IELTS- jaki to wlasciwie poziom?

Temat przeniesiony do archwium.
wlasnie dostalam sie do grupy CAE i nie powiem zeby na razie mój angieslki był na dobrym poziomie( zwłaszcza w speakingu), choc chce studiowac za granica( czytaj UK:). czytałam troche po stronach internetowych i często wymagany jest właśnie IELTS. mógłby mi ktoś napisać czy ma to jakiś "normalny" odpowiednik, tzn jaki to poziom i czy to bardzo trudne...
dzieki za wszelkie info!!
http://www.ielts.org
łatwe, niekiedy podchwytliwe pytania, ale poziom niski - mniej więcej jak FCE, a może wymaga mniej
trzeba tylko pamiętać zwroty, ktore powtarzają się na kazdym ieltsie, tj. proste hasła dot. ekonomii itp.
jesli jestes na poziomie advanced, nie bedziesz miec zadnych problemow
przerob wczesniej kilka testow
Są 2 opcje:
- general training
- academic

Egzamin składa się z:
- słuchanie, mówienie (40 min.)
- czytanie, pisanie (2 godz.).

Wynik jest w skali 1-9 (5=FCE, 7=CAE, 9=CPE) a dyplom jest WAŻNY PRZEZ 2 LATA.

Źródło: informator Empik
ale to juz bylo.... z 5 razy conajmniej :)))) nawet tabeleczka z dokladnym przeliczeniem na inne egzaminy.... wyszukiwarka klania sie.
CO lepiej zdawac ielts czy toefl?
jeśli na studia do UK to proponuję IELTS
hehe smiezsy mnie jak ktos pisze ze IELTS to poziom FCE,
zdalem cea dobry rok temu mialem w grudniu zdawac CPE ale gdy sie okazalo ze potrzebuje IELTsa to teraz w grudniu zamiast CPE bede go wlasnie zdawal robie probne testy i moj wniosek jest taki :
listening latwy troszke latwiejszy niz ten na CAE
reading - dosyć trudny. podchwytliwe pytania, tzn teksty do zrozumienia raczej latwie ale tu bardziej chodzi o to jak szybko czytasz i zapamientujesz to co czytasz
writing - 2 proste formy ale druga wymaga myslenia zeby byla logiczna.
narazka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa