Wjazd do USA - bilet elektroniczny

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich,

mam nastepujace pytanie (troche moze nietypowe): Moi rodzice wybieraja sie do USA, zamierzaja wiec kupic 2 bilety lotnicze. Rodzice jada na wizie turystycznej, w tej sytuacji przy wjezdzie na terytorium USA nalezy pokazac urzednikowi imigracyjnemu dowod, ze zamierza sie wrocic, czyli m.in. BILET LOTNICZY Z DATA POWROTNA. Tak przynajmniej kiedys bylo.

W tej sytuacji mam watpliwosci, czy zostanie zaakceptowany bilet elektroniczny (czyli wydruk z emaila), czy tez bezpieczniej byloby wykupic bilet "tradycyjny", papierowy (wiem, ze etix sa tansze i coraz bardziej powszechne, a czasem wrecz stanowia jedyna opcje). Po prostu nie chcialabym, aby rodzicom odmowiono prawa wjazdu tylko dlatego, ze nie mogli wystarczajaco udokumentowac planow powrotu do Polski.

Czy wie ktos w Was, jak to jest z wjazdem do USA na wizie turystycznej? Czy bezpieczniej jest wykupic bilet tradycyjny, czy tez urzednikom imigracyjnym wystarczy zaprezentowanie wydruku biletu etix?

Pytam, bo mimo iz wielokrotnie jezdzilam do USA na roznych rodzajach wizy (studenckiej, turystycznej, narzeczenskiej, a teraz na zielonej karcie), nigdy nie mialam biletu elektronicznego.

Bardzo zalezy mi na odpowiedzi na ww. pytanie, zanim zdecyduje sie na kupno okreslonego biletu.


Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

Ala

« 

Praca za granicą

 »

Praca za granicą