Studia w Londynie-boje sie,,

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Od nastepnego wrzesnia zaczynam studia w Londynie na Middlesex. Nigdy wczesniej nie bylam w Anglii i bardzi boje sie czy znajde jakas prace ktora pogodze ze studiami.

Ile godzin tygodniowo i ile dni w tygodniu studiujecie w Anglii? Czy latwo to pogodzic z praca? Czy latwo w ogole znalezc prace?

Myslelam nad rozwiazaniem takim by znalezc jakas rodzine io byc jednoczesnie au pair i studiowac.Co o tym myslicie? Jak wy sobie radzicie z tym wszytskim?

Czy 60 funtow tygodniowo wystarcza na przezycie?(po odliczeniu mieszkania i jedzenia)
Jesli nie bylas w Anglii to warto najpierw tam pojechac,po zwiedzac,i obyc sie z tym krajem,jest bardzo FAJNY:)ja tam pracy nie znalazlam ale bylam w najwiekszym natloku wiec bylo bardzo ciezko,jak juz cos sie znajdzie to ustalaja sobie zmiany ale wydaje mi sie ze mozna sie zawsze dogadac.Zycze Ci powodzenia,60funtow napewno wystarczy na tydzien,oprocz tego mieszkanie,jedzenie,dojazdy itd.jesli sie pracuje to ogolnie zyje sie spokojnie.
Kosmonautka-
lepiej nie szukaj pracy jako au-pair. Jak jestes full-time na Uni, to napewno bedziesz musiala tam byc, w tym samym czasie kiedy bedziesz potrzebna jako au-pair.
Po sezonie letnim, znajdziesz prace gdzies w barze, restauracji itp. wystarczy na pare godzin. Wtedy bedziesz mogla zarobic wiecej jak £60 na tydzien. A nawet jak bedziesz musiala wynajac mieszkanie itp. to lepiej z rowiesnikami byc - wiecej i szybciej sie nauczyc.
Terri wiec radzis znalezc normalna prace zamiast bycie au pair?

Ile w ogole dni studiuje sie na uniwerku i ile godzin w tygodniu?

Czy mozesz mi dac swoje namiary?Chcialabym z toba pogadac.
wg mnie - i tak robia prawie wszyscy - zawsze szukaja pracy i cos sie znajdzie. Niemartw sie przed czasem. Jak jestes na 1 roku - to mozna znalesc miejsce w akademiku. Wejdz na ich www strone.
Trudno powiedziec ile dni - zalezy jaki kierunek wybralas - ale caly program dostaniesz, kiedy masz isc na wyklady itp, kiedy jest to a tamto - jak zaczniesz. Wtedy dostosujesz sobie godziny pracy do tego.
Ale zrob to co uwazasz. A jak cos nie bedzie gralo, to prace au-pair mozesz szukac tutaj na miejscu.
Oto chodzi ze jestem po drugim roku studiow i mysle o rezygnowaniu i pojsciu na studia tutaj.

Ale sama Terii rozumiesz.. Nie chce sie wepchac w jakies gowno.Chce byc pewna ze mam duze szanse na poradzenie sobie i ze dam rade pienieznie. Bo jak nie to wole wracac do Polski.Rozumiesz mnie?
ale twoj pierwszy post to byl - 'zaczynam studia w UK' to zrozumialam, ze zaczynasz na 1 roku, i ze jestes dopiero co po maturze - dlaczego nie napisalas ze jestes juz po drugim roku studiow - wtedy moze bylaby inna odpowiedz. Jak sie pyta ludzi, to trzeba sprawde dokladnie przedstawic.
Nikt, ci nic nie moze upewnic. A jak myslisz, ze jest ktos taki - to napisz mi imie tej 'wrozki'.
Zacznijmy od poczatku - teraz to niewiem, gdzie nawet studiujesz-czy w UK czy w Polsce. Gdzie jest 'tutaj'- jak w Polsce zrobilas 2 lata, to zrob ostatni w Polsce.
Ja niewiem, jak dotad sobie radzilas i gdzie - sa ludzie co sobie wszedzie poradza, a sa tez inni.
tak jestem po drugim roku studiow w Polsce, ale chcialabym je skonczyc w Uk bo wiesz papier z Uk to zawsze cos jak sie wroci do kraju naszego :)
w tym wypadku, ja bym na twoim miejscu skonczyla studia w Polsce, (jak ci sie 1 rok zostal) a pozniej pojechala zrobic MA (mgr) w UK. Z dobrymi wynikami dostaniesz sie na dobre Uni.
Byly tutaj posty - (teraz nie moge ich znalezc, ale wiem ze sa) jak ktos pisal, ze nawet jak sie zda w UK to wyniki musza byc uznane w Polsce przez pewna Organizacje (zapomnialam nazwe).
ale moment, że tak zapytam... Czy nie można zrobić tak, że sie jest au-pair mieszka sie u rodzinki i chodzi sie na studia? nie trzeba martwić sie o mieszkanie i jedzenie.
np
siedzi sie rok w angli jako au-pair i oszczędza na studia i uczy sie języka A po roku startyje na studia ?
Tak wlasnie chce zrobic :)
wszystko zalezy, jakie masz obowiazki jako au-pair - jak masz dzieci do szkoly odprowadzic i przyprowadzic, to zwroc uwage ze moze to byc w tym samym czasie kiedy masz byc na wykladach. I co wtedy? A jak bedziesz na wykladach, to kto bedzie dzieci pilnowal? Pomysl jest dobry, tylko niewiem jak to bedzie w realu.
a jakby tak.. na zaoczne? i au-pair. Tylko, czy są drogie studia w Anglii zaocznie? i ile dni trwają? 3?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa