Pytanie o stronę bierną, Ted Talks

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam 2 sprawy: 1. Czy znajdę gdzieś nagrania Ted Talks do Podręcznika New Perspectives? Czy może ktoś by mi użyczył? Chodzi mi nawet nie o całość tylko konkretne kilka nagrań. 2. Nie bardzo wiem jak zrobić stronę bierną jeśli chodzi o takie zdania:
polecenie: These sentences are all active. Would you change them into passive? If so, rewrite the sentences in your notebook and include the agent if necessary:
1. technology is important in many schools today, children use laptops in a lot of lessons.
2. My parents dont believe that all new technology is good
3. Someone called the emergency services and they rescued the woman from the river.
4. This mobile phone is very simple. For that reason a lot of older people buy it.
5. Some writers, especially new ones, publish their books themselves on e-readers.
Moje propozycje, nie wiem czy dobre...
1. Technology is important in many schools today, laptops are used in a lot of lessons.
2. Nie zamieniałabym tego zdania na str. bierną- bo wg mnie zmieniłby się wtedy przekaz. Osoba wypowiadająca to zdanie, ma na uwadze, że jej rodzice nie wierzą, że nowa technologia jest dobra. Poza tym, nie wiem czy można i tak zrobić to gramatycznie, czy czasownik believe jest przechodni??
3. The emergency services was called and the woman was rescued from the river.
4. Chyba jednak nie zmieniałabym tego zdania na str. bierną.
5. Też zostawiłabym to zdanie w str. czynnej.
1. OK
2. were called
4 i 5. dlaczego nie?
2. were called
3
Cytat: chippy
1. OK
2. were called
4 i 5. dlaczego nie?

tak, were called/
4 i 5- wydaje mi się, że tu nie można utworzyć s. biernej.
4 i 5- wydaje mi się, że tu nie można utworzyć s. biernej.
Sprobuj preksztalcic i zobaczymy co z tego wyjdzie.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia