Najpełniejszy podręcznik gramatyki j. ang. do samodzielnej nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Sprawa wygląda u mnie w sposób następujący.
Języka angielskiego zacząłem uczyć się w liceum, czyli 15 lat temu.
Uczyłem się przez 4 lata i to był w sumie jedyny czas, kiedy nauka tego języka była najbardziej profesjonalna, ponieważ miałem bardzo dobrą nauczycielkę.
Potem poszedłem na studia, gdzie co prawda język był przez 2 początkowe semestry, ale był to tzw. "język angielski ekonomiczny", oparty jedynie na wkuwaniu specjalistycznych słówek i nic poza tym.
Po 1. roku już całkowicie utraciłem możliwość zorganizowanej nauki języka i tak do dziś.
Nie jestem więc totalnie zielony, ale mój angielski kuleje niesamowicie - przede wszystkim na poziomie gramatycznym, choć i ze słownictwem jest ubogo.
Niestety, mam obecnie możliwość nauki jedynie samodzielnej.
W związku z tym szukam dobrego podręcznika do gramatyki angielskiej.
Co mam na myśli pod pojęciem "najpełniejszy"?
Wydawnictw do nauki języka nie brakuje, ale niesamowita ich mnogość, głównie przez to, że są one podzielone: raz - ze względu na poziom zaawansowania, dwa - ze względu na zakres materiału.
Nie chcę kupować tuzina książek do nauki gramatyki, z których każda będzie do czego innego.
Potrzebuję podręcznika, w którym będzie zawarty możliwie jak największy zakres gramatyki - począwszy od zupełnych podstaw, aż po zagadnienia zaawansowane.
Po prostu - w jednym podręczniku WSZYSTKO.
Z jednym tylko warunkiem: by był pisany w miarę przystępnie - w taki sposób, by nawet osoba nie mająca nigdy kontaktu z językiem angielskim mogła z powodzeniem się z niego uczyć (tzn. pisany po polsku, z przykładami i ich tłumaczeniami).
Może mieć nawet 1000 stron, byle by tylko był jak najbardziej szczegółowy. :P

Licząc na Wasze doświadczenie w tej kwestii, proszę o pomoc w wyborze, za którą z góry dziękuję. ;-)
Proponuję Ci zapoznać się (np. w bibliotece) z następującymi pozycjami:

1. Wielka gramatyka języka angielskiego; Aleksandra Borowska; Wydawnictwo Edgard.
2. Język angielski VADEMECUM; Wojciech Jajdelski, Dariusz Jemielniak, Gabriela Oberda, Paweł Rutkowski; Wydawnictwo TELBIT.
3. Encyklopedia języka angielskiego; Dariusz Jemielniak, Paweł Rutkowski; Wydawnictwo Literackie.

Następnie wybierz pozycję, która Ci najbardziej odpowiada.
edytowany przez bejotka: 16 maj 2013
Niestety, nie mam możliwości zapoznać się z tymi pozycjami przed zakupem, ale chyba wybiorę pozycję nr 1.
Przede wszystkim, niestety, ze względów finansowych.
Ale widzę, że i opinie ta książka ma pozytywne.
Ja bym radziła zająć się najpierw mówieniem, a gramatykę na końcu. Dziecko jak zaczyna mówić wcale nie zna podstaw gramatyki ;)Mi też się kiedyś wydawało,że będę dobrze mówić jak opanuję całą gramatykę, a wcale tak nie jest. Skupiłam się na glupich zadaniach gramatycznych, a boję się mówić bo mam bardzo ubogie słownictwo :/
Jednak dorosły uczy się zupełnie inaczej niż dziecko. Między innymi dlatego, że ma opanowany przynajmniej jeden system gramatyczny. Każdy uczący się nowego języka powinien "złapać" równowagę między nauką słownictwa i gramatyki.

Vera Birkenbihl tweirdzi, że w jej metodzie nauka słówek jest zakazana.

Gramatyki można uczyć się też w inny sposób, niż tylko rozwiązywanie zadań gramatycznych.
Swiadczyć o tym mogą np. Takie podręczniki:

- Leon Leszek Szkutnik "A Conversational Grammar of English";
- Beata Turska "Gramatyka angielska w zdaniach".
Konkretny student, więc konkretna odpowiedź:

Angielski-korepetycje2

Cała gramatyka, 220 testów ćwiczeń, 400 stron wiedzy na poziomie b2, c1, fce.
Wszystko w książce jest przetłumaczone, więc możesz ją zabrać ze sobą do autobusu bez potrzeby zabierania jeszcze dziesięciu słowników. Testy z kluczem.
Dostępna na allegro, w księgarniach jej jeszcze nie widziałem. Może za świeża, bo to 2013 rok wydanie.

Miłej nauki.
a gdzie dostać tę książkę angielski - korepetycje 2 Andrzeja Michalskiego, bo szukam po księgarniach językowych i jej nie ma.
Mała uwaga, nie nastawiaj się na początek, że zaczniesz robić kilka podręczników na raz i zapamiętasz wszystkie możliwe niuanse gramatyczne. W ten sposób tylko zalejesz się niepotrzebną wiedzą i za trzy tygodnie stwierdzisz, że to jednak nie na Twoje możliwości.

Polecam natomiast nabycie jednego podręcznika i regularne rozwiązywanie zadań. To przyniesie o wiele lepsze efekty :)
http://www.angielski-korepetycje.pl/
Hej, Rostov, i jak ta książka? Kupiłeś czy wybrałeś coś innego? możesz powiedzieć z czego się uczysz i czy polecasz?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa