Gramatyka języka angielskiego

Spis treści

Gramatyka - Spis zagadnień

Spis wszystkich omówionych zagadnień gramatycznych w poręcznej i łatwej do przeszukania formie. Przejdź do spisu zagadnień »

Czasy angielskie

Czasy angielskie

Pełny opis wszystkich czasów w języku angielskim, w każdym czasie opisujemy jego budowę, tworzenie pytań i przeczeń oraz sposób użycia. Do tego ćwiczenia aby sprawdzić postępy w nauce.

Zobacz opis czasów angielskich »

Części mowy

Części mowy

Przedimki, rzeczownik, przymiotnik, czasownik, przysłówki, zaimki, spójniki, liczebniki... każda z tych części mowy opisuje jak i kiedy dane słowo angielskie jest używane..

Zobacz opis części mowy »

Strona bierna

Strona bierna

Znajomość strony biernej jest rzeczą bardzo przydatną. Na przykład w polityce. Rzecznicy rządowi i sami politycy (w każdym kraju) uwielbiają posługiwać się stroną bierną. Przecież to od razu poważniej (i bezpieczniej dla mówiącego...) wygląda jeśli się zagrzmi...

Zobacz zasady tworzenia strony biernej »

Mowa zależna

Mowa zależna

Mowy zależnej (Reported/Indirect Speech) używamy, kiedy chcemy przekazać czyjąś wypowiedź nie cytując dokładnie tego co ktoś powiedział, ale przekazując treść tej wypowiedzi. W języku angielskim mowy zależnej używamy bardzo często więc opanowanie tego materiału jest istotnym krokiem w nauce języka.

Zobacz zasady tworzenia mowy zależnej »

Okresy warunkowe

Okresy warunkowe

W języku angielskim mamy do czynienia z trzema okresami warunkowymi, a także z tak zwanym okresem warunkowym zerowym. Zapoznaj się z dokładnym opisem stosowania tej istotniej w języku angielskim konstrukcji.

Zobacz opis okresów warunkowych »

Zdanie w angielskim

Zdanie w angielskim

Opisujemy zasady budowy zdania w języku angielskim, następnie poprzez krótkie odpowiedzi (tak/nie) i tzw. Question Tags przechodzimy do bardziej skomplikowanych konstrukcji - inwersja, Emphatic Structures oraz zdania względne.

Zobacz opis budowy zdania »

Interpunkcja

Interpunkcja

Opis zasad interpunkcji w języku angielskim - w większości przypadków nie ma zaskoczenia kiedy używać kropki, znaku zapytania czy wykrzyknika. Ale gdzie wstawić apostrof?

Zobacz opis interpunkcji w angielskim »

Subjunctive i wish

Subjunctive i wish

Opis trybu łączącego (Subjunctive) w angielskim oraz budowa konstrukcji z wish.

Zobacz opis subjunctive »

Komentarze (72)

poprostululu
6 dni temu, 20:13

Strona świetna. Mój poziom z angielskiego jest okropny i staram się po prostu zdawać. Dzięki tej stronie zaczynam rozumieć angielski, a ćwiczenia które sprawdzają błędy i pokazują jak ma być są dla mnie wspaniałe! (dla innych za pewne też).
Dla Twórcy tej strony wyłączyłam AdBlocka :)

Pozdrawiam ~

Elmro
18 mar 2017

Robiłem sobie ćwiczenie. I po zakończeniu znalazłem takie coś.
easy - easier easiest - the easiest. łatwieszy to podobno easiest byłem przekonany że easier ale ja dopiero zaczynam mogę się mylić

Anna_2017
15 mar 2017

Przeglądałam wiele stron z nauką języka angielskiego, ale żadna nie dorównuje tej :)

karol2002
09 mar 2017

jest ok a nawet super .

Agne17
06 mar 2017

Dobra strona.

gregthug
24 gru 2016

wporzo:)

Soulja92
30 lis 2016

Stronka jest naprawdę świetna. I jak widzicie w pełni darmowa. Zróbmy wszyscy razem coś dla twórców i wyłączmy adblock'a na niej. Kilka reklam nie przeszkodzi w nauce. Pozdrawiam !

norbi0406
21 lis 2016

Świetna stron i daje momożliwoś nauki jezyków szkoda że dopiero teraz na nią trafiłem

m.agi
04 wrz 2016

Super strona, mi brakuje tylko jednego jak pisze się listy po angielsku. Przydałoby się podstawowe zwroty ;)

asteroid71
30 sie 2016

czy można śledzić swoje postępy w nauce? czy można sprawdzać sumaryczne wyniki uzyskane po wypełnieniu testów i ćwiczeń?

Skomentuj

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.
Zobacz kategorie słownika tematycznego: