londyn turystycznie

Temat przeniesiony do archwium.
witam, planuje wyjazd turystyczny z dziewczyna na okolo 5dni do londynu na poczatku wrzesnia. prosilbym o wypowiedz kogos zorientowanego ile kosztowaloby mieszkanie, gdzie mozna by bylo cos tanio wyrwac oraz ile pieniedzy potrzebne by bylo zeby sobie powegetowac przez ten czas i jednoczesnie zobaczyc chociaz troche to co Londyn ma do zaoferowania. bez jakichs szalenstw typu kino itp jak wszystko w PL jest. raczej interesuja mnie informacje typu polaczenia autobusowe ile kosztuja, zywnosc w sklepach, restauracjach itp. polecajcie rowniez fajne miejsca prosze zarowno do odwiedzenia jak i tanie zaopatrzenie w zywnosc np
Hej :)Ja byłam w Londynie 7 miesięcy więc może będe mogła jakoś pomóc...Co do noclegów to jest różnie ja osobiście polecam wynajęcie sobie pokoju nie w Londynie a na obrzeżach miasta to koszt około 55-70Ł na tydzień.W Londynie to zapenie jest drożej.
Transport po Londynie nie jest drogii.Najlepiej kup Oyster Card ona jest dostępna w każdym kiosku czy budce prowadzonej przez hindusów.Koszt to 3Ł gdy doładujesz za 13,50Ł możesz w tedy bez ograniczeń cały tydzień podóżować po Londynie autobusami albo one day bus pass 3,30Ł. Jeżeli będziesz wracać do Polski idź do tego samego punktu gdzie ją kupiłeś a dostaniesz zwrot 3Ł. Jeżeli nie kupisz tej Oysterki to każdy przejazd kosztować Cie będzie 1Ł.Metro: a wieć linia metra jest bardzo dobrze oznakowana i wiadomo szybko dostaniesz sie gdzie tylko chcesz.Koszt przejazdu to 1,20Ł.Polecam podróżowanie autobusami bo i tak przy okazji zwiedzisz miasto.
Najpopularniejszym chyba sklepem w Angli jest Sainsbury to taki odpowiednik Polskiej Biedronki. Tam żywność nie jest droga przykłądowo pakowane po 6 bułki 0,60Ł jeżeli kupisz 2 paczki 1Ł, Pepsi ta duża chyba 2L to około 0.90Ł moża tam też kupić fajne jedzienie paczkowane do mikrofali za około 3Ł. Na każdej uliczce w Anglii znajdują sie fast foody i badzo popularne bary fish and crips tam zjesz od około 4Ł w zwyż:)Na Leichester Square znajdziesz natomiast wszystko co chińske, pizze na kawałki i różne hinduskie specjały to także od 3Ł w zwyż.
Miejsca jakie warto zobaczyć to jest ich mnóstwo oczywiście. Londyn jest piękny jak i niesamowity zarazem.Warto zobaczyć panorame Londynu z London Eye to koszt 17,50Ł. Najlepiej wszystkie te bilety kupowac przez internet bo wtedy dostaje sie różne rabaty. Jeśli jesteś miłośnikeim sztuki to wszystkie galerie czy muzea są bezpłatne.
Hmmm chyba wszystko napisałam jeżeli masz jakieś jeszcze pytania to pisz na [gg] postaram sie pomóc
mala uwaga.
Sainsbury's to jest nawet lepszy sklep od Tesco. Na poziomie Biedronki to masz Lidl i Netto.
a z jakiej strony internetowej korzystasz by kupić bilety tańsze np na london eye?
jak ostatnio byłam w te wakacje trzeba było płacić 25 funtów. ta oyster card działa tylko w samym Londynie czy też na obrzeżasz w takich miastach jak walton-on thames lub kingston. i czy dobrze rozumiem kupuje tą karte za 3 funty i mam całodniowy przejazd autobusem bez ograniczeń?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie