Jazda po LEWEJ stronie w Anglii

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Mam pytanko odnosnie jazdy po lewej stronie. Ciezko jest sie przestawic? Prawko mam od roku i duzo w Polsce nie jezdzilam. Duzy to jest problem? Ma ktos jakies doswiadczenia?
na początku najwyżej pojedziesz kilka razy pod prąd :] szczególnie na rondach których w Anglii jest miliony... Ale ogólnie nie jest trudno.
pzdr
czy nie trzeba miec miedzynarodowego prawa jazdy żeby jeździć w Angli?
Nie trzeba miec miedzynarodowegoNasze polskie wystarcza.Jezeli jezdzilas malo w Polsce i ogolnie boisz sie jezdzisz to tu ciezko ci bedzie.Oczywiscie na wsi nie problem ale w miescie to juz gorzej.Najgorsze sa wlasnie te cholerne ronda tutaj.Ale glowa do gory,praktyka praktyka i bedziesz rajdowcem tutaj ;)
A jeszcze jedna sprawa. Jak jest ze sprzeglem, hamulcem i pedalem gazu??? Wszystko na swoim miejscu, to znaczy tak jak w Polsce? Czy tez odwrotnie?
Tak jak w Polsce normalnie.Tylko kierownica z prawej strony-tu gdzie w Polsce siedzi pasazer :p
hej! ja jestem w uk od dwoch miesiecy. w polsce przez dwa lata od zdania egzaminu jezdzilam tylko 3 razy samochodem i nikt nie chcial ze mna jezdzic. w uk od pierwszego dnia pobytu musialam jezdzic. glowa do gory-z pewnoscia dasz sobie rade. praktyka czyni mistrzem. na poczatku wydaje sie, ze ty lub wszyscy jada pod prad. zwlaszcza jak skrecasz w prawo. raz dwa mozna przyzwyczaic sie do skrzyni biegow po lewej stronie i kierownicy po prawej.
rondem rowniez nie sa takie straszne. drogi sa dobrze oznakowane no i kierowcy sa milsi. jesli komus zawadzisz na drodze to tylko machnie reka lub jeszcze powie sorry.
uwierz mi-jesli ja jezdze tutaj dobrze to i ty sobie poradzisz.
pozdrawiam i powodzenia zycze
aha... miedzynarodowe prawo jazdy nie jest ci potrzebne. swobodnie mozesz jezdzic na polskim chyba przez rok. jesli bedziesz w uk mozesz wypelnic odpowiedni druk(dostepny w post office), zaplacic ok.40 funtow i wymienic polskie prawko na brytyjskie bez zdawania zadnych testow. majac uk prawko mozesz otworzyc konto w banku itp.
tak wiec nie trac czasu i pieniedzy na zalatwianie international driving licence jesli jedziesz tylko do anglii.
Chce zrobic prawko w Anglii.Jest taka mozliwosc ale potrzebuje materialy w jezyku polskim przygotowujace mnie do tego egzaminu.Czy ktos wie gdzie moge je znalezc?
Jeżdżąc w Anglii należy bardzo uważać na lewy narożnik/stronę auta, szczególnie jak się jedzie trochę szerszym wozem (np. Volvo). Ulice tu są wąskie (generalnie wszędzie), parkują na drodze i często omija się przy jadących z naprzeciwka. Ja jedno auto już skasowałem niestety. Na szczęście auta są tanie, a ubezpieczalnie działają dużo lepiej niż w PL.
Ja podobnie w Polsce jezdzilam bardzo malo a teraz musze bo nie mam innego wyjscia.Radze sobie mysle ze nie jest tak tragicznie i idzie sie przyzwyczaic.Zeczywiscie drogi sa waskie a te ronda sa okropne ale idzie sie wszystkiego nauczyc.
Dolanczam się do pytania.Jak w Angli zrobic prawko?
Witam ! A ja mam jedno pytanko ! słyszałem już ,że na wsiach nie ma dużego ruchu a co jest np. w centrum Londynu ? ... chciałbym sie dowiedzieć bo juz jutro w sobote wyjezdżam tam jako rozwoziviel pizzy... moze nie zarobie tam majątku ale napewno więcej niz w polsce i podszlifuje swój angielski. Acha i jeszce jedno... łaatwo się nauczyć gdzie dana ulica leży itp. ?? jak jest z tyymi nazwami długie są ? i jeszce jedno wie ktos gdzie można kupić/wynająć mieszkanko żeby nie było zadrogie w centrum... ? I juz ostatnie pytanie ! Czy w Londynie ludzie posługują się "slangiem" czy takim zwykłym językiem.??(moze zadaje głupie pytania ale jade pierwszy raz do londynu.)
Pozdro.
kurde jednak jeszce jedno. Sory ,ze nie napisałem tego wyzej ale zapomnialem. Napisał ktoś ,że autka sa tanie ! mozna ktoś podac cene takiego 2 letniego uzywanego w dobrym stanie i średniej marki auta ??
Temat przeniesiony do archwium.