Kaucja za mieszkanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
podpisałam umowę najmu pokoju w Niemczech dnia 16.03.2019 roku. Wysokość ustalonego czynszu to 260 euro, taka sama jest wysokość kaucji. W dniu 18.03.2018 przelałam kaucję (260 euro) Wynajmującemu na konto bankowe wskazane w umowie najmu. Wieczorem jednak zrezygnowałam z wynajmu pokoju, ze względu na sytuację rodzinną, muszę jechać do Holandii do chorej mamy. W umowie widnieje punkt "Die Mietverhaltnis beginnt am: 01.04.2019, es lauft auf unbestimmte Zeit"
Czy Wynajmujący ma prawo przetrzymywać kaucję, skoro wynajem miałby dopiero rozpocząć się 01.04.2019? Czy skoro poinformowałam o rezygnacji z wynajmu, powinien mi niezwłocznie oddać pieniądze?
Moim zdaniem, jeżeli znajdą innego lokatora na ten pokój powinni zwrócić kaucję ale to zależy jakie prawa są w danym kraju / mieście.
nie takie proste. Niekiedy kaucja idzie na inny rachunek (w UK tak robia) i po czasie musza zwrocic jak wszystko jest o.k. Trzymaj wszystkie dowody zeby pozniej cos miec. Napisz, skontaktuj sie z nim i zapytaj co dalej.
Kaucja gwarantuje jej pokój. Normalnie kaucja przepada jeżeli się rozmyśli. Powód nie gra roli. Dużo zależy od lokalnych praw lub od umowy jaką podpisała. Sam przelew pieniędzy może być traktowany jako zgoda na ich (włascicieli domu) warunki.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie