Angielski w IT

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
Od kilku lat pracuję w IT jako programista, teraz przyszło mi pracować dla zagranicznej firmy, gdzie angielski muszę znać przynajmniej na poziomie B1. Jak robię testy poziomujące to wszędzie wychodzi mi poziom A2.

Czytam angielskie dokumentacje i jestem w stanie również porozmawiać oraz pisać po angielsku w pewnym stopniu. Problem zaczyna się, kiedy ktoś coś do mnie mówi i albo nie zrozumiem wszystkiego co mówi, albo zrozumiem, ale nie potrafię odpowiedzieć.

Dlatego zastanawiam się jak zabrać się za angielski, czy lecieć od A2 włącznie z gramatyką, czy skupić się głównie słowach związanych z IT. Najważniejsze dla mnie jest rozumieć co ktoś mówi oraz odpowiedzieć na pytanie, z pisaniem i czytaniem w miarę sobie radzę i myślę, że jeszcze lepiej będę radził, gdybym poznał specjalistyczne słownictwo. Nie wiem, czy nauka słownictwa różnego typu zamiast tematycznego i gramatyki od A1 to nie strata czasu. Z chęcią dowiem się jakie jest wasze zdanie i co wy byście zrobili na moim miejscu.

Pozdrawiam
poszukaj kursow dla informatykow na poziomie B1. W takich kursach oprocz slownictwa fachowego znajdziesz 'normalna' gramatyke
Cześć,
Póki co znalazłem tylko English for IT na helion, ale tam są teksty po angielsku + przetłumaczone słówka.
nie tylko, bo sa tez omowione regulki gramatyczne. Nie ma cwiczen na rozumienie ze sluchu. W kazdym razie autorka byla dobra studentka :-)
Na youtube sa co najmniej dwa kanaly nazwyajace sie "English for IT". Sluchanie filmikow powinno Ci pomoc sie osluchac.
Dziękuję za odpowiedź :) W takim razie kupię tą książkę i pooglądam kanały na YT dla IT

« 

Pomoc językowa