (we Wrocławiu) to 1999 €. Cena ta obejmuje: udział w kursie, materiały do nauki, przelot do docelowego miejsca pracy na ok. 2 dni jeszcze podczas trwania kursu w celu zapoznania się z przełożonymi i znalezienia sobie zakwaterowania (w bazie można otrzymać namiary do agencji pośredniczących w wynajmie mieszkań), następnie przelot do Dublina, gdzie odbędzie się bardziej praktyczna część kursu. W Dublinie podczas kursu wszyscy kandydaci mają zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie. Cena kursu natomiast nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia we Wrocławiu. Po uroczystości wręczenia Certyfikatów w Dublinie kandydaci nie wracają do Polski, lecz rozpoczynają pracę i każdy leci już do swojego nowego miejsca pracy. Pracodawca nie pokrywa kosztów zamieszkania pracowników.
jest moze ktos kto wybiera sie na rozmowy do warszawy 3 lutego , prosze o kontakt [email] albo [gg]
pozdrawiam wszystkich
czy ktos moze wie jak wyglada rekrutacja w centralu??? na co zwracaja uwage i jak rzeczywiscie wyglada kwestia pozniejszego zatrudnienia??? Czy szkolenie jest platne?

pozdr.
Witam serdecznie!
Obecnie poszukuję pracy jako stewardesa w Polce. Byłam na rekrutacji w Centrawings i czekam na odpowiedź z ich strony. Zależy mi jednak a uzyskaniu informacji jak można aplikować do innych linii loticzych. W Twoim przypadku są to linie austryjackie. Czy rekrutowane Cię w Austrii czy jest jakiś sposób by latać z np. Warszawy ale w innych liniach niż Polskich.
Będę wdzięczna za info [email] Sylwia
Jesli ktoś chciałby podzielic się wrażeniami z tej pracy,ze szkoleń i jesli ktos rowniez chce pracowac niekonieczknie dla polskich lini lotniczych prosze o kontakt.moje [gg] a moj mail [email] Nie jestem stewardesa ale chcialbym dowiedziec sie wiecej na temat tej pracy,szkolen wymagan.Z gory dziekuje za kontakt i wiadomosci.
hello , a jak to wygląda z panami w innych liniach lotniczych, np Ryanair, Centralwings etc
Czy ci panowie są w większośći homo ?
chłopcy przyznajcie sie !
Stewardessy gadajcie jak to u was wygląda, bo z reduły nie ma co liczyć na podryw stewarda który ma już chłopaka...
Śmieszna jesteś!NAjbardziej żałosna osoba z całeg okursu sie odezwała!Której sie wszystko podobało, nawet jak u irlandzkiej rodziny żarcia skąpili i nie grzali w mieszkaniu, kiedy 2 inne laski zmieniły rodziny potulna Hania została, bo przeciez raz grzali - pomijam fakt że byłą chora i swoim kaszlem spać nie dawałą innym!!Jak na wizyte w bazie jechałą i zgubili jej bagaż i bez szczotki do zebów została na weekend i ciuchów, to też sie nic nie stało przecież.Ale widac takie osoby też muszą być, którym wszystko jest cudownie.
Że odszedłem z kursu to byłą mojadecyzja, bo po kłotni z instruktorem dano mi szanse na powrót ale powiedziałem że nie widze szans na prace dla Ryan!
A skruszony nikt po bilet nie przyszedł, bo sie bilet do domu nam należał jak to nas na kursie zapewniano!
Szkoda moich słów na rozmowy z najbardziej nielubianą osobą!
Żegnam
Do hanian22

Bardzo Cie prosze o kontakt ze mna.Mam kilka pytan dotyczacych pracy w Ryanie.Zalezy mi tez bardzo na tym,aby trafic do bazy w Szwecji (Stockholm-skavsta),gdzie-jak dowiedzialam sie z twego postu-obecnie pracujesz.Pozdrawiam cieplutko,Nika. Moj [email]
hej,
ktoś się wybiera na rekrutację do Ryanairu 22 lutego w W-wie?
hey...do mnie wlasnie tez dzis zadzwonili i nie jestem pewna czy jechac...probuje dowiedziec sie czegos wiecej na temat tej pracy.fakt ze opinie nie sa zachwycajace,a na zaplacenie za ten caly kurs po prostu mnie nie stac:/ z ciekawosci moze sie wybiore ale jestem nastawiona niezbyt optymistycznie...
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 382

 »

Pomoc językowa