akcent w manchester

Temat przeniesiony do archwium.
słyszałam że w manchesterze mówi się zupełnie inaczej niż w londynie.
Owszem glownie chodzi tu o wymowe samogloski "u" w wyrazach typu "bus" , "funny" itp. otoz w Manchester wymawiamy ja dokladnie tak jak piszemy czyli "u" a nie zamieniamy na "a: jak np w Londynie tzn autobus w Lodnynie zabrzmi jako "bas" a w Manchesterze jakos "bus" najgorzej jest jednak z wyrazem "funny" dla Londynczyka bedzie znaczyl zaledwie "zabawny" dla "MAncuniana" bedzie to obrazliwe slowo "cipka" :P Pozdrowienia Marioo
nie, nie, to w Londynie mowia inaczej od ludzi z Manchester i z kazdego innego miasta w Anglii.
tzn jak sie mowi w Londynie?:)
inaczej - tak jak Mario wyzej napisal.
tzn TYLKO w Londynie mowi sie funny /fani/ bunny /bani/ a w calej pozostalej czesci mowi sie /funi/ /buni/ ?

Czegos tu nie rozumiem :D
uczepiles sie tego 'u' a to tylko taki przyklad. generalnie kazda narodowosc anglojezyczna ma powody do nabijania sie z innej anglojezycznej bo wszedzie tam mowi sie inaczej (usa, canada, uk, szkocja, irl, irl polnocna, australia i jakie tam jeszcze). zeby bylo smieszniej w kazdym regionie lub nawet miescie tych krajow mowi sie jeszcze inaczej - tak wiec ktos obeznany, po wymowie jakiegos jegomoscia odrazu zgadnie z jakiego jest np. miasta. do tego dochodza akcenty roznych narodowosci naplywowych lub mniejszosci narodowych (np czarni w usa mowia zupelnie inaczej niz biali) lub klas spoklecznych i mamy metlik ktorego nikt chyba jeszcze nie probowal poukladac. i ciagle prosze miec na uwadze ze nie chodzi tu o uzywane wyrazy czy zwroty. dla mnie osobiscie najbardziej ludzki jest amerykanski (nawet ten 'czarny') najgorszy szkocki (choc ogolnie nie lubie jak mowia wyspiarze)ale wiem ze niektorzy maja zgola odmienne opinie. zycze milej nauki angielskiego:D
ghetto pimp
i o to wlasnie chodzilo.
Jak macie trudnosci z tak malego powodu jak zamiana gloski a na u to przyjedzcie w okolice Newcastle tu mowia jakims dziwnym narzeczem do ktorego bardziej pasuje niderlandzki niz angielski, ale to kwestia przyzwyczajenia.Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie