tanie rozmowy telefoniczne

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc. Jestem w Uk ... Mam siec O2. Czy jest jakis sposob na zmniejszenie kosztow na rozmowy do Wloch???? zna ktos jakies kody? albo poprzez tel stacjonarny?...
Temat walkowany wielokrotnie. Poszukaj w archiwum grupy. To co sie tyczy dzwonienia do polski dotyczy i wloch.
W skrocie:
1. o2 - jest taryfa w pay and go (tez) dzieki ktorej mozna dzwonic po 7p/min za granice
2. ze stacjonarnego to chyba [tel](numer podany przez znajmoego sam nie sprawdzalem) 1p/min
3. jesli masz internet lub osoba do ktorej dzwonisz ma neta to mozecie laczyc tel stacjonarne przez www.jajah.com i wtedy wychodzi to darmo.
Pozdrawiam.
Niech ktos mi wytlumaczy jak sie korzysta z tej strony: www.jajah.com Moj angielski nie jest taki dobry zeby sobie to przetlumaczyc i z cierpliwoscia tez ciezko :| Ale jesli naprawde mozna stamtad dzwonic za darmo do polski to prosze bardzo o objasnienie jak to sie tam wszystko wpisuje.
bezplatne rozmowy: musisz sie zarejestrowac w serwisie i osoba, do ktore dzwonisz, tez musi sie zarejestrowac w serwisie. jezeli nie jest zarejestrowana, musisz placic, podobno niewiele.
dokladnie tak.
rejestrujesz sie na tej stronie i podajesz tam 2 numery tel stacjonarnych (dom i biuro) i komorkowy, oraz twoj adres mailowy. Strona wysyla maila na twoja skrzynke z potwierdzeniem rejestracji (moze byc w spamie). klikasz tylko w odpowiedni link i juz jestes zarejestrowana.
druga osoba robi to samo.
Po zalogowaniu sie do strony wpisujesz numer osoby do ktorej chcesz zadzwonic i jesli jej numer jest w bazie (czyli jest zarejestrowana) pojawia ci sie zielony napis ze rozmowa jest darmowa. Jesli wprowadzisz ten numer do twojej ksiazki bedzie ona na zielono.
Jesli nacisniesz przycisk dzwonienia po ok sekundzie uslyszysz ze twoj tel stacjonarny dzwoni. Odbierasz i slyszysz mila pania witajaca cie w jajah i proszaca o poczekanie bo twoja rozmowa jest laczona. Teraz slyszysz sygnal laczenia i jesli ktos odbierze to rozmawiasz za free przez ok godzine.
Ogolnie urzywam tego od dluzszego czasu i jest b. dobre. Podobno mozna nawet wywolywac rozmowe z komorki jak ma sie wap. Moja kom. jest jednak za stara na takie cuda techniki:(
Najtrudniejsza w tym wszystkim jest rejestracja bo jesli jestes w UK to nie zarejstrujesz tel z PL. Dlatego potrzebujesz kogos aby to zrobil dla ciebie. Potem jednak mozesz uzywac tego konta (polskiego) do woli:) (Konto nie urzywane wygasa po ok 2 tygodniach wiec musisz czasami z niego zadzwonic lub wyslac sms-a.
To tyle w skrocie. Jesli masz jeszcze jakies pytania to tej instrukcji to pisz smialo.
Pozdrawiam.
Nie zrozumialam tego watku:
'Najtrudniejsza w tym wszystkim jest rejestracja bo jesli jestes w UK to nie zarejstrujesz tel z PL. Dlatego potrzebujesz kogos aby to zrobil dla ciebie. Potem jednak mozesz uzywac tego konta (polskiego) do woli:)'

Chce zarejestrowac swoj internetowy telefon, mam swoj numer i ten nr jest angielski. I ja moge zarejestrowac ten nr tak??
Ale nie moge na moim koputerze zarejestrowac nr stacjonarnego mojego chlopaka czy rodzicow z polski???? Oni musza zrobic to sami? Dlaczego?
Dokladnie tak jak myslisz. Ty mozesz zarejestrowac kazdy numer z UK, ale nic pozatym.
Wykluczona jest sytuacja aby wprowadzic dane ze mieszkasz w UK a twoj domowy tel jest w polsce.
Za wszystko najprawdopodobniej odpowiedzialny jest numer IP jaki masz przydzielony w polaczeniu internetowym (moglem sie nieprecyzyjnie wyslowic:( ). Dzieki niemu program rozpoznaje z jakiego jestes kraju, chyba nawet miasta i blokuje rejestracje urzytkownikow z innych krajow. Twoja rodzina czy chlopak musza sie sami zarejstrowac, ale potem ty mozesz uzywac ich konta i laczyc rozmowy z kim tylko chcesz.
Jesli przystapisz do rejestracji to wszystko Ci sie bardzo szybko wyjasni.
A czy jezeli oni nie beda do mnie dzwonic, (bo tak naprawde nie maja mozliwosci korzystac z tego kata) tylko ja do nich to czy ich konta nie wygasna??? Bo przeciez napisales ze trzeba je uzywac przynajmniej raz na 2 tyg.
Wygasnie. Ale napisalem tez ze ty mozesz z niego kozystac. Czyli raz dzwonisz od siebie a raz na 2 tygodnie z ich konta.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no to niezle pomyslane to wszystko :) Ok dziekuje za pomoc. Mam nadzieje ze teraz bede sie cieszyc darmowymi rozmowami... ;)
Czyli rozmawia się za darmo za okolo 1h i przerywa rozmowe? czy pozniej placi sie za dodatkowe minuty? jak to jest?
potem przerywa rozmowe.
Mozna rozmawiac godz dziennie, piec godzin w tygodniu, 1000 min miesiecznie. To sa ograniczenia jakie naklada strona internetowa. Poprostu tez chca cos na tym zarocic, a nie tylko swiadczyc uslugi za free. Jesli placisz za rozmowe to nie masz tych ograniczen.
Jesli chcesz placic to na dzien dobry na twoim koncie jeste 0,5 Euro lub 0,38Ł. Potem mozesz sobie doladowac konto.
Pomyliles sie czy w weekendy nie ma darmowych rozmow???????
Napisales 5 dni w tygodniu po 1 h...
...We ask that you limit your free hours to about an hour a day, five hours a week,or about 1.000 minutes per month...

Sciagniete z: http://www.jajah.com/info/help/faq/freecalls/#02

Nie istotne jest kiedy dzwonisz. Chodzi poprostu o ograniczenie ilosci darmowych rozmow. Serwis nie jest swietym mikolajem tez chca cos zarobic wiec wprowadzili ograniczenie. Dzwoniac 5h tygodniowo tez wychodzisz ponad 1000 min miesiecznie. Sama sobie rozkladasz kiedy i gdzie dzwonisz. Zawsze tez jest informacja czy ta rozmowa jest darmowa czy platna oraz ile kosztuje.
A jeszcze tak dla upewnienia.. Czy moge zrobic tak, ze i nr mojej rodzinki i mojego chlopaka bedzie na jednym koncie?? Czyli jeden nr wpisza jako domowy a drugi jako biurowy. I oby dwa beda zarejestrowne, no nie?? I juz kazdy z nich nie musi sie rejestrowac osobno?
Niestety nie, Beata22 -

zakladajac konto mozesz zarejestrowac w nim wylacznie jeden numer.
???????????????????????????????? Kolega sie troszke chyba zamotal.
Rejsetrujesz 2 stacjonarne (home, office) i jeden komorkowy. TAki uklad, rodzina na jednym, chlopak na drugim jest jak najbardziej dozwolony. Sam tak praktykowalem i praktykuje do dzis.
No chya ze nowi urzytkownicy maja jakies ograniczenia.
Prosze przystapic do rejestracji, jest bardzo prosta wtedy wiekszosc pytan sie rozwiewa.
Sori! Zamotalem sie... ale sie zamotalem, o rany!
Dzieki Dover!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Praca za granicą