praca vs. wolontariat

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam 17lat, w trakcie przyszłych wakacji nosze się z zamiarem wyjazdu do angli. Biorę pod uwagę dwie możliwości, pierwsza z nich to wolontariat, lecz ponoć z tym nie jest tak łatwo, gdyż wiele osób z angli bieże udział w wolontariacie aby mieć co wpisać w Extracurricular activities na aplikacji do uniwersytetu, wiec okazje do pracy wolontariackiej sa praktycznie tylko w szkolach. Znajomy sugerował mi abym pisał e-maile do szkół na terenie UK bo czasami oferują pewne formy wolontariatu, z zapewnionymi noclegami u jakiegoś z nauczycieli. Druga opcja to wyjazd do pracy...lecz tutaj mam wątpliwości czy mój wiek nie będzie stanowił problemu ;/ (18lat skończe dopiero w październiku 2006). Dlatego też chciałbym aby użytkownicy tego forum podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z zatrudnianiem niepełnoletnich.
Zależy mi jedynie na tym aby móc przez 2 miesiące obcować z inną kulturą oraz udoskonalić znajomość angielskiego, aby w przyszlości [pod koniec szkoły] móc spokojnie pojechać do anglii bez problemu z językiem.
Pozdrawiam Daniel :D
Cześć, możesz łatwo i tanio wyjechać na wolontariat z Service Civil International, organizacją reprezentowaną w Polsce przez Towarzystwo "Jeden Świat": www.jedenswiat.org.pl
Ja bylam w tym roku na takim wolontariacie (w Polsce, ale wszedzie wyglada to podobnie), jak masz pytania to pisz.
Teoretycznie z tego stowarzyszenia możesz wyjeżdżać za granicę od 18 lat wzwyż (na terenie Polski od 16 lat wzwyż), ale słyszałam o odstępstwach. Myślę, że jak dobrze umotywujesz swoją prośbę, to pozwolą (tym bardziej, że będziesz w wieku 17 lat i kilkunastu miesięcy ;)).
Pozdr
no niestety koszta wyjazdu w ramach tego wolontariatu, wynoszą przeważnie ponad 1000pln ;/ [samo wpisowe]
Płacisz około 200 zł za członkowstwo + podróż. Jeśli się wybierasz do Kathmandu, to owszem, więcej niż 1000 zł. Alke do Wielkiej Brytanii możesz spokojnie zejść poniżej tej granicy.

« 

Inne

 »

Pomoc językowa